۱۰ شهرستان کرمان در وضعیت حاد کرونایی قرار دارند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: ۱۰ شهرستان انار، بردسیر و راور، بافت، رفسنجان، زرند، سیرجان، کرمان، کوهبنان و شهربابک در وضعیت حاد کرونایی قرار دارند.

به گزارش سایت جیرفت من: دکتر محمدصادق بصیری ظهر ۲۴ آبان ماه در ستاد استانی مقابله با کرونا از زحمات فراوان دکتر محمدجواد فدائی استاندار کرمان در همه زمینه‌ها به ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا قدردانی کرد.

وی به طرح جامع ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا اشاره داشت و افزود: تا اعلام طرح جامع از سوی ستاد ملی (از اول آذر ماه)، مصوبات گذشته ستاد استانی پا برجا هستند و تعطیلی همه مشاغل به جز گروه یک از ساعت 18 در تمام شهرستان‌های استان تا 20 آذر ماه اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: شهرستان‌های انار، بردسیر و راور با وضعیت قرمز و شهرستان‌های بافت، رفسنجان، زرند، سیرجان، کرمان، کوهبنان و شهربابک به لحاظ وضعیت بحرانی، دورکاری 50 درصدی کارمندان تا پایان هفته جاری الزامی است و مابقی شهرستان‌ها تا سقف 50 درصد اختیاری و به عهده مدیران گذاشته شده است. البته ادارات امنیتی، انتظامی، نظامی، امدادی و نظارتی موارد استثنایی هستند که مسئولان مربوطه تصمیم گیری خواهند کرد.

دکتر حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز گفت: طبق آمار تا صبح امروز، حدود 1350 بیمار با تست قطعی مثبت کرونا و مشکوک به این بیماری تخت‌های بیمارستانی استان کرمان را اشغال کرده‌اند که نسبت به هفته قبل بیش از 100 مورد افزایش دارد.

وی افزود: به لحاظ تقسیم‌بندی رنگی در استان کرمان دیگر هیچ شهر زردی نداریم و هفت شهر استان بحرانی و سیاه هستند و از مجموع تخت‌های اشغالی بیش از 50 درصد آن یعنی 699 بیمار، موارد قطعی کووید 19 هستند.

رشیدی‌نژاد گفت: 200 تخت آی‌سی‌یو در استان کرمان توسط بیماران مثبت کووید 19 اشغال شده و 91 نفر نیز زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار دارند، آمار مرگ و میر روزهای اخیر هشداری است که همه باید دست به هم دهیم و زنجیره انتقال کرونا ویروس را قطع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه اعمال محدودیت‌ها دو هفته بعد مشخص می‌شود و هر اندازه زودتر این همکاری‌های بهداشتی انجام شود به نفع ماست،
65 درصد از 2 هزار تخت بیمارستانی پیش‌بینی شده برای بستری بیماران اشغال شده است.

غلامرضا نویدی مدیرکل بازرسی استانداری هم با اشاره به 100 هزار واحدی که باید با 1800 نفر نیرو مورد بازرسی قرار گیرند، گفت: 21 هزار و 157 مورد بازرسی از واحدها در کل استان کرمان انجام شده که بیشترین موارد بازرسی در کرمان، جیرفت، رفسنجان، سیرجان و انار متمرکز بوده است.

وی گفت: 4234 مورد تذکر شفاهی، 1834 مورد تذکر کتبی و تعطیلی 214 واحد در بازرسی‌های هفته گذشته در استان اعمال شده است.

نویدی بیان کرد: شهرستان‌های جیرفت و سیرجان بیشترین تذکر‌ها را داشتیم و شهرستان‌های بم، ریگان و عنبرآباد کمترین موارد تذکر را با توجه به رعایت نکات بهداشتی داشتند.

وی افزود: بیشترین شکایت مردم از عدم اطلاع از نحوه محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها و گلایه ادارات از نحوه دورکاری و بعضا برگزاری جلسات است.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، طرح شهرداری برای ممنوعیت ورود به آرامستان و ورودی به سمت کلوت‌ها به کمیته امنیتی انتظامی ستاد استانی مقابله با بیماری ارسال شد.
۹۹/۸/۲۴

منبع: پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=3862

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =