نشست خبری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جیرفت به مناسبت هفته بسیج

به گزارش سایت جیرفت من: سرهنگ پاسدار ناصر بهروز فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم گویی به اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان، هفته بسیج را یادآور رشادت‌های شهداء هشت سال دفاع مقدس، شهدای شهرستان و شهدای سلامت دانستند و افزودند: تشکیل بسیج به عنوان یکی از معجزات ذهنی حضرت امام خمینی (ره) قلمداد می‌شود که به عنوان یک فرهنگ همه به آن افتخار می‌کنند و این فرهنگ در جامعه اسلامی ما منشاء خیر و برکت است.

وی بیان کرد: دستاورد و محصول بسیج، تربیت بزرگترین انسان‌هایی بوده است که در این تشکیلات قرار دارد.

سرهنگ بهروز افزود: سپاه و بسیج همیشه مکمل یکدیگر بودند و بسیج همیشه تکیه گاه مطمئن و محکمی برای انقلاب و سپاه می‌باشد، از بزرگترین ضرورت‌هایی که برای این انقلاب وجود داشته نیروهای انسانی متعهد، خلاق، از خود گذشته، جان بر کف و بزرگترین دستاورد بسیج دفاع از اسلام و انقلاب بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت از بسیج به عنوان یک فرهنگ و مکتب، راه و روش نام برد و گفت: قاعدتاً بسیج یک ریشه‌ای دارد که کسی نمی‌تواند آن را انکار کند و ریشه بسیج از مکتب عاشورا و مکتب و راه امام حسین (ع) است.

ناصر بهروز اذعان داشت: آن چه که به عنوان یک تکلیف برای بسیج مهم است حفاظت و صیانت از دین مبین اسلام، انقلاب و ولایت است، این ‌نقش آفرینی تا امروز قابل تکریم و احترام بوده و هست و ما باید افتخار کنیم که در حوزه‌های مختلفی همچون هشت سال دفاع مقدس شورآفرینی کرد و در عرصه‌های مختلفی همچون تولید فکر، تولید اندیشه و پرورش نیروی مورد نیاز انقلاب که بزرگترین دستاورد بسیج بوده است موفق عمل کرده‌ایم. اگر ما امروزه از شهید حججی به عنوان یک اسطوره نام می‌بریم محصول تفکر بسیج است و جوانان نخبه که در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی می‌کنند.

وی ابراز داشت: اگر امروز در حوزه های مختلف نفت و گاز حوزه پارس جنوبی و آب‌رسانی و…. پیشرفت کرده‌ایم، این پیشرفت برگرفته از تفکر بسیج بوده است و با این تفکر می‌توانیم خیر و برکت را برای نظام و انقلاب داشته باشیم.

سرهنگ بهروز در ادامه مطرح کرد: جریان بسیج پیشگام در حوزه سلامت و بحث پیشگیری از کرونا موفق عمل کرده و در این راستا خدمت‌رسانی به مردم را در دستور کار خود داده است، از مواردی که می‌توان برشمرد در حوزه تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده، بحث پیشگیری و کمک به بیمارستان‌ها در امدادرسانی و حال احداث و راه‌اندازی نقاهتگاه‌های متعدد می‌باشد و همچنین راه اندازی ایستگاه‌های پیشگیری در شهرستان که بحمدالله تاکنون به حول و قوه الهی موفق بوده‌ایم.

وی افزود: بلوکه بندی شهر از دیگر مواردی است که در ایام کرونایی در دستور کار ما قرار گرفته است تا هر پایگاه بسیج برای حوزه خود مسئولیت پیشگیری را بر عهده دارد.

وی اظهار کرد: راه برون رفت از مشکلات تکیه بر دیدگاه بسیج است اگر این دیدگاه تقویت شود قطعاً از مشکلات بیرون خواهیم آمد.

وی اجرای برنامه‌های متعدد خدمت رسانی در هفته گرامیداشت بسیج را نسبت به سنوات گذشته با اندیشه بهتری دانست که در این برهه زمانی با تمام توان در حال خدمت رسانی به مردم می‌باشیم و همچنین با توجه به محدودیت‌های کرونایی و شرایط بحرانی بحمدالله توانستیم نقش آفرینی بهتری داشته باشیم.

سرهنگ ناصر بهروز فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت گفت: شعار محوری بسیج در این هفته، بسیج پیشرو در خدمت، امید آفرین می باشد، اولین مسئله‌ای که در برنامه‌های بسیج برای ما مهم و حائز اهمیت است حوزه برنامه مبارزه با بیماری منحوس کرونا می‌باشد که تاکنون کمک‌های فراوانی را به حوزه بهداشت و درمان در بحث پیشگیری داشته‌ایم، نگاه ما در حوزه پیشگیری آماده‌سازی، آگاهی بخشی و توجیه مردم در این برهه زمانی است تا بتوانیم آثار و طبعات این بیماری را در جامعه کم کنیم.

سرهنگ بهروز مطرح کرد: راه اندازی بیش از ۱۷ کارگاه تولید ماسک در موج اول و دوم کرونا جهت کمبود ماسک در جامعه و سطح کشور وجود داشت اقدام کردیم و توزیع ماسک حاصل از این کارگاه‌ها به صورت رایگان می‌باشد، بحث کمک و خدمت به مردم برای ما حائز اهمیت است و اثر کار ما باید به گونه‌ای باشد که خروجی و منفعت آن در سبد زندگی مردم باشد.

وی بیان کرد: در حال حاضر مجدداً کارگاه‌های تولید ماسک را در روستاها و جاهای کم برخوردار راه‌اندازی کرده‌ایم و در حوزه شهری بحث بلوک بندی شهر توسط پایگاه که هر پایگاهی در حوزه استحفاظی خود حتی‌المقدور در بحث پیشگیری آگاهی بخشی به مردم انجام وظیفه نماید و در حوزه آموزش کلاس‌های مهربانی را برای افرادی که در مناطق محروم از ابزار‌های آموزشی لازم مثل تبلت و گوشی تلفن همراه که نیاز ضروری حوزه آموزش است محروم هستند این دسترسی را برای دانش‌آموزان فراهم کنیم.

وی در ادامه ابراز داشت: راه اندازی نقاهتگاه در شهرستان از دیگر برنامه‌های ما در بحث کرونا بوده و همچنین ایستگاه‌های ارشاد و امر به معروف که در قالب ایستگاه سلامت را در سطح شهرستان راه‌اندازی کرده‌ایم و جایگاه آنها توسط مرکز بهداشت تدوین شده است که کار این ایستگاه‌ها آگاهی بخشی و کنترل و رعایت مردم می‌باشد.

سرهنگ ناصر بهروز افزود: با توجه به اینکه یکی از معضلات مراکز درمانی کمبود خون است، همه پایگاه‌های مقاومت بسیج را موظف کردیم در هفته بسیج با نوبت دهی نسبت به این موضوع، جمعیت بسیجیان در این امر خداپسندانه حضور پیدا کنند و نذر خون صورت بپذیرد و این موضوع کمبود مراکز درمانی توسط بسیج جبران می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان جیرفت گفت: تداوم نهضت خدمت رسانی و تنوع در این امر را در هفته بسیج مد نظر داریم، همانند آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، توزیع بسته‌های کمک آموزشی به دانش‌آموزان، تهیه سبد معیشتی برای نیازمندان، کمک در تهیه جهیزیه و ازدواج آسان از دیگر برنامه‌های ما در هفته بسیج می‌باشد.

وی از دیگر برنامه‌ها در هفته بسیج را برپایی میز خدمت در مراکز نماز جمعه برشمرد و همچنین افزودند: با هماهنگی با ادارات مختلف پربایی میزخدمت در روستاها و مناطق محروم را در برنامه‌های خود قرار داده‌ایم که از نزدیک به مشکلات مردم در حوزه خدمات اجتماعی و مددکاری به مشکلات آنها رسیدگی شود.

وی تاکید کرد: در مناطق محروم حوزه‌هایی همچون مشاوره، آگاهی‌بخشی، مددکاری و خدمات معیشتی را جهت رفاه حال مردم ارائه می‌نمائیم و همچنین طرح اکرام بسیجیان و ایثارگران که توان مالی ندارند از طریق ارائه تسهیلات، ترمیم منزل، ساخت حمام و سرویس بهداشتی که توسط مجموعه بسیج انجام می‌شود از دیگر برنامه‌های ما در هفته گرامیداشت بسیج خواهد بود.

وی افتتاح پروژه‌هایی همچون مسکن محرومین در قالب ۲۱ واحد برای محرومینی است که تحت پوشش هیچ گونه سازمان‌های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی نیستند، افتتاح مسکن مددجویی در قالب ۵۰ واحد، افتتاح ۲ سوله ورزشی ۳۵۰ متری در سطح شهرستان، افتتاح یک حوزه دانش‌آموزی و همچنین افتتاح پروژه‌های عمرانی خرد و کلان جهت خدمت‌رسانی به خانوارها در قالب ۸۰ پروژه‌ی عمرانی خرد که برای افراد کم بضاعت در مناطق محروم توسط مجموعه گروه‌های جهادی کار شده است در اختیار مردم قرار می‌گیرد، عطر افشانی و گل افشانی گلزار شهداء و سرکشی و دیدار از خانواده‌های شاهد و ایثارگر، دیدار با امام جمعه محترم شهرستان که از برنامه‌های مهم ما در هفته گرامیداشت بسیج خواهد بود.

سرهنگ ناصر بهروز تاکید کرد: بحث رونق بخشی در ایجاد کارگروه‌های مختلف در بخش بازار و محصولات کشاورزی حائز اهمیت است و باید به آن توجه و رسیدگی کرد.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=3891

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 7 =