امام جمعه جیرفت: یکی از دغدغه ها و مسائل مردم جیرفت و جنوب استان کرمان، مسئله‌ی انتقال آب است

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا سعادت‌فر امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نمازجمعه ضمن توصیه به رعایت تقوا گفت:

»یکی از بهترین راههای کسب تقوا آن است که انسان بداند همواره در حال گزینش شدن است. شیعه همواره در مرحله گزینش برای عضویت در سپاه بقیه الله اعظم است و این گزینش، هر هفته دو بار مورد بازبینی امام زمان (عج) قرار میگیرد.

» از جمله عوامل تشکیل دولت اسلامی، داشتن بصیرت و از موانع تشکیل دولت اسلامی، عدم بصیرت است.

» انسان، فطرتاً در مواردی که تخصص ندارد به کسی که تخصص دارد مراجعه میکند و مهم آن است که در این تقلید، انسان با بصیرت عمل کند.

» قرآن در آیات ۶۶ و ۶۷ سوره احزاب می فرماید در قیامت وقتی که کفار وارد جهنم می شوند و چهره آنها داخل آتش قرار می گیرد و چهره انسان های گناهکار عذاب می‌شود، با حسرت می‌گویند ای کاش اطاعت خدا و رسول میکردیم و می‌گویند که خدا، ما از بزرگان خودمان اطاعت کردیم و آنها ما را به انحراف کشانده اند.

» سرانجام تقلید کورکورانه و پیروی از خواص بی بصیرت، عذاب الهی است.

» اگر جامعه‌ای به دنبال بزرگان بی بصیرت رفت، باعث عدم تشکیل دولت اسلامی می‌شود.

» یکی از راه های شناخت بزرگان و خواص بی بصیرت، شناخت دوستان آشنایان و همفکران اوست زیرا گفتار، نوشتار و رفتار یک شخصیت برگرفته از اطرافیان هم هست.

»انسانها، یک ظاهری دارند و یک باطنی دارند و انسانی که در درون خود عاشق منفعت‌طلبی است به منفعت طلبان میدان می دهد.

» گاهی به خواص دسترسی نداریم ولی به اطرافیان آنها دسترسی داریم و از روی رفتار و گفتار این اطرافیان می توانیم به شناخت آن شخصیت پی ببریم.

» در محیط و اطراف یک مدیر، باید ببینیم چه شخصیت هایی قرار دارند، کسانی که دوره یک مدیر حلقه می‌زنند اگر منفعت محور هستند نشان دهنده مریضی آن مدیر است و اگر مدیر به اطرافیان باج می‌دهد، آن مدیر، مریض است.

» کسانی که اطراف یک مدیر هستند اگر چاپلوس باشند، نشان دهنده مریضی آن مدیر است.

»شاخصه یک خواص انقلابی و با بصیرت این است که اهل مبارزه با فساد است.

»باطن زندگی خودتان را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنید زیرا در هر زندگی نوعی از مشکلات وجود دارد.

»»دیدن امام زمان توفیق بزرگی است، اما ارزش نیست، زیرا شمر هم امام زمان خودش را دید و مهم آن است که امام زمان کسی را ببیند مانند حُر که امام حسین علیه السلام او را دید.

»»یکی از نوشیدنی های این ایام کرونایی، خوردن آب عسل همراه با قدری نمک است.

»» درگذشت آیت الله یزدی را تسلیت عرض می کنم و رهبری درباره ایشان فرمودند که حضور آنها در مجلس خبرگان، باعث وزانت این مجلس می‌شود و نبود آنها در مجلس خبرگان، باعث خسارت است.

»»خدای متعال در قرآن از ابراهیم علیه السلام و پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در بین مردان و آسیه در بین زنان به عنوان اسوه نام برده است.

»»امروز در جامعه دو خط فکری داریم که یکی می‌گوید باید کاری کنیم که دشمن عصبانی بشود و خط فکری دوم می‌گوید باید بهانه را از دست دشمن بگیریم.

»»خدای متعال در قرآن، زندگی ابراهیم علیه السلام را به عنوان اسوه معرفی می کند. چرا؟ زیرا ابراهیم علیه السلام و یارانش در برخورد با دشمنان قاطع بودند و به آنها می‌گفتند که ما از شما برائت میجوییم و بین ما و شما دشمنی و بغض وجود دارد مگر این که شما ایمان بیاورید.

»»خشم در مقابل دشمن، مقدس است و امام علی علیه السلام در نهج البلاغه می‌فرمایند کسی که دندان خشم را به خاطر خدا تیز کند بر کُشتن سردمداران کفر قدرت پیدا می‌کند.

»»پس از شهادت فخری‌زاده عده‌ای اصرار دارند که باید صبر کنیم که در موقع مناسب پاسخ متناسب را بدهیم.

»» عده ای که مذاکره با آمریکا و بایدن برای شان هدف است، می‌گویند باید بر سر برجام به توافق برسیم و از این توافق صهیونیست ها ناراحت می شوند.

»»در پاسخ به کسانی که دنبال مذاکره با آمریکا هستند باید گفت که صهیونیست مغز متفکر دولت آمریکا است و یهود، دولت اسلامی را هدف قرار داده است.

»»هدف از آوردن بایدن به جای ترامپ آن است که قدرت منطقه‌ای ایران را کنترل کنند.

»»مومنین عزیز، کسانی که دست به ترور زدند در واقع از جریان انقلابی می ترسند.

»»در شرایط فعلی که دشمنان و منافقان به دنبال احیای برجام هستند باید مطالبه طرح خون‌بهای شهید قاسم سلیمانی و فخری‌زاده را با خروج آمریکا از منطقه داشت.

»» آخرین سفیر آمریکا در ایران ۵ خواسته داشته است، اول اینکه پروتکل های سازمان ملل، فقط کشورهایی را می پذیرد که یک رئیس دارند ولی شما در کشورتان یک نهاد غیر پاسخگو بنام ولایت فقیه دارید، دوم؛ شورای نگهبان باید حذف شود، در همه دنیا برای حفاظت از کشور یک ارتش وجود دارد ولی شما هم ارتش و هم سپاه دارید که باید سپاه حذف شود، چهارم اینکه همه دنیا به دنبال آزادی است ولی در کشور ایران حجاب وجود دارد که حجاب باید حذف شود و آخرین خواسته آخرین سفیر آمریکا در ایران این بود که ایران، اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

»» تحریم در دوران غیبت، تمرین است برای صبح ظهور، پس باید قوی شویم تا برای صبح ظهور آماده باشیم.

»» یکی از دغدغه ها و مسائل مردم جیرفت و جنوب استان کرمان، مسئله‌ی انتقال آب است که در این موضوع ۴ نکته وجود دارد، نکته اول آن است که مسئولین، مردم احترام دارند و با فهم و شعور هستند و مردم پای آرمان های انقلاب، شهید تقدیم کرده‌اند و امروز این مردم از شما سوال دارند که آیا این طرح به مصلحت آنها است یا نه و بیایید با مردم و خواص مردم صحبت کنید لذا صادقانه با مردم صحبت کنید و دومین نکته و مطالبه مردم از صدا و سیما آن است که رسالت صدا و سیما روشنگری و مطالبه گری است و مردم جنوب کرمان با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر درخواست دارند که جلسات روشنگرانه در صدا و سیما برگزار شود و سومین مطالبه مردم از نمایندگان مجلسی است که در منطقه جازموریان هستند و می خواهیم که یک گروه حقیقت یاب با محوریت نمایندگان تشکیل دهند و نتیجه را برای مردم اطلاع رسانی کنند و چهارمین مطالبه مردم از قوه قضائیه آن است که به این طرح ورود کند که اگر در این طرح، هزینه‌ی بودجه به جا بوده اطلاع رسانی شود و اگر در اجرای این طرح بودجه و بیت المال حیف و میل شده است با کسانی که سهم داشتند برخورد شود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4246

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + نوزده =