کار برای مردم، به ویژه خدمت به مومنان و صالحان یکی از مسائلی است که دین اسلام برای آن اهمیت ویژه‌ای قائل است

به گزارش سایت جیرفت من: حجت‌الاسلام حسین محمدی گفت: از رسول خدا (ص) سوال کردند، محبوب‌ترین مردم کیست و ایشان فرمودند آن کس که وجودش برای مردم سودمندتر باشد.

وی ادامه داد: در حدیثی دیگر پیامبر اکرم فرمودند، مردم جیره‌خواران خداوند هستند و محبوب‌ترین آنها نزد خداوند کسی است که سودش به عائله خدا برسد و خانواده‌ای را خوشحال کند از این رو امروز، روز کمک به مردم بوده ولی به شکل مواجهه با ویروس کرونا.

مدرس حوزه علمیه با بیان اینکه بعضی از مردم فکر می‌کنند عبادت تنها به نماز خواندن و روزه گرفتن است، گفت: عده ای از آن‌ها در غفلت و خودخواهی فرو رفته‌اند که اگر در برابر چشمشان مردم از گرسنگی جان دهند ناراحت نمی‌شوند لذا مکرر دیده شده که اینگونه افراد حتی در مسافرت‌های عبادی مانند زیارت و حج، تمام اوقات خود را به زیارت و دعا و اعمال فردی می‌گذرانند و هیچ کمکی به همراهان و همسفران خود نمی‌کنند و با اینکه می‌دانند در میان آن‌ها افراد ضعیف و ناتوانی وجود دارد اما هیچ کمکی نمی‌کنند.

وی ادامه داد: خداوند متعال می فرماید، همچنان‌که خداوند با فضل و رحمت با شما رفتار می‌کند شما نیز نسبت به یکدیگر دارای فضل و نیکی باشید.

گفتنی است که امروز جمعی از روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه برادران و خواهران در شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد با مراجعه به پایگاه انتقال خون جیرفت، بیش از ۹ هزار سی‌سی از خون خود را اهدا کردند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=630

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + شانزده =