ترکیب ایده‌آل برای ریاست‌ جمهوری ۱۴۰۰

دوستانی می‌پرسند گزینه مطلوب شما برای ریاست جمهوری آینده چه کسی است؟

🔻در پاسخ به این سوال، سه مقدمه لازم است بگویم:
1️⃣ نزدیک‌ترین مصادیق به شاخصه هایی که آقا در سخنرانی اخیر نوروزی خود درباره رئیس جمهور مطلوب گفتند بیش از همه در دو نفر دیدم:
۱- سید ابراهیم رئیسی
۲- سعید جلیلی
2️⃣ واقعیت این است آقای دکتر جلیلی از لحاظ فهم درست مسائل و اولویت‌های کشور و برنامه و راه حل داشتن برای هر کدام از این مسائل (که حداقل دهها مسأله اصلی را شامل می‌شود) و هم‌چنین درک مبانی انقلاب و سلامت نفس نسبت به بقیه گزینه‌ها که الان اسم‌شان مطرح است واقعا برتری دارند.
البته منکر نمی‌شوم ضعف‌‌هایی هم دارند، از جمله در ارتباط گیری با بدنه اجتماعی.
3️⃣ موضوع سوم درباره دکتر جلیلی این است که پدرخواندگان اصولگرا تحت هیچ شرایطی او را بر نمی‌تابند، و اگر رئیسی ورود نکند، مسلم آنان اصلح را کنار گذاشته و به سراغ آقای قالیباف خواهند رفت که خود این سبب ایجاد شقه‌هایی در جریان انقلابی خواهد شد.

◀️ اما در خصوص سوالی که دوستان پرسیده‌اند بالاخره رئیسی یا جلیلی؟ کدام‌ یک؟
🔸پاسخ من به این سوال، رئیسی و جلیلی است.
این دو با هم باشند ضعف های همدیگه را پوشش می‌دهند و یک ترکیب ایده‌آل در ریاست جمهوری می‌توانند رقم بزنند.

🔹پ.ن۱: در خصوص نگرانی بچه‌های انقلابی که آیا اگر رئیسی از قوه قضائیه بیرون بیاید این قوه تضعیف نمی‌شود؟ پاسخ این نگرانی را حضرت آقا در سخنرانی اخیر خود دادند که بقیه دستگاه ها و نهادها در این کشور (و مشخصاً از قوه قضائیه نام آوردند) در برابر دولت کمی بیشتر از صفر اند، یعنی اهمیت کار در دولت بسیار بسیار بیشتر از قوه قضائیه است.
پاسخ دومی که می‌توانم به این سوال بدهم این است: سرچشمه، دولت است و اگر رخنه ها و منافذ فساد در دولت جلویش گرفته بشود، خودبه‌خود حجم پرونده‌های فساد در قوه قضائیه هم کم خواهد شد و درواقع کارهایی که آقای رئیسی در قوه قضائیه الان دارند انجام می‌دهند عمده‌ آن، اموری است که بر عهده‌ی دولت است و اگر سرچشمه اصلاح شد، اصلاح سایر ساختارها هم در پی آن خواهد بود.

🔹پ‌.ن۲: اگر رئیسی بیاید، جلیلی با توجه به روحیه تکلیف مدارانه‌‌ای که از او سراغ داریم مطمئناً دیگر ورود نخواهد داشت و اگر هم رئیسی نیاید، گزینه ما غیر از جلیلی در بین گزینه‌های موجود کس دیگری با این شاخصه های رهبری نمی‌تواند باشد. پس تبلیغ برای هر یک از این دو بزرگوار، تبلیغ دیگری هم هست.

✍️نواب کمالی

انتهای پیام ۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5264

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − دوازده =