امام جمعه عنبرآباد: محور عملیات جریان تحریف، بزک کردن دوران خفت بار پهلوی است

امروز محور عملیاتی جریان تحریف، بزک کردن دوران نحس و خفت‌بار پهلوی است که به‌ صورت گسترده دشمن در این زمینه فعالیت می‌کند پس باید هوشیار، بیدار و در میدان بود.

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام «حمید بامری» در خطبه های نماز جمعه عنبرآباد، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون چندین بار است که امام جامعه و انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به موضوع مهم جهاد تبیین پرداختند و این‌ میزان از تاکید، سفارش و توصیه‌، حساسیت و اهمیت رسالت همه ما را در این ‌باره مشخص می‌کند.

امام جمعه عنبرآباد مهم‌ترین گام‌ در جهاد تبیین را فهم دقیق دانست و با بیان این مطلب که جهاد تبیین و ابعاد آن به‌عنوان مقدمه‌ای لازم برای اقدام عملی در میدان است، خاطرنشان کرد: امروز ما در جنگ ترکیبی روایت‌ها در مقابل دشمن قرار داریم و رسالت و وظیفه ما در این جنگ را امام جامعه مشخص کردند که همانا جهاد تبیین است پس باید درست و دقیق مسئله و موضوع را شناخت و تبیین کرد.

وی ابراز کرد: تبیین ما، گاهی نسبت درستی با نیاز و سؤالات جامعه ندارد و میزان تمرکز ما بر موضوعات مهم در یک سطح نیست گاهی موضوعاتی آنقدر بیان و تکرار شدند که ضد تبیین شده‌اند و در برخی موضوعات آن ‌قدر تبیین کم بوده که شبهه جای خودش را با حق عوض کرده ‌است.

حجت الاسلام بامری ادامه داد: در تبیین، گاهی یادمان می‌رود که بسیاری از پرسش‌های جامعه دشمنان سیاسی نیست بلکه حق است و باید این پرسش‌ها را شناخت، شنید و پاسخ داد، دشمن امروز در قالب جریان ضد انقلاب و رسانه‌های تابع آن ظهور دارد و از این عملیات روانی هدفی مهم‌تر و بنیادی‌تر را دنبال می‌کند و آن هم تبدیل عملیات روانی به عملیات میدانی است.

خطیب جمعه عنبرآباد تصریح کرد: این نفرت پراکنی‌ها، یأس آفرینی ها، سیاه‌نمایی‌ها، تشویش‌ها و اعتماد زدایی ها علاوه بر این که فکر و باور مردم را نشانه گرفته ‌است درصدد آشوب، فتنه و برهم زدن نظم اجتماعی است این‌جا اهمیت و نقش تبیین و اثر بخشی آن مشخص می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در خنثی‌سازی تحریف‌های دشمن مسئله‌ای که امروز جامعه را درگیر کرده، موضوع اثر گذاری بر ۶ محور باورها، تشخیص‌ها، اراده‌ها، اعتمادها، امیدها و اتحاد مردم، توان، قابلیت ها و ظرفیت‌های جبهه خودی است.

حجت الاسلام بامری با بیان این مطلب که حقانیت این جبهه، مهم‌ترین ابزاری است که اگر به‌ درستی استفاده شود قطعا حرکات دشمن را خنثی می کند، تاکید کرد: شناخت میدان جنگ، دشمن و مواجهه با آن، شناخت ابزارها و امکاناتی که در سمت جبهه خودی است و شناخت هم جبهه‌ها و به نوعی ایجاد جبهه‌ای حرکتی و پیوستن این جبهه‌ها به یکدیگر، از الزاماتی است که باید برای آن کاری کرد.

امام جمعه عنبرآباد با اشاره به این‌ که رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرماید؛ باید حقایق را با منطق قوی، سخن متین و عقلانیت کامل همراه با زینت عاطفه و عواطف انسانی و به‌کارگیری اخلاق منتشر کرد، یادآور شد: این هم بدان معنا است که هر بیان حقی که همراه با دعوت است باید عناصر دعوت در آن رعایت شود تا اثرگذار شود.

وی ایام‌ پیروزی انقلاب اسلامی را فرصتی مغتنم برای جهاد تبیین که مورد تاکید مقام ‌معظم رهبری است، برشمرد و افزود: ایام‌الله دهه فجر بهترین فرصت و بهار جهاد تبیین است بنابراین اهل بصیرت، فکر، اندیشه، تحلیل باید به میدان بیاییم.

حجت الاسلام بامری تصریح کرد: امروز محور عملیاتی جریان تحریف بزک کردن دوران نحس و خفت‌بار پهلوی است که به‌ صورت گسترده دشمن در این زمینه فعالیت می‌کند پس باید هوشیار، بیدار و در میدان بود.

خطیب جمعه عنبرآباد با تاکید بر این که فعالیت جبهه مؤمن انقلابی در مقابل جریان تحریف انقلاب نیازمند تقویت است، خاطرنشان کرد: اگر چه به فضل خدای متعال تاکنون دشمن در رسیدن به اهدافش ناکام‌ مانده و رو سیاه شده اما مدام سعی می‌کند تا چهره‌ خاندان خبیث و منحوس پهلوی را بزک و آرایش کند، امروز پشتیبانی‌ها در جبهه مقابل نظام همان کسانی‌اند که با اصل انقلاب و با مردمی که انقلاب کردند، مخالف هستند.

وی ادامه داد: دشمنان با وفادارای این مردم به انقلاب مخالف‌اند و تاکنون به این امید بسته بودند ‌که بتوانند نسل دوم و سوم را انقلاب روی ‌گردان کنند و ان‌شاءالله با حضور عملی جوانان انقلابی، مؤمن و جهادی ما در میدان تبیین دشمن این ‌بار نیز همچون گذشته خوار، ذلیل روسیاه، شکست‌خورده و سیلی‌خواهد خورد.

حجت الاسلام بامری با اشاره به این که مردم یمن روزهای سختی را تحمل می کنند، عنوان کرد: در حملات روزهای اخیر سعودی و امارات بیش‌ از ۶۰ نفر از زنان، کودکان، غیر نظامیان و مردم یمن شهید شده و صدها نفر از مردم بی‌گناه نیز مجروح شدند.

امام جمعه عنبرآباد با بیان این مطلب که یمن امروز در محاصره همه ‌جانبه سعودی و امارات است، خاطرنشان کرد: هدف ائتلاف سعودی از این جنایات انحراف افکار عمومی دنیا از شکست‌های پی‌درپی خود در یمن و همچنین فشار بر انصارالله است البته این رؤیایی است که برای متجاوزان به یمن تبدیل به کابوس خواهد شد.

وی اضافه کرد: آل‌سعود چاره‌ای جزء پذیرش آتش‌بس ندارد و باید شکست را قبول کند اما کجایند آن‌هایی که دم از حقوق‌بشر می‌زنند چرا امروز مهر سکوت بر دهان ها زدند چرا حرفی در از دفاع مردم یمن و حقوق بشر نمی‌زنند این ‌همه کودک، زن و مرد بی‌گناه به خاک و خون کشیده می‌شوند این‌ها بشر نیستند، چرا رسانه‌های آنها ساکت‌اند، چقدر این سکوت خفت‌بار و ننگ بار است و ما این جنایات را محکوم می‌کنیم.

حجت الاسلام بامری یکی از گلایه‌ها و مطالبات مردم مخصوصا جوان‌ها را گلایه از بانک ها‌ برشمرد و تصریح کرد: متاسفانه بانک‌ها در ارائه خدمات به مردم و تسهیل‌گری، همکاری لازم را ندارند و برای پرداخت تسهیلات شرایط سخت و پیچیده‌ای را در پیش روی مردم می‌گذارند.

خطیب جمعه عنبرآباد اضافه کرد: نتیجه‌اش این شرایط سختگیرانه، عدم دسترسی به تسهیلات و خدمات است بنابراین از مسئولین و دولت می‌خواهیم که این مهم را پیگیری کرده و این گلایه مندی و دغدغه مردم را با نظارت رفع کنند.

وی تاکید کرد: البته که بانک‌ها موظف هستند به رسالت و وظیفه قانونی خود عمل کرده و با تخلفات برخورد قانونی کنند اما باید قدری از این پیچ‌ و خم‌ها و مقررات پیچیده اداری کم کنند زیرا جوانی که به بانک مراجعه می کند با وجود این شرایط نمی تواند از تسهیلات وام ازدواج بهره مند شود و این نوعی بی انصافی در حق جوانان است.

حجت الاسلام بامری رسیدگی به پرونده تخلفات انتخاباتی شهرستان عنبرآباد را یکی از مطالبات به حق مردم دانست و گفت: در این خصوص از سوی دستگاه قضایی هیچگونه اهمالی صورت نگرفته بلکه طبق استعلاماتی که از دستگاه قضایی اخذ شده این پرونده در حال طی مراحل قانونی است و به آن رسیدگی می شود که جای تشکر دارد.

امام جمعه عنبرآباد در خاتمه تصریح کرد: از دستگاه قضایی شهرستان و استان درخواست داریم که در روند رسیدگی به پرونده تخلفات انتخاباتی تسریع شده و نتایج آن به مردم اعلام شود چرا که مردم منتظر نتیجه اند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5988

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 8 =