طرح غربالگری کرونا برای ۲۰۴ هزار و ۹ نفر در شهرستان جیرفت اجرا شد

به گزارش سایت جیرفت من: اصغرسلیمانی معاون فنی مرکز بهداشت جیرفت گفت: به همت بهورزان در خانه های بهداشت روستای و مراقبین سلامت در پایگاهای سلامت شهری، در قالب طرح غربالگری کرونا، تعداد ۲۰۴ هزار و ۹ نفر با مراجعه به سایت و یا با تماس تلفنی با در اختیار داشتن شماره تلفن و کد ملی غربالگری شده اند.

وی افزود: مطابق آمار ۹۳ درصد در این طرح غربالگری شده و ۷ درصد باقی مانده، افرادی هستند که در دسترس نیستند و یا تلفن خود را جواب نمی دهند.

وی در ادامه اعلام کرد: از شهروندان می‌خواهیم در صورت نمایش شماره ۴۰۳۰، تلفن خود را جواب داده و با نیروهای بهداشتی همکاری نمایند و اگر جزء افراد از قلم افتاده هستند با مرکز مشاوره کرونای این شهر به شماره تلفن ۰۳۴۴۳۲۱۷۰۱۱ تماس گرفته تا راهنمایی‌ها و توصیه‌های لازم در این زمینه انجام شود.

سلیمانی افزود: در شهر جیرفت نیز طرح غربالگری کرونا با همکاری کارشناسان بهداشتی و مراقبین سلامت در مرکز شماره ۳ در حال اجراست.

او بیان کرد: هدف از اجرای این طرح، شناسایی موارد مشکوک و بیمار، همچنین ارائه آموزش و مشاوره تلفنی به عموم مردم است.


سلیمانی ادامه داد: همچنین مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه خود مراقبتی کرونا به نشانی salamat.gov.ir و پاسخ به پرسش‌های ساده غربالگری بیماری کرونا (کووید۱۹) نظام سلامت کشور را در پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه برای مقابله با بیماری کرونا یاری دهند.

منبع: روابط عمومی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=659

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =