تأثیر عملکرد مجلس یازدهم بر انتخابات 1400

به گزارش سایت جیرفت من: درگیری بر سر عنوان «انقلابی» برای مجلس یازدهم دلیلش روشن است. بخشی از جریانات دلسوز انقلاب و نظام می گفتند اگر مجلس، انقلابی شود بخشی از مشکلات کشور حل می شود. می گفتند اگر مجلس، انقلابی شود می تواند روی دولت نظارت کند؛ می تواند روی وزارتخانه ها نظارت کند؛ اگر هم دولت سر عقل نیامد رئیس جمهور را استیضاح می کند. یادمان که نرفته؛ می گفتیم و می گوئیم راه حل مشکلات کشور، انقلابی عمل کردن است.

حالا که می بینیم دلار طی همین چندماه باز بیشتر و بیشتر شده، تورم بالاتر رفته، اقلام اساسی و نیاز مردم مثل روغن کمیاب شده، گوشت قرمز که خیلی وقت از روی سفره ها پرواز کرده مرغ هم به پرواز درآمده، مسکن سر به فلک کشیده، دارایی ها مردم یک پنجم شده، ولی خبری از نظارت و استیضاح و کنترل و مهار و طرح مؤثر اقتصادی و معیشتی نیست، خبری از عمل انقلابی نیست، طرح شفافیت آراء نمایندگان از سوی این مجلس رد می شود؛ مردم می پرسند پس چه شد؟ مجلس انقلابی تان چه شد؟

عزیزان؛ مقصر خودمان هستیم؛ ما مجلس اکثریت اصولگرا را مجلس انقلابی خواندیم در نتیجه انتظارات ملت را بالا برده ایم. مقصر خودمان هستیم وقتی به بهانه عدم تفرقه، از ترس اصلاح طلبان، مجبور به حمایت از لیست اصولگرایی شدیم! به اسم وحدت و ائتلاف! مردم می پرسند چه شد؟

بله اقلیت انقلابی وارد مجلس شده و فضا با وجود حضور برخی «جوانان پرانگیزه، پر ایمان، پر توان، تحصیل‌کرده و کارآمد، در کنار شماری از مدیران انقلابی و دارای سوابق اجرایی دولت سابق و نیز شماری از پیشکسوتان دارای سوابق نمایندگی، واقعاً نسبت به مجالس قبل بهتر شده. اما واقعیت را بپذیریم ساختار مجلس به رأی همه است به رأی اکثریت است؛ اقلیت توانمند و متخصص و انقلابی در برابر اکثریتی اصولگرا و غیرمتخصص و گاهاً با نگاه منطقه‌ای و منافع‌طلبی کاری از پیش نمی برد.

علی کل حال؛ مجلس را نمی‌توان با یک نسخه، رد یا تأیید کرد. همین مجلس کلیات بودجه ۱۴۰۰ را رد کرد؛ ۱۵۳ نفر به طرح شفافیت رأی داده اند؛ اما عرض کردیم ساختار مجلس به «رأی اکثریت» است و حالا همه می‌گویند مجلس یازدهم علی رغم خواست افکار عمومی، شفافیت را نپذیرفت.

شک نکنید عملکرد این مجلس روی انتخابات ۱۴۰۰ هم تأثیر خواهد گذاشت. ۶ ، ۷ ماه از این مجلس گذشته اما نتوانسته رضایت عموم را کسب کند آن وقت رئیسش و نائب رئیسش و چندتن از نمایندگان شاخصش سودای ریاست جمهوری به سر دارند!

✍️داود مدرسی‌یان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4578

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =