یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی جنوب کرمان

به گزارش سایت جیرفت من: یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی جنوب کرمان در خصوص انتخابات

بی شک تجلی گاه ظهور اراده جمعی و یکی از فصول مهم میثاق ملی ما یعنی قانون اساسی، انتخابات است. که برگزاری آن می‌تواند یکی از ابزارهای فراهم آورنده حضور و مشارکت مردم در یک نظام مبتنی بر مردم‌سالاری دینی برای برگزیدن افراد لازم جهت تصدی مسئولیت ها باشد تا از این طریق اراده جمعی مردم در ارکان نظام تحقق عملی پیدا کند.

بطور کلی انتخابات از جنبه های حقوقی ،سیاسی، ملی و دینی برای ما دارای اهمیت است از جنبه حقوقی اصل بدیهی است که در نظامهای مبتنی بر اراده ملت ،انتخابات حق طبیعی مردم است.

با این حق اراده خویش را در حاکمیت اعمال میکنند و سرنوشت کشور خود را با حضور فعالانه و مشارکت آگاهانه و گسترده تعیین میکنند.

مردم با شرکت در انتخابات نوعی نظارت بر امور و مسیر حرکت جامعه خود را اعمال نموده و سلامت روند عمومی کشور خود را تامین می کنند.

از جنبه سیاسی انتخابات نشان دهنده آگاهی و شعور سیاسی مردم یک‌جامعه و حساسیت آنان به نظامی است که در آن بسر می‌برند.

در بُعد داخلی انتخابات اراده ملی را به نمایش می گذارد و نشان می دهد مردم از اتحاد و یکپارچگی و عزم ملی برخوردارند و در بُعد خارجی نیز اقتدار ملی و شوکت سیاسی خود را به جهانیان نشان میدهند و کشورهای دیگر بر اساس میزان آرا و حضور مردم و حساسیت های آنها در اموری که قوام دهنده یک نظام مدنی است روابط خود را تنظیم میکنند.

به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی اگاهانه مردم شریف و شهید پرور در ۴۰ سال گذشته، امروز همه ما برای حیات و سربلندی و عزت ملی و به تبعیت از رهبری معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری اسلامی، اصلاح طلب و اصولگرا به پای صندوقهای رای خواهیم رفت تا بار دیگر همدلی و یکدلی را همراه با اراده ملی و اقتدار این نظام مقدس به نمایش بگذاریم.


(وعده ما جمعه ۲ اسفند ماه ۱۳۹۸ پای صندوق های رای)

انتهای پیام۱۰۰۱*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 5 =