ضرورت تامین نهاده‌های کشاورزی استاندارد

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان بر ضرورت تامین نهاده های کشاورزی استاندارد از فروشگاه‌های مجاز و معتبر و دریافت فاکتور خرید مهمور شده تاکید کرد.

به گزارش سایت جیرفت من: دکتر فرامرز رستگاری مدیر امور زراعت سازمان ضمن اشاره به نزدیک شدن به آغاز فصل زراعی در جنوب کرمان و تغییر قیمت نهاده‌های کشاورزی به ویژه انواع کود و بذور سبزی و صیفی، تغییرات نرخ ارز و محدودیت شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده متاثر از شرایط تحریم‌های ظالمانه و سوء استفاده برخی افراد و کمپانی‌ها از برند شرکت‌ها و کارخانجات معتبر بر ضرورت توجه و هوشیاری کشاورزان در زمینه تامین نهاده‌ها از فروشگاه‌های مجاز و معتبر و دریافت فاکتور خرید مهمور شده تاکید کرد.

وی افزود: در زمان خرید انواع مواد کودی به برند و برچسب توجه گردد، به نحوی که بَرَند و شماره گواهی ثبت مواد کودی بایستی حک شده باشد و در غیر اینصورت برچسب‌های الصاقی فاقد اصالت بوده و معتبر نمی باشد.

مدیر امور زراعت سازمان به کشاورزان توصیه کرد: جهت استعلام و اطمینان از اعتبار گواهی ثبت مواد کودی از طریق سامانه اینترنتی موسسه تحقیقات خاک و آب کشور به آدرس اینترنتی www.kswri.ir و یا شماره پیامکی 3000646424 اقدام نمایند.

رستگاری اضافه کرد: در خصوص تامین بذور به نوع ،شکل و رنگ و آرم بسته بندی توجه شود و برند بایستی بر روی بسته بندی حک شده و شماره سریال ها در برند مشخص باشد.

وی بیان کرد: از آنجایی که شرکت ها و کمپانی های وارد کننده در منطقه دارای نمایندگی و عامل توزیع مجاز می باشند، کشاورزان حتی المقدور بذر مورد نیاز خود را از نمایندگی و فروشگاه های مجاز با فاکتور و برند اصلی تهیه نمایید.

رستگاری تاکید نمود: برای تامین بذر از ارقام شناخته شده و سازگار در منطقه که سابقه کشت و تولید آن مشخص می باشد استفاده نمایند و از خرید و کشت ارقام جدید ناشناخته جدا خودداری گردد.

وی افزود: کشاورزان به منظور جلوگیری از تحمیل هرگونه خسارت احتمالی از خرید و استفاده از بذور فله و بدون برند و بسته‌بندی مجاز جداً خودداری شود و در هنگام خرید مواد کودی ماکرو و ترکیبی محلول دقت نمایند که هر فرمول کودی دارای ثبت مواد کودی خاص خود می باشد و فروشگاه شماره گواهی ثبت مواد کودی یک برند را به کل مواد کودی تعمیم ندهد به عنوان نمونه کود NPK دارای برند ها و درصدهای مختلف میباشد که هرکدام بایستی شماره ثبت خاص خود را داشته باشند.

مدیر زراعت سازمان به کشاورزان منطقه توصیه کرد: به منظور ساماندهی ،پایش ،کنترل و نظارت بر توزیع و فروش انواع مواد کودی و بذور توزیعی و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی برخی افراد سود جو با مشاهده هرگونه تخلف با کار گروه‌های پایش جهاد کشاورزی نهایت همکاری را معمول دارند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2735

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + شش =