در راستای مبارزه با فساد اداری، ۵۰ مدیر، مسئول اجرایی و اداری تحت تعقیب قرار گرفتند

نبرد انقلابی دستگاه قضایی کرمان علیه فساد اداری و اجرائی

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان گفت: در راستای اجرای فرامین مقام عظمای ولایت و نیز بنا به تاکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر مبارزه گسترده و بی امان علیه فساد اداری و اجرائی، تاکنون بیش از 50 نفر از مسئولین اداری و اجرایی استان احضار شده و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند.

خبرگزاری میزان، دفتر کرمان- دادخدا سالاری در جلسه شورای معاونین و ستادی دادسرای مرکز استان در جهت هماهنگی و تسریع مبارزه با فساد اداری و اجرایی افزود: مدیران احضار شده به اتهام اختلاس، اخذ رشوه، تحصیل مال از طریق نامشروع، تضیییع اموال دولتی، پولشویی، استفاده غیرمجاز از اموال دولتی، مصرف وجوه دولتی بیش از اعتبار تعیین شده، تحصیل منفعت به نحو متقلبانه و مداخله در معاملات، از سوی این دادسرا تحت تعقیب قرار گرفته اند.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص برخی از این مدیران با توجه به اهمیت موضوع اتهامی و وجوه غیرقانونی تحصیل و تصاحب شده، قرار بازداشت موقت صادر شده و 20 نفر از این افراد بازداشت گردیده اند.

دادستان مرکز استان کرمان تصریح کرد: متهمان احضار شده در سمت های مختلفی از جمله فرمانداران سابق، شهردار ، بخشدار، مدیر کل، معاون مدیر کل، رئیس اداره، رئیس شورا، کارمندان دولتی، عضو شورا، ذیحساب، کارشناسان و مدیران بانکی و بیمه ای و کارشناسان رسمی دادگستری بوده اند.

سالاری با تاکید بر این مطلب که برخورد با اتهامات افراد و مدیران در اسرع وقت انجام می شود، اظهارداشت: در راستای برخورد سریع و قاطع با هرگونه جرم، امر تعقیب به زمان بعد از مسئولیت افراد موکول نمی شود و از این رهگذر از ارتکاب جرم به وسیله سایر افراد نیز جلوگیری شده و جنبه پیشگیری از وقوع جرم توسط سایر افرد نیز حفظ می شود.

وی با تاکید براین مطلب که رسیدگی فوری و قاطع به جرائم مفاسد اداری عامل مهمی در پیشگیری محسوب می شود، گفت: با تلاش های شبانه روزی و مجاهدانه بازپرسان و قضات ویژه، سربازان گمنام امام زمان در اداره کل اطلاعات، اداره کل بازرسی استان کرمان، سازمان اطلاعات سپاه ثارالله، پلیس اقتصادی و گزارشات مردمی 20 نفر از مدیران و مسئولین متخلف بازداشت و قانون در خصوص آنان اعمال و اجرا گردیده است.

دادستان مرکز استان اضافه کرد: در سال گذشته با پیگیری های مستمر دادسرای کرمان مبلغ 30 هزار میلیارد ریال از حقوق و عوارض گمرکی به بیت المال اعاده گردیده است و طی چند ماه اخیر نیز با اقدامات و تمهیدات انجام شده در مرحله تحقیقات مقدماتی و در دادسرا، قریب ۶۰۰ میلیارد ریال از وجوه و اموال دولتی به بیت المال اعاده و 9 واحد آپارتمان و 37 سکه بهار آزادی و همچنین یک قطعه زمین مسکونی به ارزش 200 میلیارد ریال از متهمین کشف و توقیف شده است.

سالاری افزود: براساس تاکیدات ریاست قوه قضائیه هیچ متخلفی در هیچ پست و مقامی حاشیه امنی نخواهد داشت و خط قرمز دستگاه قضایی، اجرای قانون و مبارزه با فساد در هر سطح و جایگاهی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در ادامه از زحمات و تلاشهای صورت گرفته توسط بازپرسان و قضات دادگاه های دست اندرکار و مجاهدتهای صورت گرفته در سازمان بازرسی استان، اداره کل اطلاعات استان، سازمان اطلاعات سپاه و پلیس امنیت اقتصادی در مسیر مبارزه با فساد اداری تقدیر کرد.

وی همچنین با اشاره به تعامل و همراهی بسیار خوب دادسرای مرکز استان با رسانه ها به منظور انعکاس خدمات انجام شده، توجه به بعد پیشگیرانه برخوردهای انجام شده و نیز شفاف سازی اذهان عمومی، عنوان کرد: صدا و سیمای مرکز استان و رسانه های مکتوب و مجازی استان طی سال جاری همراهی شایسته ای با دادسرای مرکز استان داشته اند و به نوعی از همکاران این مجموعه در زمینه پیشگیری از وقوع جرم محسوب می شوند که در این فرصت، از تلاش های اصحاب رسانه و خبرنگاران استان نیز تقدیر می شود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4977

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =