امام جمعه موقت جیرفت: انقلاب اسلامی، برآمده‌ی از سیره رهبران الهی به ویژه حضرت محمد (ص) و حماسه هایی همچون بعثت، غدیر و عاشورا است

حجت الاسلام و المسلمین امین کمالی امام جمعه موقت جیرفت در خطبه‌های نمازجمعه، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و توصیه به رعایت تقوای الهی گفت:

»انشالله که بتوانیم از این ایام فاطمیه استفاده کافی را ببریم و سیره فاطمی و نبوی را الگوی زندگی خود قرار دهیم و در مراسمات فاطمیه با رعایت پروتکل های بهداشتی شرکت کنید.

» سردار دلها می گفت: هرگاه در کارتان گره افتاد روضه حضرت زهرا سلام الله علیها را بخوانید و عبور رزمندگان اسلام از رودخانه اروند به ظاهر غیر ممکن بود ولی سردار دلها خدا را به حضرت زهرا (س) قسم داد و خداوند بر چشم و گوش دشمنان پرده زد و رزمندگان عبور کرده و جبهه را فتح کردند.

» ۱۳۵ آیه در قرآن درباره حضرت زهرا سلام الله علیها و فرزندانش وجود دارد و ۱۸ آیه در شان حضرت زهرا سلام الله علیها آمده است و خداوند محور خشم و دوستی خودش را حضرت زهرا سلام الله علیها معرفی می کند.

» هنگامی که حضرت زهرا سلام الله علیها نزد پیامبر (ص) می رفت پیامبر (ص) چهار اقدام انجام می داد که اول، این بود که تمام قد جلوی دخترش بلند می شد، دوم اینکه به حضرت زهرا سلام الله علیها خوشامد می گفت، سوم این که دخترش را کنار خودش می‌نشاند و چهارمین اقدام پیامبر (ص) در رابطه با ورود حضرت زهرا سلام الله علیها این بود که بر دستان دخترش بوسه می زد و می گفت بوی بهشت را استشمام می کنم.

»امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند که الگوی زندگی من، حضرت زهرا سلام الله علیها هستند و امام حسین علیه السلام وقتی که می خواهد خودش را معرفی کند، می گوید که من پسر فاطمه هستم.

» امام علی علیه السلام در جواب نامه معاویه نوشت که افتخار ما این است که فاطمه داریم.

» دشمنان فاطمه (س) درباره او می گویند که او آینه تمام‌نمای پیغمبر (ص) بود.

»نکته مهم در زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها این بود که اعتقاد به قیامت و معاد داشت و در قرآن حدود ۱۴۰۰ آیه درباره قیامت وجود دارد و بسیاری از مشکلات زندگی مردم به خاطر در نظر نگرفتن قیامت و معاد است.

»حضرت زهرا سلام الله علیها در شب عروسی گریه می کرد و امام علی علیه السلام علت گریه را پرسید و حضرت زهرا سلام الله علیها گفت که انتقال از خانه پدر به همسر مرا یاد این موضوع انداخت که روزی مرا از منزل همسر به خانه قبر و قیامت منتقل خواهند کرد.

»اینکه ۲۵ میلیون نفر در تشییع جنازه حاج قاسم شرکت می کنند مربوط به دنیاست و مقامات الهی وی در آخرت به خاطر این خواهد بود که در دنیا تکبر نداشت و اهل فساد نبود.

»در آخرین آیه از سوره کهف می خوانیم که عمل صالح انجام دهید اگر دیدار خدا را می خواهید.

»» انقلاب اسلامی، برآمده‌ی از سیره رهبران الهی به ویژه حضرت محمد صلی الله علیه و آله و حماسه هایی همچون بعثت، غدیر و عاشورا است.

»» آنچه امروز کاخ های ستم را به لرزه انداخته است اسلام محمدی است چون محرومین را در سرلوحه کار خود قرار داده و هیاهوی تشنگان قدرت را به هیچ و پوچ می انگارد.

»»استفان والت استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد در سال ۹۹ می‌گوید که روندهای دولت آمریکا نشان از پایان برتری می دهد و این افول ۴ دلیل دارد اول آن که امنیت آزادانه از زمان تاسیس در این کشور وجود داشت و تحولات ۲۰۲۰ ثابت کرد که امنیت آمریکا آهنین نیست و دوم اینکه قدرت های نوظهور در جهان است مانند چین و اکنون اقتصاد چین از اقتصاد آمریکا عبور خواهد کرد و اقدامات چین در دوران کرونا نشان از توانمندی این کشور دارد و سوم اینکه چالش های درونی آمریکا که تاثیرات آن در آینده مشخص خواهد شد مانند زیر سوال رفتن انتخابات توسط بالاترین مقام های این کشور و چهارم نگرانی اقلیمی آمریکا است.

»» متاسفانه برخی در داخل نظام کشورمان دَم از مذاکره می زنند و بعضی از ساده لوحان می گویند که ما سایه جنگ را بردیم و سران استکباری دنیا و مسئولین خودفروخته بدانند که دست رزمندگان انقلاب اسلامی روی ماشه است.

»»بابت سفر استاندار کرمان، زینی وند به جنوب کرمان و جیرفت تشکر می کنم و چند نکته ای را استاندارد در نظر داشته باشند، اول محصولات کشاورزی است. آنگونه که استاندار گفتند که در باب سرمازدگی محصولات سیب زمینی کمک می‌کنند، از استاندار مطالبه می‌کنیم که این ملتی را که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند را تنها نگذارید و در این سفر اشاره‌ای به هلیل رود نشد و لازم است در رابطه با آب هلیل رود اقناع سازی صورت گیرد، انتقال آب هلیل رود اتفاقاتی را رقم خواهد زد مانند خشک شدن باغ ها و چاه، افزایش ریزگردها و بیکاری جوانان و اگر انتقال آب برای هفت باغ باشد مردم اجازه انتقال آب را نمی دهند و منتظر رهاورد این سفر هستیم.

»»در خصوص مسائل شهرستان جیرفت هم، در موضوع کپسول گاز مشکل داریم از یک طرف به خاطر ویروس کرونا، مجالس مذهبی را محدود کرده اید ولی برای کپسول گاز صف وجود دارد، علت این دوگانگی چیست؟

»»مشکل و موضوع دیگر مردم، نفت سفید است و مردم از سرما می لرزند و مردم برای دریافت نفت سفید مشکل دارند و اکنون زیرساخت های لازم برای گاز فراهم است، چرا لوله کشی گاز را به تعویق انداخته اید؟

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − پانزده =