جلسه استانی ستاد بیمه کشاورزی جنوب کرمان برگزار شد

با حضور رئیس و معاونین سازمان جهادکشاورزی، معاون خدمات بیمه ای جنوب کرمان ،رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی، مدیران ستادی ، سر ناظر و ناظرین استانی صندوق بیمه و نماینده هواشناسی، جلسه استانی ستاد بیمه کشاورزی منطقه در محل سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان برگزار شد.

به گزارش سایت جیرفت من: دکتر سعید برخوری رییس سازمان در جلسه استانی ستاد بیمه جنوب کرمان که با هدف بررسی مشکلات و چالش های بیمه ای کشاورزی منطقه در محل سازمان جهاد کشاورزی برگزار گردید، ضمن اشاره به اهمیت و نقش بیمه محصولات کشاورزی به عوامل بازدارنده و مشکلات فراروی توسعه بیمه در بخش کشاورزی جنوب کرمان پرداخت.

وی افزود: فعالیت های کشاورزی منطقه با ریسک ناشی از نوسانات درآمدی همراه می باشد که اجرایی شدن مسئله بیمه درآمد برای کشاورزان جنوب کرمان به عنوان یکی از راهکارهای پیشنهادی این سازمان در جهت کاهش نوسانات مربوط به قیمت و تولید محصولات کشاورزی، می باشد که می طلبد صندوق بیمه با مشارکت فعال کارشناسان در کارگروه تخصصی بیمه درآمد سازمان، در زمینه پیگیری و اجرای این مهم همکاری نمایند.

دکتر برخوری برگزاری نشست های فصلی و ارتباطات مستمر اعضاء ستاد بیمه استان و ارائه پیشنهادات کارشناسی در جهت رفع مشکلات بیمه ای کشاورزان و دامداران منطقه را لازم و ضروری دانست.

در این نشست مهندس ولی الله افشار معاون خدمات بیمه جنوب کرمان ضمن طرح مباحث تخصصی بیمه و مشکلات موجود اعلام کرد: با پیگیری های انجام شده امکان بیمه سازه گلخانه (به شرط کشت محصول) اعم از سازه ،پوشش و تاسیسات در جنوب کرمان فراهم شده است.

وی افزود: گلخانه های با پوشش پلی اتیلن، پلی کربنات و شیشه و سازه‌های از نوع پیچ مهره و جوش فلزی بیمه می شوند.

معاون خدمات بیمه‌ای جنوب کرمان تصریح کرد: گلخانه داران جهت پوشش بیمه‌ای سازه گلخانه در برابر عوامل خطر نظیر آتش سوزی، تگرگ، سیل ،طوفان، زلزله و برف سنگین، میتوانند به دفاتر بیمه‌ای منطقه مراجعه نمایند.

در این نشست اعضای ستاد بیمه، پیرامون موضوع بیمه درآمد کشاورزان، بروز رسانی تقویم زراعی منطقه به دلیل شرایط خاص اقلیمی، فراهم شدن امکان نقل و انتقال بیمه نامه به خریدار، بازنگری در تعرفه های ترجیحی و پرداخت خسارت در محصولات با هزینه تولید بالا نظیر سیب زمینی، تحت پوشش قرار گرفتن عارضه مرگ جوانه انتهایی خرما، خشکیدگی برگ خرما و بولتینگ پیاز، به بحث و تبادل نظر پرداختند و در این خصوص نیز پیشنهاداتی در ستاد بیمه مصوب و مقرر گردید جهت اجرایی شدن آن پیگیریهای لازم بعمل آید .

منبع: روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان

انتهای پیام۱۰۰۱*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − یک =