یادواره مجازی شهدای عملیات فتح المبین و شهدای مدافع سلامت برگزار شد

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام رضا سعادت فر در این یادواره گفت: در واقع عامل حیات و بقای معنوی ما، داشتن روحیه جهادی و شهادت طلبی است.

امام جمعه جیرفت با بیان این مطلب که رزمندگان در دوران دفاع مقدس وسیله بودند، خاطرنشان کرد: عامل موفقیت رزمندگان در دوران مقدس، داشتن اعتقاد و باور حقیقی به این که کار دست خداست و آنها ابزار و مامور به انجام وظیفه هستند.

وی تصریح کرد: گره گشای واقعی و حقیقی خداست و امروز که در فضای جامعه با یک ویروسی مواجه هستیم باید بدانیم که ما وظیفه داریم نکات بهداشتی را رعایت کنیم اما نابودی این ویروس به دست خداست.

حجت الاسلام سعادت فر بیان کرد: از نکات مدیریت موفق در دوران دفاع مقدس، مدیریت الهی بود، در این مدل مدیریت، فرمانده جلوتر از نیروها حرکت کرده، موقعیت را شناسایی و اخبار و گزارش عملکرد نیروها را شخصاً دریافت می کرد و مدیریت امروز جامعه ما باید اینگونه باشد.

امام جمعه جیرفت اظهار کرد: از رموز موفقیت رزمندگان در دفاع مقدس و در هر حرکت انقلابی از ابتدای جرقه های پیروزی انقلاب اسلامی که موجب موفقیت بوده، اعتقاد و باور به تحقق یافتن صبح ظهور است.

وی اضافه کرد: این جامعه، نظام و انقلاب به فضل الهی قطعاً و یقیناً زمینه ساز صبح ظهور خواهد بود و لازمه  زمینه سازی صبح ظهور، داشتن ایرانی قوی است.

حجت الاسلام سعادت فر ابراز کرد: اگر امروز حضرت آقا تاکید می کنند بر ایران قوی، به واسطه این است که ایران باید زمینه ساز صبح ظهور باشد.

امام جمعه جیرفت ادامه داد: خداوند متعال این مملکت را در معرض امتحان های مختلف قرار می دهد تا این مملکت در همه ابعاد مختلف قوی شود، افزود: یکی از این آزمایشات در بُعد نظامی است که  ۸ سال جنگ تحمیلی علی‌رغم سختی ها و تلخی های بسیار اما موجب قوی شدن ایران در بُعد نظامی شد بالاتر از این در دوران دفاع مقدس، پایه های ایمانی و اعتقادی جامعه تقویت و محکم شد.

وی افزود: یکی دیگر از آزمایش و امتحانات خداوند، در بُعد اقتصادی بود که باید تحریم ها و تهدیدات اقتصادی باشد تا این جامعه در برابر تحریم ها و تهدیدات اقتصادی قوی تر شود.

حجت الاسلام سعادت فر عنوان کرد: یکی از آسیب های جامعه، مسائل فرهنگی است که جامعه باید در مقابل تهاجم فرهنگی تقویت شود و یکی دیگر مسائل بهداشتی است که امروز با یک مدل مهم جنگ یعنی جنگ میکروبی است که با این مدل جنگ مواجه هستیم.

امام جمعه جیرفت افزود: این آزمایشات برای نظام اسلامی یک فرصت است، نظام اسلامی که می خواهد زمینه ساز ظهور شود باید در همه ابعاد قوی شود و به فضل خداوند و با رمز یا زهرا این بیماری را پشت سر خواهیم گذاشت و قطعاً نتیجه آن قوی شدن ایران خواهد بود.

وی اظهار کرد: به فضل الهی به صبح ظهور نزدیک می شویم و آزمایشات و امتحانات الهی روز به روز سخت تر می شوند، آن چیزی که در آخرت الزمان مهم است، ایمان به صبح ظهور است بنابراین بایستی روحیه انتظار روز به روز در وجود همگی ما تقویت شود.

شایان ذکر است؛ ۱۵ شهید شهر جیرفت در عملیات فتح المبین به شهادت رسیدند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=893

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 15 =