سردار ابوحمزه حرکت خود را با امامِ جامعه تنظیم می کرد

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به ویژگی های فرمانده سابق سپاه ثارالله استان گفت: اولین شاخص این بود که معرفت الامام داشت و نگاه می کرد ببیند امام جامعه کجا ایستاده و خود را با ایشان تنظیم می کرد.

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام امین کمالی پنجشنبه (۴ دی) در مراسم ختم جانباز سرافراز سردار غلامعلی ابوحمزه که با حضور خانواده محترم آن مجاهد و با رعایت کامل مسائل بهداشتی در حسینیه ثارالله استان کرمان؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تسلیت عروج ملکوتی و شهادت گونه یار بصیر مقام معظم رهبری سردار سپاه اسلام، غلامعلی ابوحمزه، گفت: ایشان نزدیک یک دهه برای مردم عزیز کرمان زحمت کشیدند و مطالبه گری کردند و امروز شما گرد هم جمع شده اید که بگویید سردار دست مریزاد؛ تشکر می کنیم که از خانه، وطن و محل خود به استان کرمان هجرت کردید و اینجا زحمات بسیار زیادی کشیدید.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: سرداری که واقعاً مجاهدی نستوه و راستین در مسائل اعتقادی، ایمانی بود و بزرگترین ویژگی که سردار عزیز را برجسته می کرد، آن مجاهدت و جهاد فی سبیل الله بود و شبانه روز 17 تا 18 ساعت بدون ذره ای منت و بدون ذره ای استفاده از امکانات دولتی و نظامی برای خود، تلاش می کرد و خود را فقط وقف انقلاب و اسلام و مردم کرده بود.

وی با اشاره به اینکه سرگذشت همه ما انسان ها این است و امروز در مراسم ترحیم مرحوم سردار والا مقام، بصیر، انقلابی و مجاهد نستوه غلامعلی ابوحمزه گرد هم آمدیم، اظهار کرد: عزیزی که سال گذشته در جمع شما حضور پیدا کرد و سخنرانی می کرد؛ {حالا در بین ما نیست} همه من و شما مسافر هستیم.

حجت الاسلام کمالی خاطر نشان کرد: این عزیز مرگ شهادت گونه داشت زیرا بر اثر جراحت های جنگ که توسط  نظام بعثی  و آمریکایی ها بر بدن او و دیگر رزمندگان اسلام وارد شده، از دنیا رفتند؛ با اینکه جانباز بود اما اصلاً ابراز نمی کردند؛ کریمی قدوسی در خاطره ای می گوید با سردار ابوحمزه همراه بودیم و با ماشین که می آمدیم تصادف کردیم و وقتی که سردار ابوحمزه را بلند کردند، پیراهن ایشان پاره شد و پشت کمر ایشان یک گودی به واسطه ترکش های زمان جنگ بود که ما تعجب کردیم که چرا کسی به ما چیزی نمی گفته؟ و چرا ایشان ابراز نمی کرده است؟ 

وی  با اشاره به اینکه مشخص بود که ایشان شاخصی به نام خداوند و ولایت دارد و برای هدف مهم جهاد می کند، بیان کرد: همه ما باید بدانیم که در محضر خداوند تبارک و تعالی قرار می گیریم اما بدانیم در این دنیای وانفسا آمده ایم که امتحان پس بدهیم و همه ما مورد ابتلاء و امتحان الهی قرار می گیریم.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان افزود: امیرالمؤمنین علی(ع) فرمودند «قسم به خدایی که پیغمبر را به نبوت برانگیخت، همگی مورد امتحان و ابتلاء قرار می گیرند و همگی در غربال الهی قرار می گیریم» فرماندهان دفاع مقدس ابوحمزه ها و سردار معروفی ها و همه کسانی که در این امتحان الهی سربلند بیرون آمدند، مانند فرمانده رشید سپاه اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در این ابتلا ها قرار گرفتند، غربال شدند و خداوند هم آن ها را خرید.

وی بیان کرد: همه ما در کلاس دینداری قرار می گیریم و امتحان می شویم لذا می بینید سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در این امتحان های الهی، امتحان خوبی را پس داد و خدا او را خرید و سردار ابوحمزه در مکتب قرآن و اهل بیت(ع) حضور پیدا کرد و چه زیبا این دروس الهی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت و در این امتحانات الهی پیروز شد و رفوزه نگردید.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به آیات ابتدایی سوره عنکبوت اظهار کرد: خوش به حال آن انسان هایی که مانند سردار ابوحمزه و سایر سرداران سپاه اسلام که با عزت و آبرو در این مکتب زندگی کردند و درس الهی را پشت سر گذراندند؛  اولین امتحان و درسی که سردار در این مکتب الهی گرفت ایمان به خداوند بود و سرلوحه تمام حرکت های ما ایمان و باور به خداوند است.

وی خاطرنشان کرد: می گوییم فلان مسئول و مدیرکل روز گذشته در بین ما بود اما امروز نیست؛ همگی سرنوشت مان این است اما وقتی در امتحان الهی؛ ایمان، محور حرکت ما می شود می شویم منّا اهل البیت؛ در مکتب خداوند و الهی و ائمه اطهار(ع) آن کسی که ما را منا اهل البیت می کند، عمل من و شما است.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان افزود: نتیجه عمل و آن کسی که ما را به عمل صالح وا می دارد، ایمان به خداوند تبارک و تعالی است لذا سردار ابوحمزه شاید همیشه مدنظرش این بود که «وصال او ز عمر جاودان به/ خداوندا به من آن ده که آن به».

وی در ادامه توضیح داد: سردار ابوحمزه 40 سال مجاهدت کرد، اگر بخواهیم براساس تشویق های دنیایی به آن نگاه کنیم مگر می شود؟ سپهبد سلیمانی 40 سال شبانه روز کوه و بیابان، سرما و گرما، دوری از خانواده، پشت پا زدن به خوشی ها و گریه برای اهل بیت(ع) داشت؛ عاملی که می تواند ما را در این مسیر ثابت قدم نگه دارد آن جوهره بسیار مهم ایمان به خداوند است.

حجت الاسلام کمالی گفت: خداوند وعده داده «شما ایمان بیاورید و عمل صالح انجام دهید، من خدا برای شما حیات طیبه تشکیل می دهم» چقدر آدم هایی در این دنیا لوازم آسایش، پول و امکانات دارند اما آن آرامش را در زندگی ندارند؛ اما اولین خروجی ایمان به خداوند، آرامش در زندگی خود ما انسان ها است که وقتی ایمان آمد عمل ما صالح می شود.

وی با اشاره به اینکه لباس، ظاهر، سردار، حجت الاسلام، مسجد و … زیرساخت رسیدن به سربازی است، گفت: وقتی که حضرت نوح برای فرزندش دعا می کند که «خدایا فرزندم را نجات بده و خدایا پسرم از اهل من است» ندا آمد که «پدر و مادر یک است اما اهل بیتی نمی شود» چرا؟ زیرا پسر حضرت نوح او را از اهل بیت بودن جدا می کند چون عمل او غیرصالح است.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه عمل می تواند ما را در مسیر ارزش ها قرار دهد، گفت: خدا نکند عمری مجاهدت کنیم و زحمت بکشیم اما یک مرتبه با یک تغییری در اندیشه که بگوییم «چرا؟» همین الان آدم هایی داریم که بعضاً انتظار می کشند و لب یک پرتگاه ماندند و نمی توانند تصمیم بگیرند پس عمل من و شما ما را خدایی می کند و سلمان اهل بیت شدن با عمل می شود.

حجت الاسلام کمالی بیان کرد: اهل بیتی شدن با عمل است لذا همه شهادت می دهیم که سردار ابوحمزه عزیز و بزرگوار واقعاً در عمل منااهل البیت بود و شاخص حرکت او فقط خداوند بود و برای خدا کار می کرد و اگر چنین شدیم و با خدا تجارت کردیم، خدا عاقبت به خیری و رستگاری را به ما می دهد.

وی افزود: اولین درس در مکتب خداوند تبارک و تعالی، ایمان به خدا است و به آن عمل کرده و امتحان پس دهیم و دومین بحث اخلاص بود؛ یعنی غیرخدا را از زندگی پاک کردن یعنی بُعد عملی توحید را در زندگی پیاده کردن و امیرالمومنین علی(ع) در جمله ای فرمودند «راه رهایی و اوج گرفتن در اخلاص است».

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه هرچه داریم و مطلق زندگی برای خدا است، ادامه داد: مدتی سردار عزیز ابوحمزه در بستر بیماری بودند، برای عیادت که محضر ایشان می رسیدیم، عجیب روحیه والایی داشت و مشخص بود که اصلاً برای دنیا نیامده و دنبال رسیدن به خدا است.

وی با اشاره به اینکه حتی شهدای ما برای رسیدن به بهشت عبادت نمی کردند بلکه برای رسیدن به معشوق واقعی عبادت می کردند، اظهار کرد: سومین بُعد از زندگی سردار ابوحمزه بحث ولایت مداری بود و شاخص اصلی همه رزمندگان همین نکته است و همه ما باید به این نکته توجه کنیم.

حجت الاسلام کمالی با بیان اینکه شیطان سال ها عبادت خدا را کرد اما سرباز نشد و زبیر نیز مجاهدت کرد اما چون اخلاص نداشت سرباز نشد؛ با تأکید بر مطالعه ولایت نامه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، خاطر نشان کرد: شاید قبل از شهادت فکرهای دیگر نسبت به حاجی داشتند اما وقتی که وصیت نامه ایشان را می خوانیم کاملاً گرا به سربازی ولایت می دهد لذا می بینید در بیت ایشان {سردار ابوحمزه} 2 فرزند خود را سرباز امام زمان کرده و در مکتب خانه امام صادق ثبت نام کرده است.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان در ادامه گفت: سردار بصیر و انقلابی ابوحمزه در هر صحبتی که داشت یک شاخص از ولایت بیان می کرد و هر حرکتی که داشت براساس بیانات مقام معظم رهبری بود و در صحنه نبرد اگر جایی می خواست موضع بگیرد به شاخص بسیار بزرگ ولایت نگاه می کرد و اگر جایی هم اختلاف و نزاعی پیش می آمد، آنجا به ولایت نگاه می کرد و اولین شاخص این بود که معرفت الامام را داشت و نگاه می کرد ببیند امام جامعه کجا ایستاده و خود را با امام جامعه تنظیم می کرد.

وی بیان کرد: ما امروز گرد هم آمدیم از چنین مجاهدی {یاد کنیم} که در مکتب قرآن و اهل بیت ثبت نام کرد و دروس مکتب خداوند را به سلامت پشت سر گذراند؛ ایمان به خدا، اخلاص و ولایت مداری و پشت پا زدن به دنیا همه این ها را که پشت سر گذاشت، خدا او را خرید و سپهبد شهید سلیمانی را هم خدا خرید.

حجت الاسلام کمالی افزود: شک نداریم سردار ابوحمزه جزو مصادیق بارز کلام خداوند و از برگزیدگان درگاه خدا شد و خدا او را خرید و نهایتاً خدا از او راضی و او هم از خدا راضی است.

وی در ادامه با اشاره به مجاهدت و جهاد فی سبیل الله به عنوان یکی دیگر از شاخص های زندگی سردار ابوحمزه اظهار کرد: سردار ابوحمزه 40 سال زحمت کشید و از مال و منال دنیا چیزی نداشت اما در راه مجاهدت سر از پا نمی شناخت و 40 سال خدمت به مردم می کرد و همیشه می گفت «ما باید برای مردم کرمان جان بدهیم و مطالبه گری کنیم و حق مردم را به خودشان برگردانیم» زیرا دشمن امروز کمر همت بسته که بگوید نظام اسلامی ناکارآمد است اما مردانی از این جنس با نگاه به قرآن و ارزش ها و شاخص ولایت آمدند بگویند که اگر بخواهیم می توانیم و توانستند؛ {همان ها} در عرصه جنگ 8 ساله مردانه ایستادند و در عرصه خدمت گذاری و در عرصه اسارت صبر کردند و خم به ابرو نیاوردند.

منبع: شبستان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4363

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 15 =