احزاب سیاسی کجای فرمان رهبری قرار دارند؟

به گزارش سایت جیرفت من: در جیرفت چقدر گروه‌ها و پدر‌خوانده‌های سیاسی پای کار انقلاب آمده و در مشکلات در کنار مردم بوده‌اند؟

بحثم را با یک سوال شروع می‌کنم و آن اینکه چرا رهبری به جای استمداد از جوانان مومن انقلابی، از احزاب سیاسی کمک نطلبید؟

معمولا هر چند سال یکبار و در بحبوحه‌‌ی انتخابات‌ها، شاهد ظهور قارچ‌‌وار و عرض‌اندام گروه‌های مختلف سیاسی اعم از راست و چپ و مستقل و… با نام‌های پرطمطراق و دهان پرکن و شعارهای عوام‌فریبانه هستیم که نمونه‌های بارز و متعدد آن را ما جنوبی‌ها در انتخابات‌های مختلف اعم از مجلس، شوراهای اسلامی شهر و حتی ریاست جمهوری با چشم دیده‌ایم؛ شعارهایی حاوی نام‌های زیبای توسعه!!! پیشرفت!!! عدالت!!! آبادانی!!! خدمت!!! و…

اما نکته‌ای که حائز اهمیت است و نگارنده را بارها به فکر فرو برده و به پرسش بی‌پاسخی برایم تبدیل شده است، این است که این احزاب و گروه‌هایی که در ظاهر از نام ولایت و رهبری هزینه‌ها می‌کنند، در صحنه‌‌ی عمل چقدر دغدغه‌‌ی اجرای فرامین و منویات ایشان را دارند؟

به عنوان مثال، در همین اتفاقاتی که این یک‌سال گذشته به‌طور خاص در جنوب کرمان افتاده است، چقدر این افراد و گروه‌های سیاسی پای کار انقلاب آمده و در کنار مردم بوده‌اند؟

میدان‌های امتحانی مانند بحران سیل، کرونا، رزمایش کمک‌های مومنانه، بحران هر ساله افت قیمت محصولات کشاورزی و… که در این منطقه شاهد بودیم و جوانان مومن انقلابی و گروه‌های جهادی در کنار نهادهای انقلابی مانند بسیج سپاه و… دوشادوش مردم حضور داشتند، این افراد و گروه‌های سیاسی آیا یک جایی شد که کمترین حضور و بلکه نمایشی از حضور از خود به یادگار بگذارند؟

افراد قبیله‌گرای سیاسی که در روزهای بحران طاقت‌‌فرسا و در اوج مشکلات مردم، ابتدا در پی سهم‌خواهی سیاسی و باز کردن جایی برای خود در دولت آینده بودند و جلسه پشت جلسه با نام نیروهای انقلابی و ولایی برگزار می‌کردند و در این جلسات خود از پدر‌‌خوانده‌‌های سیاسی از کرمان دعوت می‌کردند که هیچ خروجی مفیدی در این سالها برای مردم این منطقه نداشته‌اند، آیا می‌توانند مرجع و پیشوای مردم انقلابی و ولایت‌‌مدار در میدان وسیع‌تری چون انتخابات گردند؟

وقتی که در صحنه‌های ابتلای مردم به مسائل و مشکلات، آنان حضور نداشته و مردم بیگانه با درد و رنج‌های خود آنها را می‌بینند، آیا فردا در صحنه‌های امتحان‌های دیگر این مردم حاضر می‌شوند که حول آنان جمع شوند؟

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=3503

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هفت =