سوال از استاندار کرمان

پاسخ به این سوالات در گرو تجدید نظر بر روی تمامی مطالعات انجام شده قبلی و برنامه ریزی برای انجام مطالعات هوا شناسی و هیدرولوژی توسط شرکت مهندس مشاور باتجربه است.

جناب آقای دکتر زینی وند
استاندار محترم کرمان
با سلام و عرض ادب

احتراماً به استناد موارد مطروحه از طرف امام جمعه محترم جیرفت در خطبه های نماز جمعه مورخ 21/9/1399 دستور فرمائید وزارت نیرو اطلاعات ذیل را جهت روشن شدن مسائل ارائه نمایند:

  1. در مطالعات انجام شده برای احداث سد هلیل رود وسعت حوزه آبریز، آورد سالانه منظور شده برای تحقق اهداف تعیین شده، با توجه به وضعیت هواشناسی و هیدرولوژی وقت چه بوده است؟
  2. آمار سدهای سا خته شده بتنی، خاکی، آب بندان های در قالب طرح آبخیزداری به صورت سنگ و سیمانی و یا خاکی ، محاسبه وسعت و حجم آورد سالانه زیر حوزه هائی که به این صورت از حوزه آبریز اصلی سد هلیل حذف شده اند؟
  3. وسعت حوزه آبریزی که زه آبها و یا آبهای پایه آن همراه با سیلابهای ناشی از بارندگی ها برای مخزن سد جدید و نهایتاً انتقال اب به کرمان منظور گردیده است؟
  4. از آنجائیکه تونل در دست احداث در خط القعر زیر حوزه آبریزی که به سد متنهی می گردد واقع شده است ،چ ه حجم از زه آبهای زیر زمینی و سیلابها را به خود اختصاص می دهد؟
  5. جمع بندی وسعت حوزه آبریز بندهای 2و3و4 و حجم آورد آنها و محک زدن با نیازهای سد هلیل ؟

مهندس حسن اشرف گنجویی/ کارشناس رسمی و محقق تامین آب

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4290

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − پنج =