نمایشگاه کتاب جنوب کرمان مجازی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از برگزاری هشتمین نمایشگاه استانی کتاب این منطقه به صورت مجازی خبر داد.

به گزارش سایت جیرفت من: حسین اسحاقی، علت برگزاری مجازی این نمایشگاه را شرایط کرونایی کشور برشمرد و تاریخ برگزاری هشتمین نمایشگاه استانی کتاب جنوب کرمان را ۲۹ آذر تا سوم دی‌ماه سال جاری اعلام کرد.

وی با بیان اینکه این نخستین نمایشگاه مجازی کتاب در سطح کشور است، هشتمین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان را پایلوت و پیش فرض نمایشگاه کتاب تهران دانست.

وی از رایزنی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ایجاد زیرساخت‌های هشتمین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان خبر داد و گفت: تمامی زیرساخت‌های برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب ایجاد شده و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان تخفیف ۴۰ درصدی، ارسال رایگان کتاب، دسترسی آسان از طریق تلفن همراه به نمایشگاه، حضور تعداد زیاد ناشران و برگزاری متنوع برنامه‌های جنبی را از مزیت‌های هشتمین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان برشمرد. 

وی با بیان اینکه ۱۳ تا ۱۸ دی‌ماه، هفته مقاومت نامگذاری شده است، گفت: باتوجه به اینکه در آستانه نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی هستیم، لذا به منظور گرامیداشت یاد و خاطره این سردار رشید اسلام، بخش ویژه‌ای برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

وی از رونمایی پوستر نخستین نمایشگاه مجازی استانی کتاب جنوب کرمان خبر داد و گفت: این آئین به منظور آغاز اطلاع‌رسانی از بازگشایی نمایشگاه مجازی کتاب با کمک اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر  برای حضور گسترده علاقمندان به کتاب برگزار شد.

اسحاقی با بیان اینکه بُن‌های اختصاص یافته به نمایشگاه کتاب ویژه مردم جنوب کرمان است، اظهار داشت: متقاضیان دریافت بُن کتاب از تاریخ ۲۳ تا ۲۸ آذرماه سال جاری با مراجعه به سامانه « www.ketab.ir » نسبت به دریافت بُن خرید کتاب اقدام کنند.

وی از ثبت‌نام ۷۰۰ ناشر برای شرکت در هشتمین نمایشگاه استانی کتاب جنوب کرمان خبر داد و گفت: تعداد ناشران تا پایان مهلت ثبت‌نام افزایش می‌یابد لذا افزایش تعداد ناشران موجب انتخاب سلیقه‌های متفاوت می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از ایجاد یک شماره پشتیبان برای راهنمایی دوست‌داران کتاب خبر داد و افزود: علاقه‌مندان در صورت  بروز هر مشکلی می‌توانند از طریق تماس با این شماره مشکل خود را پیگیری کنند.

وی به اطلاع‌رسانی و تبلیغ نمایشگاه مجازی کتاب استانی جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان با یک طرح ابتکاری، صداهای ضبط‌شده‌ای با گویش‌های محلی به وسیله تلفن‌های ثابت و همراه اول مردم جنوب کرمان برای آن‌ها ارسال می‌شود.

اسحاقی از مردم هفت شهرستان جنوبی استان کرمان برای شرکت در نمایشگاه کتاب دعوت کرد و گفت: با توجه به برگزاری نمایشگاه در قالب فضای مجازی لذا مردم از دورترین منطقه می‌توانند از طریق نرم‌افزار وارد سایت این نمایشگاه شده و نسبت به خرید کتاب اقدام کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4285

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =