رئیس دادگستری جیرفت: نظارت بر فضای مجازی لازم است

به گزارش سایت جیرفت من: رئیس دادگستری و رئیس شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی شهرستان جیرفت با توجه به اهمیت انتخابات فردا در قالب پیام فوری اعلام کرد :
برگزاری انتخابات و تمکین به اراده و رای مردم، یگانه راه حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی ضمن دعوت از همه مرد شهرستان جیرفت در انتخابات گفت: تحکیم پایه های نظام جمهوری اسلامی ایران مهم ترین مسولیت ملی و اسلامی ما است. زیرا جمهوری اسلامی تمثیل کننده اراده جمعی مردم است و تحکیم پایه های آن مسولیت جمعی و همگانی است. از این روی انتخاب کردن هم حق مردم است و هم برای حفظ نظام جمهوری اسلامی مسولیت سیاسی و ملی است.

این مقام قضائی با بیان اینکه همدلی و تعامل میان مسئولان می‌تواند مقدمات برگزاری انتخاباتی پرشور را فراهم آورد، رصد تحرکات انتخاباتی توسط مراجع نظارتی را خواستار شد و گفت: مراجع نظارتی و اطلاعاتی عنداللزوم هرگونه تخلف و جرائم مرتبط با انتخابات را گزارش نمایند. چرا که رسیدگی به موقع در هر یک از مراحل قبل‌، حین و بعد از انتخابات باید در دستور کار باشد.

حسین شکوهی نسب گفت: چند روز است که به صورت منظم فضای مجازی تحت رصد شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی شهرستان است و بارها مشاهده شده در فضای مجازی گاهی افراد به تخریب کاندیداها و شایعه پراکنی علیه آنها می‌پردازند که بجد باید پرهیز شود.

وی خاطر نشان کرد: باید رعایت اخلاق در هر مکانی بویژه فضای مجازی درنظر گرفته شود اما چندان مدنظر قرار نمی‌گیرد.

رئیس دادگستری جیرفت بیان کرد: فضای مجازی به عنوان یک زندگی موازی همواره در کنار زندگی واقعی همه ما در جریان است و تاثیر آن بر همه حوزه‌ها بویژه سیاست و در عرصه انتخابات به موضوع انکار ناپذیر تبدیل شده‌ است.

وی اظهارداشت: در کنار کارکردهای مثبت فضای مجازی آسیب‌هایی هم ممکن است متوجه انتخابات و تحرکات ناشی از آن شود.

رئیس دادگستری جیرفت بر فرهنگ سازی چگونگی فعالیت ادمین‌ها و کاربران در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: باید بتوانیم از این ابزار پیام رسان فرهنگی خوبی باشیم نه اینکه اقدام به تخریب و شایعه پراکنی علیه کاندایدها شود وخطاب به پلیس فتا نیروی انتظامی شهرستان جیرفت متذکر شد؛ از الان تا بعد از اتمام انتخابات همه گروههای فعال در عرصه انتخابات فقط از طریق مدیران قابلیت ارسال پیام داشته باشد لذا به همه آدمین هاب محترم گروهها گزارش شود و در صورت عدم انجام دستور قضایی با خاطیان برخورد قانونی لازم صورت خواهد پذیرفت

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=65

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 13 =