جیرفت شهری که امام جمعه ندارد

به گزارش سایت جیرفت من: بیش از 75 روز است که شهر جیرفت امام جمعه ندارد و روزانه شاهد حدس و گمان های زیادی در خصوص معرفی خطیب جمعه این شهر هستیم.

شناسایی چالش های جامعه، ایجاد وحدت و همدلی بین مردم و مسوولان، مطالبه گری، نظارت و مراقبت در تحقق اهداف و سیاستهای کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی، ایجاد رویه بی طرفی در بین احزاب و عدم دخالت در عزل و نصب ها بخشی از وظایف ائمه جمعه در مناطق مختلف کشور می باشد.

شهر جیرفت در طی قریب به سه ماه گذشته از نعمت امام جمعه محروم بوده است و نمی‌توان نارضایتی مردم در این زمینه را نادیده گرفت.

اخبار مختلفی از معرفی چندین گزینه در این رابطه به گوش رسیده که شورای سیاستگذاری ائمه‌ جمعه استان تایید کرده و در نهایت از سوی شورای سیاستگذاری ائمه‌ جمعه کشور رد شده است.

بنظر می رسد خواسته اصلی مردم این دیار انتخاب و معرفی امام جمعه بومي و دغدغه مند باشند.

البته در این باره شنیده شده که گروه های سیاسی با حضور در شورای سیاست گذاری خواهان معرفی گزینه های خود برای انتخاب امام جمعه بودند و گفته می شود همین اختلاف نظرها نیز موجب عدم به اجماع رسیدن شورای سیاستگذاری در انتخاب امام جمعه این شهر بوده است.

البته در گذشته نیز شاهد بودیم که برخی از احزاب و گروه های سیاسی با زیاده خواهی خواستار حمایت امام جمعه از انها بوده اند که بعضا موجب به حاشیه رفتن امام جمعه نیز شده است.

حال مطالبه مردم این دیار انتخاب هر چه سریعتر امام جمعه ای قاطع، مقتدر و ترجیحا بومی است که امید است شورای سیاست‌گذاری در این رابطه دغدغه ها و مطالبات بحق مردم را در نظر داشته باشد.

بقلم: بهروز محمدی مدیر مسوول نشریه منطقه ای استدلال
منتشر شده در شماره 173 مورخ 13 اسفند 99

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4951

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 9 =