امسال جشن نیمه شعبان در جیرفت به صورت مجازی برگزار خواهد شد

به گزارش سایت جیرفت من: خداداد امینی روش مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان جیرفت، در خصوص برگزاری جشن میلاد حضرت بقیه الله الاعظم گفت : با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران اسلامی و جهان امکان برگزاری مراسم جشن نیمه شعبان وجود ندارد ، لذا برآن شدیم که با هماهنگی و همکاری اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و هیئت امنائ مساجد شهرستان جشن نیمه شعبان را برای اولین بار به صورت مجازی برگزار کنیم.

امینی روش بیان کرد ؛ یکی از برنامه های شب نیمه شعبان حضور بر بام منازل و سلام بر ساحت مقدس حضرت مهدی است که راس ساعت 9 شب و با پایان قرائت دعای آل یاسین و اجتماع قلوب مومنین در توسل به امام زمان (عج) با قرائت دعای فرج ، به صورت همزمان در سراسر کشور مردم بر فراز بام های منازل شعار “یا مهدی ادرکنی” را سرخواهند داد.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان در ادامه افزود: مراسم محوری جشن نیمه شعبان به صورت مجازی در مسجد ولیعصر (عج) برگزار خواهد شد.

وی به راه اندازی کاروان شادی امید در سطح شهر اشاره و بیان کرد ؛ این کاروان با حرکت در سطح شهر اقدام به مولودی خوانی خواهند کرد تا فضای شادی و نشاط را برای مردم به ارمغان آوردند.

ایشان به لزوم رعایت موارد دستورالعمل های بهداشتی مبنی بر ضدعفونی مکان ، وسایل و امکانات برگزاری این جشن اشاره و خاطرنشان کرد ، توسط نماینده محترم معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان اقدامات مربوط به ضدعفونی مکان برگزاری جشن نیمه شعبان انجام خواهد شد.

وی در پایان ضمن تشکر از اعضاء محترم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان و هیئت امناء مساجد به ویژه هیئت امناء مسجد ولیعصر (عج) گفت : با استفاده از ظرفیت فضای مجازی تمامی برنامه های جشن به صورت مجازی برای جلوگیری از تجمع مردم برگزار خواهد شد .

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان جیرفت

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=907

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 8 =