۲ نفر از برگزار کنندگان مراسم‌های جشن در جیرفت بازداشت شدند

به گزارش سایت جیرفت من: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از بازداشت دو نفر در این شهرستان به دلیل عدم رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا خبر داد و گفت: این افراد به صورت غیرقانونی اقدام به برگزاری مراسم جشن نموده بودند.

حسین سلامی اظهار داشت: با عنایت به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ممنوع بودن مراسمات جشن ،عزا و تجمعات، شامگاه گذشته 2 نفر از افرادی که اقدام به برگزاری مراسم جشن آن هم از نوع غیر ضرور (برگزاری جشن تولد) گرفته بودند با حکم دادستانی بازداشت شدند.

وی گفت: پس از کسب گزارش های مردمی مبنی بر برگزاری دو مورد جشن تولد در دو نقطه از شهر جیرفت، بلافاصله ماموران انتظامی به محل های مذکور مراجعه و با توجه به ازدحام جمعیتی که در کوچه و منزل شخصی این اشخاص وجود داشت، با حکم دادستانی برگزار کنندگان اصلی این مراسم ها بازداشت شدند.

این مقام قضایی با بیان اینکه سلامت مردم و جامعه خط قرمز دستگاه قضایی است، افزود: این افراد به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه تحت پیگرد قضایی قرار گرفته اند و در حال حاضر با قرار تامین کیفری در بازداشت به سر می برند.

گفتنی است: با توجه به فرهنگ موجود در مناطق جنوبی استان، اکثر مراسمات شادی و عزا در این منطقه با حضور گسترده افراد برگزار میشود که با توجه به لزوم رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به منظور کنترل بیماری کرونا، برگزاری اینگونه مراسمات تا عادی شدن شرایط و اعلام ستاد ملی کرونا ممنوع است.

منبع: روابط عمومی دادگستری شهرستان جیرفت

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2525

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =