امام جمعه جیرفت: مجلس با وضع قوانین لازم، زمینه ولایتمداری را برای مردم فراهم کند

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا سعادت‌فر امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نمازجمعه امروز (۱۳۹۹/۸/۲) ضمن توصیه به رعایت تقوا الهی گفت:

»از جمله عوامل ایجاد دولت اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر است.

»ترک امر به معروف و نهی از منکر از نشانه‌های نفاق است.

»وجود یک مدیر ظالم، خود منکر است و اگر حاکم جامعه، فاسد شد ثمره آن فساد جامعه می‌شود.

»در سوره بقره میخوانیم که خدا ربا را عامل نابودی می داند.

»صدقه باعث رشد و نمو است. اگر اقتصاد حرام شد، روی اعتقاد، فرهنگ و دین هم تاثیرگذار است و نجس میشوند.

»اگر در جامعه، اقتصاد و تولید دچار مشکل می‌شود، در علت آن، با جوانی مواجه هستیم که سرمایه ندارد و به بانک مراجعه می‌کند و بانک هم به دنبال سود ۲۰ تا ۳۰ درصد است و این بانک، مشکل گشا نیست و بلکه مشکل زا می باشد و لذا مجلس باید ورود کنند و این روحیه دینی و نهی از منکر می‌شود.

»یک مدیر در نظام اسلامی، باید همدرد و همراهی مردم باشد و اگر مدیر اهل تجملات شد، نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارد.

»»شهادت امام حسن عسکری علیه السلام را تسلیت و آغاز امامت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و هفته وحدت را تبریک عرض می‌کنم.

»»امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند اگر کسی امر به معروف و نهی از منکر را مخفیانه انجام داد، درواقع این شخص، برادر دینی‌اش را زینت داده است و اگر علنی شد و به رخ او بکشد، باعث تضعیف برادر دینی‌اش شده است.

»»پدر و مادر، اشکالات فرزندانتان را خصوصی به آنها تذکر دهید.

»»هفته ناجا را به پرسنل پاکدست و زحمتکش نیروی انتظامی تبریک عرض می کنم و اگر ما توفیق عبادت، زندگی و آرامش داریم نتیجه زحمات این عزیزان است و از مسئولین می‌خواهیم نسبت به حمایت از این نیروها، اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

»»یکی از مسائل مهم امروز جامعه، بحث گرانی و تورم است و بحران اقتصادی بدتر از کرونا، روی موضوعات مختلفی مانند روان، اخلاق و بنیان خانواده تاثیر می گذارد.

»»امنیت جامعه و سلامت جامعه تحت تاثیر مشکلات اقتصادی هستند و علت وجود مشکلات اقتصادی، نفوذ است و همانگونه که رهبر در سال‌های اخیر تذکراتی جدی داشتند که این تذکرات باید مورد توجه مردم و مسئولین باشد.

»»این نفوذ، گاهی نفوذ فکری است و اولین نشانه نفوذ فکری این است که بعضی افراد، اعتمادشان به غرب بیش از اعتماد به توان داخلی است.

»»قرآن کریم می فرماید اگر کسی به ظالمان تمایل پیدا کرد، خداوند او را یاری نمی کند و کسی هم او را یاری نخواهد کرد.

»»نشانه دیگر نفوذ فکری، آن است که بعضی دنبال تفکیک قائل شدن بین مدیران جامعه استکباری هستند مثال بعضی می گویند که اوباما خوب است و دیگر روسای جمهور و دیگر مدیران بد هستند.

»»مشکل ما، مدیران نیستند بلکه مشکل ما، فکر مدیرانی است که غربگرا هستند.

»»نفوذ بعدی، وجود جاسوسان است و مدیران تربیت یافته شرق و غرب به جاسوسان، میدان می دهند.

»»خطر نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری اقتصادی، یک خطر جدی است.

»»مسئله امروز؛ مسئله استیضاح رئیس جمهور است و عده‌ای موافق و عده‌ای مخالف آن هستند و نکته مهم؛ آن است که استیضاح یا عدم استیضاح باید به حول حجت شرعی، امر به معروف و نهی از منکر، اخلاق و منطق باشد.

»»مدیر در نظام اسلامی نباید تصور کنند که در مقابل تخلف، احساس امنیت دارد و این احساس امنیت مدیر در مقابل تخلف، حق الناس است.

»»کمک به دولت، خیلی مهم و خوب است و نکته مهم این است که فکر دولت باید عوض بشود، فکر دولت تا قبل، مذاکره بود. اگر دولت فکرش را اصلاح کرد و به داخل اعتماد کرد می‌توان به این دولت کمک کرد و اگر تفکر دولت، سازش با استکبار باشد، نباید کمک کرد.

»»مشکل اساسی امروز جامعه، آقای رئیس‌جمهور نیست، بلکه مشکل ما فکری است که به جامعه عرضه شد و شیطان بزرگ را به عنوان کدخدا معرفی کرد و باید با این مبنای فکری مبارزه کرد و اگر افراد جابجا شوند و فکر آنها جابجا نشود، مشکل حل نمی‌شود.

»»قرآن می‌گوید که مال خود را به شخص سفیه ندهید و باید گفت که به طریق اولا نباید اختیار جامعه را به شخص سفیه داد.

»»دولت جوان و انقلابی، دولتی است که غیرت دینی و انقلابی دارد.

»»امروز؛ بعضی رهبری را متهم می کنند که چرا رهبری کاری نمی کند؟ و باید جواب داد که اگر امروز مدیریت رهبری نبود، پیشرفتهای موشکی و امنیت کشور هم نبود و سوال مهم این است که چرا ما مسئولیت رای خودمان را بر عهده نمی گیریم؟

»»اشعثیون و لیبرال صفتها، حرف خودشان را به رهبری تحمیل می‌کنند و بعد طلبکار رهبری می شوند و این خط، خط نفاق است.

»»امت بیدار نباشد، علی خانه نشین می شود.

»»ولایت مداری خودمان را باید بالا ببریم و ولایتمداری به شعار نیست و مطابق قانون، مشروعیت رئیس جمهور به تنفیذ رهبری به دست می‌آید و آیا جامعه ظرفیت پذیرش حرف رهبر را دارد که اگر رهبری، حکم شخصی را که مردم به او رای دادند، تنفیذ نکند؟ آیا جامعه می‌پذیرد؟

»»شورای نگهبان در تایید افراد دقت کنند که حداقل شرایط مدیریت کشور را داشته باشند.

»»مجلس باید با وضع قوانین لازم، زمینه ولایتمداری را برای مردم فراهم کند. مشروعیت رئیس‌جمهور به رای مردم نسیت، بلکه مشروعیت رییس جمهور به تنفیذ حکمش توسط رهبری است و راه آن، این است که دست رهبری را باز کنیم مثلاً مردم به سه گزینه رای بدهند و رهبری یک نفر را انتخاب و حکمش را تنفیذ کند.

انتهای پیام۱۰۰۱* https://jiroftman.ir/?p=3077

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =