امام جمعه جیرفت: خانواده‌ها، مراقب فضای مجازی باشید زیرا فضای مجازی، قتلگاه جوانان است

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا سعادت فر امام جمعه جیرفت در خطبه های نماز جمعه، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در آستانه سالروز حماسه ۹ دی، ضمن توصیه و سفارش به رعایت تقوای الهی و نظم در زندگی گفت:

» آیت الله مجتهدی از امام باقر علیه السلام نقل کردند آیا می خواهید بفهمید که اهل بهشت هستید یا جهنم؟ و امام باقر علیه السلام در پاسخ این سوال فرمودند که به قلب خودتان مراجعه کنید تا ببینید چه کسی را دوست دارید اگر اهل بیت علیه السلام را دوست دارید بدانید که اهل بهشت هستید و اگر اهالی معصیت را دوست دارید بدانید که اهل جهنم هستید.

»مومنین عزیز؛ مراقب تبلیغات رسانه ها باشید تا حب و بغض ما را عوض نکنند.

»از جمله عوامل تشکیل دولت اسلامی، درک صحیح از دین است و از جمله عوامل عدم تشکیل دولت اسلامی، عدم درک صحیح از دین است.

» یکی از حوزه‌های دین، نگاه دین به ثروت است، دین اسلام به ما می آموزد که فقر، عامل عاقبت به خیری نیست و همچنین دین اسلام به ما می‌آموزد که ثروت، عامل عاقبت به خیری نیست، الا این که همراه با تقوا یا بی‌تقوایی باشد.

»اگر ثروت یا فقر همراه با تقوا باشد عامل عاقبت به خیری است و اگر ثروت یا فقر همراه با بی‌تقوایی باشد عامل عاقبت به خیری نخواهد شد.

» مسلمانان، در اوج فقر در شعب ابی‌طالب روزبه‌روز تقوای شان بیشتر می شد.

»در اسلام، یگانه راه عاقبت به خیری، تقوا است. لذا در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی تلاش کنیم که زندگیمان را حول تقوا، تنظیم کنیم.

»در وجود انسان، میل به برتری است و بایستی انسان، اهل مسابقه‌ی حب دنیا نباشد و قرآن می‌گوید که مسابقه بدهید بر سر کسب لطف خدا و بهشت.

»در مذمت و مدح ثروت روایاتی داریم از جمله این که امام صادق علیه السلام فرمودند ای مومنین راز بقاء اسلام و مسلمین، آن است که ثروت در دست کسی باشد که حق ثروت را بداند و حق ثروت، خدمت به اسلام و مسلمین است و اگر ثروت در دست کسی قرار گرفت که حق ثروت را نمی داند در نتیجه آن اسلام و مسلمین فانی می شوند.

» ثروت اقتصادی باید در دست جوانان انقلابی و مومن باشد تا کشور ایران که زمینه‌ساز صبح ظهور است، یک کشور مقتدر باشد.

» ثروتمندان، با انجام کار خیر، نام و یاد خودتان را جاودانه کنید.

»پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله از ثُعبان پرسیدند کار شما چگونه است؟ زمانی که دشمنان حمله به شما را به هم تعارف می‌کند و با هم پیمان می بندند علیه مسلمین و ثعبان گفت که تعداد ما کم است و پیامبر فرمودند که جمعیت شما زیاد است ولی شما سُست شده اید، زیرا حبِ شما، دنیاست و برای جنگ با دشمن، کراهت دارید.

» عبیدالله بن عباس فرمانده سپاه اسلام در زمان امام حسن علیه السلام جنگ با معاویه است که شب از معاویه نامه‌ای برای او می‌رسد که معاویه در نامه خطاب به او می نویسد که با دریافت پول به سمت او برود و عبیدالله شبانه به سمت معاویه می‌رود و ثمره‌ی آن فروپاشی سپاه اسلام می شود و در نتیجه، صلح بر امام حسن مجتبی علیه السلام تحمیل شد.

»اما بنازیم به حاج قاسم سلیمانی، سرباز امام خامنه‌ای(مدظله العالی) که حتی نامه آمریکایی‌ها را باز نمیکند.

» در مباحث خانواده از شما می‌خواهم که به فرزندآوری توجه کنید، رتبه ایران در بحث فرزندآوری ۱۴۴ و اسرائیل ۷۵ میباشد، قرآن دشمن تراز اول مسلمانان را یهود معرفی می کند، که اکنون رتبه ۷۵ دنیا را در فرزند آوری دارد و ما رتبه ۱۴۴ را داریم و از خانواده‌ها می‌خواهیم که به موضوع فرزندآوری توجه نمایند.

»»در محشر، ندا می دهند که سرها را پایین بیندازید زیرا حضرت زهرا سلام الله علیها می خواهند وارد بهشت شود و حضرت زهرا سلام الله علیها به بهشت وارد نمی‌شود و می گویند که در دنیا گریه کُنانی داشتیم که بدون آنها وارد بهشت نمی شوم و آن حضرت دوستان و گریه کُنانش را همراه می برد.

»» مردم، قدر فاطمیه را بدانیم زیرا عرض ادب به همه ائمه است.

»» مومنین عزیز، رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی لازم است ولی روضه، ضرورت دارد، لذا قدر مجالس فاطمیه را بدانیم.

»»نعمت های خدا زیادند و یکی از این نعمات الهی، زنجبیل است که باعث تقویت سطح ایمنی بدن و گردش خون می شود.

»» امروز جریان تحریف رسانه ای برای توجیه سازی برای استمرار تحریم‌های ظالمه متمرکز شده است و به دنبال این هست که مقصر را نظام اسلامی معرفی کنند و جای شهید و جلاد را عوض کند و هدف‌شان احیای برجام نافرجام است.

»»سوال؛ آیا هدف از احیای برجام به قصد جدی رفع تحریم‌هاست؟ نه! بلکه به قصد احیای مذاکرات است آن هم بر سر برجام ۲ و ۳

»»برخی امروز می‌گویند که منتقدین به برجام بگویند که اگر برجام نبود چه اتفاقی می افتاد؟ و اوباما به این سوال اینگونه پاسخ می‌گوید که اگر برجام نبود ایران را در صندلی راننده می نشاندیم  و تحریم ها فرو می ریخت و نتیجه ای، عاید ما نمی شد.

»»هدف اصلی آنها آن است که کلید حل مشکلات کشور را در خارج کشور و با مذاکره و لبخند معرفی کنند، آنهم برای فتح انتخابات ۱۴۰۰ برای نیروهای پیر و غرب گرا

»»رئیس جمهور گفته که این دولت برای دولت آینده نیز ریل‌گذاری کرده است و در پاسخ باید گفت که بدانید که این ریل چوبین است و امروز به دنبال فتنه خوارج هستند.

»» اگر اقتصاد، توسط برخی گروگان گرفته شده است تا اِذن مذاکره را بگیرند، بدانند که حزب الله در اوج اقتدار است.

»»امروز برخی دم از تغییر قانون اساسی می‌زنند زیرا قانون اساسی مزاحم غربگدایان است زیرا بندهایی مانند ولایت فقیه، شورای نگهبان و حفظ انقلاب مزاحم آنها است و ما می‌گوییم که سلمنا قانون اساسی تغییر پیدا کند و آن هم باید بعد از تغییر دولت باشد.

»» ناراحتی و هدف آنها از تغییر قانون اساسی ۳ دسته بندی می شود اول اینکه به واسطه برخوردهای قاطع ابراهیم زمان با مفسدین است که ادامه پیدا خواهد کرد و دوم انحراف ذهن مردم از مطالبه گری است و الان باید از دولت، مطالبه گری کرد که دولت چه کار کرده و سوم می‌خواهند یک سراب مجازی را برای موفقیت انتخابات ۱۴۰۰ رقم بزنند.

»» به خانواده ها تذکر می دهم که مراقب فضای مجازی باشید زیرا فضای مجازی، قتلگاه جوانان است و مسئولین بدانند که اگر در حوزه فضای مجازی کوتاهی کنند باید در فردای قیامت، پاسخگو باشند.

»» تذکر دیگر به مسئولین آن است که نسبت به رونق تولید کار کنند و مردم نسبت به کار بانک‌ها گله‌مند هستند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4370

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 12 =