امام جمعه موقت جیرفت: بهترین لحظه عمر انسان وقتی است که دل امام، از او راضی باشد

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام والمسلمین روح الله اکبری نیا امام جمعه موقت جیرفت در خطبه های نماز جمعه، ضمن تبریک ولادت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و توصیه به رعایت تقوای الهی گفت:

» یکی از مسائل بسیار مهم که جزء اصول دین و همچنین مذهب تشیع هست، بحث امامت می باشد و شیعه برای مبحث امامت، هزینه‌های زیادی را پرداخت کرده است و اولین شهیده راه امامت و ولایت، حضرت زهرا سلام الله علیها می باشند و علما کتاب های زیادی درباره اثبات و همچنین دفاع از امامت نوشته اند و علامه امینی بیش از سی سال برای نوشتن کتاب الغدیر وقت گذاشت.

» بحث امامت، صرفاً مدیریت جامعه نیست بلکه بحث مهمتر، وجود معنوی امام است زیرا اگر حجت خدا روی زمین نباشد زمین همه را می بلعد و امام، حلقه وصل بین مردم و خدا است و مردم به واسطه اهل بیت، خدا را شناخته و عبادت می کنند.

»هر کسی نمی تواند امام باشد و امام باید معصوم و منصوب از طرف خدا باشد زیرا اگر انتخاب امام، توسط غیر خدا انجام شود دچار خطا خواهد شد.

»راههای تشخیص امام، برای مردم شامل دو راه است اول از روی روایات و یا اینکه امام قبلی جانشین و امام بعد از خود را معرفی کند، مانند آن که پیامبر (ص) در غدیر خم فرمودند هر کس که من مولای او هستم، علی (ع) مولای اوست.

» راه دیگر شناخت امام، علم غیب امام است بدین صورت که هر سوالی را از او بپرسند به اذن الله پاسخ را می داند.

»از ضروریات شیعه، توسل است و متاسفانه امروز بحث توسل کمی کمرنگ شده و رهبری فرمودند که ما صاحب داریم.

» امام معصوم هرگز ما را فراموش نمی کند و امام از الطاف الهی است.

»» سال ۱۴۰۰ که بنا به فرموده رهبری سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است را تبریک عرض می کنم و بیش از ۱۰ سال است که رهبری نام های سال را حول محور مسائل اقتصادی انتخاب کرده‌اند.

»» در بحث تولید، همه کسانی که می‌توانند اشتغال زایی انجام دهند، باید کمک دهند تا مشکل فقر و بیکاری برطرف شود و دولت، لازم است حمایت کند.

»»امر مانع زدایی به دولت مربوط شده و در کانادا برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن می کنند و ما هم برای افزایش سرمایه گذاری بایستی این امر را تسهیل کنیم.

»» بهترین لحظه عمر انسان وقتی است که دل امام، از او راضی باشد.

»»تفکر مسئولین و مردم باید تفکر مهدویت باشد و مردم ببینند که کدام کاندیدا از امام زمان حرف میزند زیرا اولین اقدام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، اجرای عدالت است.

»» امام راحل فرمودند که حفظ نظام از اوجب واجبات است.

»»در میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، شهر را چراغانی کنید و با رعایت پروتکل های بهداشتی، این عید را جشن بگیرید.

»» دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی نامگذاری شده است، در ۲۲ بهمن، انقلاب اسلامی ایران پیروز شده است و برای اینکه انقلاب سردرگم نماند، امام راحل رفراندوم را به مردم پیشنهاد کرد و ۹۸% مردم، جمهوری اسلامی را انتخاب کردند.

»»بعضی افراد هنوز در داخل و خارج، دنبال رفراندوم هستند و بدانید که این مردم با جان شان پای این انقلاب ایستاده اند و اگر باز هم رفراندومی باشد، جمهوری اسلامی را انتخاب می‌کنند.

»»تشکیل و آغاز به کار نیروی انتظامی در دوازدهم فروردین ۱۳۷۰ بوده که از این سبز قامتان نیروی انتظامی تقدیر و تشکر میکنیم و رهبری فرمودند که نیروی انتظامی، نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

»» نیروی انتظامی، شهدای زیادی را به نظام اسلامی تقدیم کرده است.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5291

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =