امام جمعه موقت جیرفت: امیدواریم توافقنامه همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، تحریم‌های آمریکا را بردارد

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام والمسلمین روح الله اکبری نیا امام جمعه موقت جیرفت در خطبه های نماز جمعه، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و تبریک سیزدهم فروردین، روز طبیعت گفت:

» یکی از مصادیق رعایت تقوای الهی، پیروی از قرآن و اهل بیت (ع) است.

» یکی از مسائلی که خداوند متعال در چندین آیه از قرآن تاکید کرده‌اند، بحث واسطه و توسل است.

» خداوند نعمت های ظاهری و باطنی خودش را به انسان ارزانی داشته و حرف زدن جزء نعمت های ظاهری و عقل و تفکر جزء نعمت‌های باطنی هستند.

»انسان باید با واسطه، رزق مادی و معنوی خود را دریافت کند و امام صادق علیه السلام می فرمایند امور بدون واسطه، جریان پیدا نمی‌کند و ما اهل بیت یکی از اسباب، واسطه ها هستیم.

»این عالم برای حیات خودش احتیاج به باران دارد و نظامی که خداوند خلق کرده به‌گونه‌ای است که همه مخلوقات به خداوند احتیاج دارند و قرآن کریم می فرمایند که ای مردم، شما نسبت به خداوند فقیر و نیازمند هستید.

»در سوره بقره، خداوند به حضرت آدم علیه السلام کلماتی را آموخت و زمانی که حضرت آدم علیه السلام خدا را به این کلمات، قسم داد، خداوند توبه آدم علیه السلام را پذیرفت.

» استنباط تشیع این است که منظور از وسیله، همان اولیا الله و معصومین هستند و لذا هنگامی که انسان از خداوند متعال درخواستی دارد، باید به واسطه یک وسیله با ارزش، خدا را قسم دهد.

» در روایات داریم دو وسیله‌ای که نزد خداوند متعال، مقرب تر هستند و انسان باید از آنها استفاده کنند، مطابق فرمایش پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم، قرآن و اهل بیت پیامبر هستند.

»»روز ۱۳ فروردین، روز طبیعت است و انسان باید قدر منابع طبیعی را بداند و بسیار خوب است که انسان با خانواده به دامان طبیعت برود زیرا گردش، یک مسئله مورد نیاز خانواده است و در عین حالی که باید طبیعت را حفظ کنیم و پاکیزه نگه داریم.

»» از مدیرکل اداره منابع طبیعی جنوب استان کرمان و مدیر اداره منابع طبیعی جیرفت تشکر کرده و خداقوت می گوییم.

»» مهمترین مسئله چند روز اخیر کشور همانا امضای سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین است و یکی از انتقادات که درست نیست این است که چرا مجلس وارد این موضوع نشده است و در پاسخ باید گفت این سند هنوز توافق نیست و الان سند همکاری است.

»» اولین نکته در مورد این سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین آن است که ببینیم چه کسانی از امضای این سند همکاری ناراحت هستند و می بینیم که دشمنان قسم خورده ایران مانند آمریکا، اسرائیل، سعودی‌ها، منافقین و سلطنت طلب ها از این توافق بین ایران و چین ناراحت هستند و بدانید که اگر مسئله ای که باعث ناراحتی دشمن شده است برای ما خوب است.

»»اگر سابقه چین را ببینیم در میابیم در جاهایی حساس، چیزهایی که علیه ایران در شورای امنیت قرار بود تصویب شود را چین وتو کرده است و روابط ایران با چین دور و دراز است و بعد از انقلاب اسلامی ایران، چین، دوست ایران بوده و این سند همکاری دو طرفه است.

»» دومین مسئله مهم در خصوص امضای سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین آن است که چرا مفاد این سند معلوم نیست و در پاسخ باید گفت که معلوم نبودن مفاد این سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، خوب است زیرا اگر آمریکا مفاد این سند همکاری را می‌فهمید سنگ اندازی می کرد و کشور چین، همین الان که ما تحریم هستیم و عملاً بانک‌های ایران با اروپا کار نمی‌کنند در حال خرید نفت، از ایران است.

»» سومین مسئله مهم در خصوص امضای سند توافق ۲۵ ساله همکاری ایران و چین آن است که ارکان نظام، پشت این سند راهبردی هستند و رهبری برای این سند، نماینده و رایزن مشخص کرده اند.

»»امیدواریم که این قرارداد و سند همکاری ۲۵ ساله بین ایران و چین، بتواند بخش مهمی از تحریم‌های آمریکا را بردارد و ما از جنگ اقتصادی، پیروز بیرون بیاییم.

»» در هفته آخر ماه شعبان المعظم، غبارروبی و تکریم مساجد را داریم.

»»عمارت و آبادانی مسجد به دو چیز است؛ اول ساخت ساز مسجد و مردم کمک کنند که مساجد ساخته شوند و مسجد در زمان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم مهمترین پایگاه اسلام بوده و در زمان هشت سال دفاع مقدس نیز می‌بینیم بسیاری از مسائل اعزام، پشتیبانی و کمک رسانی به جبهه ها در مسجد، انجام می شده است.

»» دومین مصداق آبادانی مساجد، حضور مردم در مسجد است و آبادانی مساجد به حضور مردم در نماز جماعت و مسائل معنوی مانند روزه و دعا خوانی در مسجد است.

»» در روایات می خوانیم که خداوند متعال به خادم مسجد در بهشت، یک شهر هدیه می‌دهد.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5333

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 4 =