امام جمعه موقت جیرفت: در انتخابات شورای شهر، ائتلاف سردسیر و گرمسیری شکل بگیرد

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام والمسلمین روح الله اکبری نیا امام جمعه موقت جیرفت در خطبه های نماز جمعه امروز، ضمن تبریک ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار و حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز و همچنین توصیه به رعایت تقوای الهی گفت:

» از مصادیق بارز تقوای الهی، پیروی از دستورات خدا و پیامبر الهی است.

» خداوند در قرآن کریم سوره انفال آیه ۲۴ می‌فرمایند ای اهل ایمان، وقتی که خداوند و پیامبرش شما را می خوانند، اجابت کنید چون اگر انسان، دعوت خدا و پیغمبر خدا را بپذیرد، به شما حیات واقعی، معنوی، اجتماعی و سیاسی می‌دهند.

» اگر انسان می‌خواهد حیات طیبه داشته باشد، باید عمل صالح انجام دهد.

» دلیل بعثت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله این است که کرامت های اخلاقی را به اتمام برسانند و دین پیامبر اسلام، دین جهانی و کاملی است.

»برخی از ویژگی های پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم منحصر به فرد بودند مانند اینکه در هنگام جنگ فرمان می دادند که درختان را نبرید و آب را بر دشمن نبندید و به زنها و بچه ها آسیب نزنید.

»در فضای مجازی، سلطنت طلب ها می گویند که ما ایرانی ها، به زور شمشیر مسلمان شده ایم که باید در پاسخ آنها بگوییم این گفته‌ای دروغ است و به آنها توصیه می‌کنیم که تاریخ جنگ های قادسیه را بخوانند.

» اینکه مقام معظم رهبری حفظه الله می فرمایند که ما به بمب اتم نیاز نداریم در واقع برگرفته از مبانی پیامبر اسلام است.

» متأسفانه امروز در حکومت اسلامی با خبرنگاری که سوال می پرسد، بعضاً برخورد و توهین می‌کنند.

» خداوند بر انسان ها مِنّت نهاده که شخصی از بین خودشان را به رسالت و پیامبری رسانده است.

»»۲۲ اسفند، سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهدا است و این نهاد مقدس به دستور امام راحل تاسیس شده است و این روز را به کارکنان این نهاد و خانواده شهدا و ایثارگران تبریک عرض می کنیم.

»»خانواده شهدا، حقوق زیادی بر همه ما دارند، این خانواده ها فرزندانشان را در راه اسلام، هدیه کردند و باید به درد خانواده شهدا بگرییم و نباید کاری کنیم که آنها ناراحت شوند.

»»گاهاً حرف بیجا علیه خانواده شهدا زده می‌شود که مثلاً خانواده شهدا فلان مقدار پول می‌گیرند که در پاسخ به اینها می‌گوییم در کشورهای لائیک مانند آمریکا و کشورهای اروپایی هم نسبت به فرزند خانواده ای که کشته شده، خدماتی به آنها می‌دهند.

»» خدمات دادن به خانواده محترم شهدا، دستور پیامبر اسلام است و پیامبر گرامی اسلام شهدا را دفن کرده و به خانواده آنها رسیدگی می کردند و اکنون در مقابلِ کشورهای نامسلمان، خدمات کمتری به خانواده شهدا می‌دهیم و اینجا مومنین باید دفاع کنند.

»» سوم شعبان، ولادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار و چهارم شعبان، ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز است و این روز را به پاسداران و جانبازان که جانشان را در راه اسلام تقدیم کرده‌اند، تبریک عرض می‌کنیم.

»»گاهی این عزیزان نیز مورد تهمت قرار می گیرند مانند آن که برخی می‌گویند مدافعین‌حرم، پول می گیرند و در جواب می گوییم این عزیزان از ناموس ما، صدها کیلومتر آنطرف‌تر دفاع می‌کنند و نباید کسی تهمت بزند.

»»در قرآن می خوانیم ای پیامبر با کفار و منافقین جهاد کنید و بر آنها سخت گیر باشید.

»»رهبری فرمودند که با جهاد در فضای مجازی، کاری کنیم که مردم ناامید نشوند و در روز درختکاری، رهبری نسبت به گرانی شکوه و گلایه کردند.

»»از رئیس‌جمهور، مسئولین، وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی می‌خواهیم که به داد مردم و کشاورزان برسند.

»» امروز کشاورزان جیرفتی و پیازکاران عزادار هستند و قیمت ۶۰۰ تومانی پیاز، نمک بر زخم کشاورزان پاشیدن است.

»»دولت کمک کند و دولت وظیفه دارد که پیاز و محصولات مردم را به قیمتی که کشاورز ضرر نکند، بخرد و دست دلال را کوتاه کند.

»»کشاورز توقع دستبوسی ندارد ولی توقع هم ندارد که کسی دست رد به سینه‌اش بزند.

»» اگر مسئولی ورود نکند، یقیناً خائن است.

»» انتخابات را در بیست و نهم خرداد ۱۴۰۰ داریم، انتخابات ریاست جمهوری و هم انتخابات شورای شهر، هر دو مهم هستند.

»»مسئله ای که مردم با تقوا و انقلابی جیرفت از آن رنج می‌برند بحث جهالت گونه‌ی سردسیری و گرمسیری است و بدانید که پیامبر اسلام فرمود ملاک برتری انسانها، تقوا است و خدا نبخشد کسانی را که عامل ایجاد بحث سردسیری و گرمسیری شدند و همچنین کسانی که هنوز بر این طبل می کوبند.

»» بدانید اینها با این کار بین مردم جیرفت، اختلاف درست می کنند و این در صورتی است که ما جیرفت را متحد و یکپارچه می‌خواهیم.

»» در اثر اختلافات است که امکانات جیرفت از بعضی از شهرهای کوچک هم کمتر است و از همه مردم تقاضا می‌کنیم که توی دهن این افراد بزنند.

»» اگر امروز شهیدانی مانند طیاری و حسینی بودند با این گونه مسائل چه برخوردی داشتند؟

»»در بحث انتخابات شورای شهر، رهبری به لیست رای می‌دهند و ایشان فرمودند که بعضی از اینها را می شناسم و بعضی را نمی شناسم.

»»در جیرفت هم اگر ائتلافی صورت گیرد، اشکالی ندارد و پیشنهاد می‌دهیم که ائتلاف سردسیر و گرمسیری شکل بگیرد و خدمت به مردم، دغدغه کاندیدا باشد و همه کسانی که توان خدمت به مردم را دارند، شرکت کنند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5031

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − یک =