حاج آقا تارم: تبلور واقعی حقوق بشر در اسلام و کلام امام علی علیه السلام است.

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه گفت: در سوره اعراف می خوانیم که حضرت موسی (ع) از خدا برای قومش حسنه‌ای درخواست می کند و خداوند، این دعای حضرت موسی (ع) را برآورده می فرمایند و خداوند می فرمایند که عذابم شامل کسی می‌شود که بخواهم و رحمت خدا واسعه هست و همه را فرا گرفته است.

وی ضمن اشاره به اینکه، در باب مجازات، خدا حق دارد که از عذاب بعضی‌ها به خاطر لطف گذشت کند، افزود: در دعای کمیل می خوانیم که رحمت خدا هرچیزی را فرا گرفته و همچنین در روایات، می خوانیم که این سخن خدا آنچنان امیدوار کننده بود که حتی شیطان هم فکر کرد که مورد رحمت خدا قرار می‌گیرد.

وی افرادی را که بالفعل می‌توانند از رحمت خدا استفاده کنند، چهار دسته برشمرد و بیان داشت: اولاً انسان هایی که تقوا دارند، ثانیاً کسانی که اهل زکات هستند و زکات مال، علم و نعمات الهی را پرداخت می کنند ثالثاً کسانی که ایمان راسخ به خدا دارند و رابعاً کسانی که اهل ولایت هستند و از ولایت پیروی می کند، بالفعل می‌توانند از رحمت خداوند استفاده کنند

امام جمعه جیرفت گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سه روز بعد از دریافت واکسن کرونای ایرانی با ریاست قوه قضاییه آیت الله رئیسی منتخب ریاست جمهوری بودند، دیدار کردند.

وی تصریح کرد: این دیدار، سه روز بعد از تزریق واکسن کرونای داخلی بود که واکسن داخلی زدن رهبر بسیار مهم است و بازتاب های بسیار مهمی داشت و معاندین سعی کردند روایت جعلی از این حماسه گزارش دهند که نتوانستند و خواستند چنین وانمود کنند که رهبری قبلا واکسن زده یا این مراسم در زمستان بوده و خوشبختانه این تزریق واکسن چنان واضح بود که نتوانستند ابهت این کار را از بین ببرند.

وی افزود: دیدار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با آیت الله رئیسی، سه روز بعد از تزریق واکسن کرونای ایرانی، درواقع افتخاری برای واکسن داخلی بود.

خطیب نمازجمعه جیرفت با اشاره به تجلیل مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از شخصیت شهید بهشتی، گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نقش و کارهای مثبت آیت الله رئیسی اشاره کردند که جناب رئیسی بتوانند مانند قوه قضاییه در قوه مجریه هم تحول ایجاد کنند که همگی امیدواریم و از خدا می‌خواهیم که ایشان در این قوه‌ی مهم مجریه هم موفق و موید باشند.

وی آنچه را که امروز در کشورهای همسایه مانند عراق می گذرد، بسیار مهم ارزیابی کرد و تاکید کرد: رژه باشکوه حشدالشعبی نشان دهنده‌ی این است که پیوند بسیج عراق با بسیج ایران پیوندی ناگسستنی است.

وی افزود: این رژه، نشان‌دهنده آن است که این توان در آنها وجود دارد که نیازی به آمریکایی ها و خارجی ها در کشور عراق ندارند و مصوبه مجلس عراق باید اجرایی بشود و آنقدر آمریکایی‌ها از این رژه با شکوه عصبانی شدند که روز بعد، مقر حشدالشعبی را در مرز عراق و سوریه بمباران کرده و چند نفر را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام تارم، ناامنی های امروز در افغانستان را نتیجه حضور آمریکا در این کشور دانست و بیان کرد: آمریکایی‌ها برای این که جای پای خودشان را نگه دارند، این ناامنی ها را ایجاد می کنند.

وی شهادت حضرت آیت الله صدوقی، شهید محراب را گرامی داشت و گفت: که ایشان، مرد کم نظیری بود و نقش او در یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان بر کسی پوشیده نیست و فرمایشات امام راحل (ره) در جنوب و جنوب شرق کشور توسط این شهید، بین انقلابیون ابلاغ می‌شد.

وی تصریح کرد: منافقین نتوانستند وجود این بزرگوار را تحمل کنند و ایشان را شهید کردند و منافقین در واقع کسانی هستند که بیش از ۱۷ هزار انسان بی‌گناه را کشتند و اکنون مدعی حقوق بشر هستند و آمریکایی هایی که به سیاه پوستان کشور خودشان رحم نمی کنند یا کانادا که گور دسته جمعی از اطفال دارد جایی برای ادعای حقوق بشر ندارند و کارنامه آنها در حقوق بشر، سیاه است.

امام جمعه جیرفت افزود: آنها به هواپیمای مسافربری هم رحم نکردند و جنایات آنها در فلسطین، سوریه و عراق بر کسی پوشیده نیست.

وی تبلور واقعی حقوق بشر را در اسلام و کلام امام علی علیه السلام اعلام کرد و گفت: امام علی علیه السلام به مالک اشتر نوشتند: یا مالک همه مردم یا برادر دینی تو هستند که حقوق دینی دارند و یا در خلقت با تو شریک اند که حقوق بشر دارند.

وی به مناسبت‌های هفته آینده اشاره کرد و افزود: روز سه شنبه، روز دحوالارض یا تولد زمین است که به روزه و عبادت در آن روز سفارش شده است و همچنین مناسبت دیگر، شهادت امام رضا (ع) می‌باشد که تسلیت عرض می‌کنم.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5681

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =