راه‌های مواصلاتی جنوب کرمان نیازمند اعتبار و توجه حداکثری دولت است

به گزارش سایت جیرفت من: منصور شکرالهی نماینده مردم پنج شهرستان جنوبي استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با حسن نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور پیرامون تأمین اعتبار جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام پنج شهرستان جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.

نماینده مردم جنوب کرمان گفت: با توجه به سیل خیز بودن شهرستان های حوزه انتخابیه، و همچنین طول زیاد راههای روستایی این شهرستان ها که اکثرا به صورت خاکی می باشد، جهت رفع مشکلات راه ارتباطی پس از سیل و بارندگی، نیازمند تامین اعتبار جهت اضافه نمودن ماشین آلات راهداری می باشد.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در ادامه تکمیل پروژه راه فرعی فاریاب و ارزوئیه را مهم بر شمرد و تصریح کرد: این محور راه ارتباطی مردم ۵ شهرستان جنوبی به شهرستان های ارزوئیه، بافت، سیرجان و استان فارس می باشد که از سال ١٣٨۶ شروع بکار شده است.

شکرالهی گفت: با توجه به زمان بر بودن پروژه راه روستایی دهکهان بجگان که عمر آن بیش از یک دهه میگذرد همچنان تکمیل نشده و نیازمند تأمین اعتبار است.

پل بهادر آباد رودبار جنوب ایرانشهر که راه ارتباطی بین دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان می باشد، با توجه به عرض کم جاده و حجم بالای بار ترافیکی به یکی از محورهای پر خطر و پر تصادف جنوب کرمان تبدیل شده که از سازمان راهداری می خواهم جهت تأمین اعتبار و بهسازی محور فوق هر چه زودتر اقدام کنند.

منصور شکرالهی در ادامه خواستار تکمیل پروژه راه فرعی فاریاب حرمه حاجی آباد ، پروژه راه پر تردد رمشک _ ناگ _ گوتیج، پروژه راه روستایی مارز راین قلعه نمگاز ، محور قلعه گنج رمشک فنوج، پروژه های راه روستایی دهنو رودبارجنوب، پروژه چغوکی مهرآبادزیارت فضل و پروژه راه چاه ابراهیم رودبار جنوب شد.

نماینده مردم پنج شهرستان جنوبي استان کرمان اظهار داشت: منطقه جنوب استان کرمان با عنایت به ظرفیت های موجود در زمینه محصولات کشاورزی و معدنی و همچنین به عنوان مسیر ارتباطی بنادر مهم جنوب کشور به نواحی مرکزی نیازمند توجه ویژه دولت محترم به منظور توسعه زیر ساخت ها خصوصا در بخش راه سازی و حمل و نقل می باشد.

در پایان این دیدار حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ضمن قول مساعد در رفع بعضی از مشکلات، دستورات لازم جهت پیگیری مسائل مطروحه را به معاونین خود صادر نمود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4297

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 4 =