امام جمعه موقت جیرفت: مردم، بصیرت انقلابی شما اقتضا می کند که به توصیه های رهبری در موضوع فرزندآوری توجه کنید

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی عرب امام جمعه موقت جیرفت در خطبه های نماز جمعه امروز (۱۳۹۹/۷/۲۵) ضمن توصیه به رعایت تقوا و تسلیت ایام شهادت پیامبر اکرم (ص) امام حسن (ع) و امام رضا (ع) گفت:

»در سال‌های قبل برداشت این بود که پیامبر اکرم اسلام رحلت فرمودند اما بر طبق روایات مختلفی که توسط شیعه و سنی نقل شده است به آن رسیده‌ایم که پیامبر توسط یهود به شهادت رسیده‌اند.

»در ایام شهادت امام حسن علیه السلام به ابعاد صلح امام حسن علیه السلام می پردازیم که چرا ایشان صلح کرد و بعضاً در صلح کریم اهل بیت علیهم السلام، تحریف تاریخ صورت می‌گیرد.

»رهبر معظم انقلاب اسلامی در کتاب انسان ۲۵۰ ساله اشاراتی درباره صلح امام حسن علیه السلام دارند.

»سرداران سپاه امام حسن علیه السلام قیام کردند و در واقع جفا کردند و امام را تنها گذاشتند زیرا با وعده پست و پول توسط معاویه خریداری شده بودند.

»در صلح امام حسن علیه‌السلام، معاویه پیش نویس را نوشت و فقط امضا کرد و گفت که امام حسن (ع) هرچه بنویسد قبول دارم، یکی از مفاد صلحی که امام حسن (ع) در این صلح نامه نوشت این بود که دست از دشنام به امام علی علیه السلام برداشته شود.

»کوته فکر آن بی بصیرت و بی درک و شعور به امام حسن علیه السلام نسبت «مذل المومنین» را می‌دادند.»امام حسن علیه السلام فرمودند در شگفتم از مردمی که شرم ندارند و اگر کار به دست معاویه بیفتد نخواهد گذاشت آیین پیامبر را اجرا کنیم.

»کریم اهل بیت، سه بار کل اموالش را نصف کرد و در راه خدا بخشید.»امام حسن علیه السلام به شخصی که به ایشان فحاشی می کرد گفت اگر گرسنه‌ای، سیرت کنم اگر جایی نداری، مهمانت کنم و بعد آن شخص با خُلق امام حسن مسیرش عوض شد و عذرخواهی کرد.

»یکی از مفاد صلح نامه امام حسن (ع) با معاویه این بود که معاویه مطابق قرآن و سنت پیامبر صلی الله علیه حکومت کند و سوال؛ آیا معاویه چنین کرد؟ و در پاسخ باید گفت که عملکرد معاویه زمینه‌ساز کربلا شد.

»مفاد دیگر این صلح نامه این بود که بعد از معاویه حکومت به امام حسن علیه السلام برسد و معاویه حق انتخاب جانشین ندارد و همچنین تمام مردم شام از تعقیب در امان باشند.

»یزید سه روز در حمله به مدینه جان و مال مردم را برای لشکرش حلال اعلام کرد.

»»دهه وقف را گرامی میداریم و مالی که وقف می شود، مانگار می‌شود و مومنین عزیز در هنگام وقف نیت وقف عام داشته باشند زیرا در جامعه مشکلاتی وجود دارد که برای حل آنها لازم است که متولیان آن وقف محدودیت در هزینه کردن نداشته باشند.

»»شهادت سردار شوشتری جانشین نیروی زمینی و فرمانده قرارگاه قدس در حادثه نشست با سران طوایف رخ داد و این سردار طرح ایجاد امنیت توسط مردم را انجام داد و این طرح باعث محبوبیت آن شهید شده بود و این سردار در اوج رأفت، مقتدر نیز بود.

»»رهبر انقلاب در هفته اخیر به صورت پخش زنده برای دانشگاه امام علی علیه السلام بیاناتی را فرمودند.

»»مشکلات اقتصادی، حل شدنی است.

»»دشمن دنبال تغییر در محاسبات ماهست.»»برجام برای آنها منافعی داشت و دوست داشتند که قدرت موشکی ما را هم بگیرند. ما قبلاً واردکننده ماسک بودیم و در عرض ۲ ماه صادر کننده ماسک شدیم.

»»بنا نبود که بودجه امسال کشور بدون نفت باشد ولی با این حال ۱۰ درصد از بودجه کشور با نفت بسته شده است.

»»نمی توان آدرس غلط داد چون دشمن اصلی کشور ما، آمریکا و انگلیس و صهیونیست هستند و یکی از مشکلات ما آن است که در بعضی مدیریت‌ها مشکل داریم و عقلانیت به معنای وادادگی نیست و ترسوها کارها را خیلی کوچک نمایی یا بزرگنمایی می کنند.

»»از رویش های انقلاب اسلامی ایران می‌توان از شهید حججی ها نام برد و باید خوش بینی رهبر انقلاب اسلامی را نسبت به آینده این انقلاب باور داشته باشیم و لازم است که مسئولین تمام تلاش خودشان را برای کنترل بازار داشته باشند.

»»جنگ کنونی، جنگی ترکیب شده از جنگ فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، روانی است.

»»رشد کنونی قیمت دلار چه ربطی به اف‌ای‌تی‌اف دارد.

»»از رئیس محترم قوه قضاییه تقدیر می کنیم که بیش از ۱۰۰۰ پرونده مفاسد اقتصادی را تشکیل شده و حکم خورده است.

»»در ماجرای قره‌باغ دشمن آن چنان زیبا توجیه می‌کند که کسی باور نمی‌کند که این کار و مشکلات ایجاد شده توسط آمریکا و از سر دشمنی با مردم منطقه است.

»»تنها کشوری که به قره باغ ویزا داد، آمریکاست.

»»شهید بهنام محمدی که هفته آینده سالگرد شهادتش می‌باشد می نویسد در هر لحظه در انتظار شهادت هستم و از شما می خواهم که نگذارید که خدای ناکرده امام تنها بماند و کربلا تکرار شود.

»»مردم، بصیرت انقلابی شما اقتضا می کند که به توصیه های رهبری در موضوع فرزندآوری توجه کنید.

انتهای پیام۱۰۰۱* https://jiroftman.ir/?p=2925

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 17 =