عدم توجه به نکات ایمنی زمینه ساز وقوع سرقت می‌شود

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت گفت: عدم توجه به برخی نکات ایمنی ساده باعث ایجاد زمینه سرقت می شود که جهت ناکام گذاشتن سارقان بایستی به هشدارها و تذکرات پلیسی که برگرفته از تجربیات و دانش حرفه ای پلیس است توجه کنیم.

به گزارش سایت جیرفت من: سرهنگ رضا محمدرضایی اظهار داشت: غفلت از خودرو، روشن گذاشتن و رها کردن آن برای لحظه ای اندک زمینه سرقت را برای سارقان فراهم می کند که حتی در ثانیه ای هم نبایستی خودرو را در هر شرایطی رها کرد.

سرهنگ محمدرضایی با اشاره به سختی و رنج از دست دادن دارایی ها افزود: از دست دادن آنچه که در تملک ما است از جمله پول، اموال منزل، خودرو، موتورسیکلت، طلا و جواهرات و دیگر اموال شخصی از حیث روحی و روانی نیز اثرات بدی بر ما می گذارد.

فرمانده انتظامی جیرفت ابراز داشت: در این میان عدم استفاده از وسایل بازدارنده از قبیل قفل پدال و فرمان در افزایش وقوع سرقت ها تاثیرگذار است و مواردی همچون رها کردن کیف و وسایل قیمتی در داخل خودرو نیز می تواند سارقان را جهت سرقت وسوسه کند.

این مقام انتظامی با اشاره به مواردی دیگر که زمینه سرقت های خودرو را زیاد می کند عنوان داشت : یکی دیگر از مسائل زمینه ساز سرقت، پائین بودن شیشه های خودرو در هنگام پارک کردن آن است که بایستی رانندگان و سرنشینان همواره به این مهم توجه کنند و حتی از بالا بودن شیشه ها هنگام توقف در پارکینگ ها هم غافل نشوند.

وی در پایان گفت: رانندگان بایستی همواره از قفل شدن درب خودروی خود اطمینان حاصل و سعی کنند خودرو خود را در مناطق خلوت، پرت، فاقد نور و فاقد روشنایی کافی پارک نکنند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4242

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 14 =