حجت الاسلام اکبری‌نیا: در بحث اقتصادی، خنثی‌سازی تحریم ها را با دولت جوان انقلابی آینده شاهد خواهیم بود

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام و المسلمین روح الله اکبری نیا امام جمعه موقت جیرفت در خطبه‌های نمازجمعه، ضمن تبریک ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و ایام الله دهه فجر و توصیه به رعایت تقوای الهی گفت:

»حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها فرمودند که سه چیز از دنیا برایم محبوب است؛ اول تلاوت و خواندن قرآن را دوست دارم و دوم نگاه کردن به صورت حضرت محمد صلی الله علیه و آله را دوست دارم و سوم اینکه انفاق در راه خدا را دوست دارم.

» یکی از وصیت های حضرت زهرا سلام الله علیها به امام علی علیه السلام این بود که یا علی، شبها بالای قبر من، قرآن بخوان.

»در روایات داریم که اگر می‌خواهید با خدا حرف بزنید، باید دعا کنید و اگر می‌خواهید خدا با شما حرف بزند، قرآن بخوانید.

»در قرآن کریم سوره یونس آیه ۵۷ میخوانیم که ای مردم موعظه ای از طرف خداوند برای شما آمده که شفای دل (قرآن) است و برای مومنین هدایت و رحمت است.

»در روایات داریم که در خانه هایی که قرآن خوانده می‌شود این خانه‌ها نورانی می شوند و همچنین اگر در خانه ای قرآن بخوانند شیاطین و اجنه از آن خانه فرار می‌کنند.

» نگاه کردن به صورت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ۳ وجه دارد. اول اینکه پیامبر اکرم (ص) برای حضرت زهرا سلام الله علیها مقام پدری دارند و ایشان برای حضرت زهرا سلام الله علیها دلسوز و زحمتکش بودند و دوم اینکه این پدر، عالِم است و نگاه کردن به صورت عالِم دینی، مستحب است و پیامبر (ص) معلم و سید الانبیا است و سوم اینکه پیامبر صلی الله علیه و آله پدر حضرت زهرا سلام الله علیها بود و اگر نگاه به صورت پدر می کند در واقع نگاه به صورت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می کند.

» انفاق یعنی بخشش و از آنچه که دوست دارید به دیگران بدهید و انواع انفاق در زمینه های علمی یعنی آموزش به دیگران و همچنین اظهار همدردی با کسی که مشکل دارد یا داغدیده است.

»»یکی از مصادیق تقوای الهی این است که مدافع نظام اسلامی باشیم. این نظام که توسط مردم در دفاع از اسلام و با رهبری امام خمینی رحمت الله علیه به وجود آمده است.

»» مناسبت مهم هفته آینده ۲۲ بهمن است که باید قدرشناسی کنیم از کسانی که سالیان سال زحمت کشیدند و نتیجه زحمت آنها پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ بود.

»»۲۲ بهمن را باید به وجه خوب و مطلوب جشن بگیریم و باید به پروتکل های بهداشتی توجه کرد و در فضای مجازی این جشن را تبریک بگوییم.

»»عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی عبارتند از رهبری امام خمینی رحمت الله علیه و مردمی که گوش به فرمان امام (ره) بودند.

»»امام خمینی رحمت الله علیه برای پیروزی این انقلاب زحمات زیادی کشیدند از جمله ۱۵ سال تبعید در کشور های مختلف و دوری از وطن و همچنین شهادت فرزند سید مصطفی را تحمل کردند.

»»مردم بهترین حضور را در صحنه انقلاب داشتند و مطالبه‌گری کردند و مردم در شب ۲۲ بهمن، بنا به دستور امام خمینی رحمة الله علیه در خیابان‌ها ماندند زیرا در آن شب، نقشه بازداشت سران انقلاب را داشتند و امام خمینی رحمت الله علیه به ارتش فرموند که برادر کُشی را تمام کنید.

»» اکنون باید قدر این مردم را بدانیم و باید برای رفع گرفتاری های مردم شبانه روز تلاش کنیم و اگر کسی به فکر مردم نباشد، خائن است و باید مراجع قضایی با او برخورد کنند.

»» برای این نظام، جوان‌های زیادی شهید شده‌اند و سال‌ها نقشه این بود که کشور را با استقلال مناطق بلوچ، کرد، عرب و ترک نشین تجزیه کنند.

»»خدا می‌گوید که اگر دین مرا یاری کنید، شما را یاری می کنم و مردم ایران در ۲۲ بهمن با دست خالی پیروز شدند.

»»یک ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شاه و ساواکی‌ها از کشور فرار کردند و روز قبل از پیروزی انقلاب، بختیار و خان‌ها فرار کردند و این انقلاب پیروز شد و امام خمینی (ره) فرمودند که حفظ نظام از اوجب واجبات است.

»» جوانان امروز باید با مطالعه، دستاوردهای نظام را بدانند و از انقلاب دفاع کنند.

»» مقام معظم رهبری فرمودند که تضعیف نظام، حرام است.

»» اینکه گاهی پالس‌هایی داده می شود که به غیرت دینی برمی خورد، حرام است.

»» اگر آمریکا به برجام برگردد و تحریم ها از بین برود مهم این است و هیچ مسئولی حق ندارد پیام ضعف به آمریکا بدهد.

»»ایران اسلامی، دستاوردهای عظیمی در صنایع دفاعی، نظامی، پزشکی، کشاورزی و فرهنگی داشته است.

»» یکی از دستاوردهای عظیم این انقلاب، تهیه واکسن کرونا است که کشور اروپایی سوئیس درخواست خرید واکسن از ایران را دارد و متاسفانه سلبریتی های خائن می گویند که باید برای فلان ورزشکار واکسن می‌خریدند و این پالس ضعف است.

»»نتیجه شیرین خنثی سازی تحریم ها را در بحث نظامی آنگونه دیدیم که کشورهای مختلف، خواهان خرید موشک از ایران اسلامی هستند و انشاالله در بحث اقتصادی، خنثی‌سازی تحریم ها را با دولت جوان انقلابی آینده شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4614

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + شانزده =