فرمانده سپاه جیرفت: امام حق طلب بود و بر سر اسلام، با کسی معامله نکرد

به گزارش سایت جیرفت من: جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره) در مسجد فاطمه الزهرا (س) با حضور ناصر بهروز فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت برگزار شد.

فرمانده سپاه جیرفت، ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب، حاج قاسم سلیمانی و تبریک ایام الله دهه فجر گفت: میلاد حضرت زهرا (س) و بنیانگذار انقلاب اسلامی را تبریک عرض می‌کنم.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام که فرمودند در قیامت، خلایق آرزو می‌کنند مورد شفاعت حضرت زهرا سلام الله قرار بگیرند، افزود: خدا را شاکریم که برخوردار از نعمت ولایت هستیم.

وی معرفی شخصیت امام راحل به مردم را ضروری ارزیابی کرد و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران، بعد از ۱۴ قرن مکتب امام حسین علیه السلام را زنده کرد.

ناصر بهروز خروج حوزه علمیه از عزلت نشینی و ورود حوزه به کارهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را جزو کارهای امام راحل معرفی کرد و بیان داشت: پیروزی این انقلاب توسط امام در شرایط محالی اتفاق افتاد و در واقع خواست و اراده خدا بود که این انقلاب پیروز شود.

وی از شهدایی مانند خرازی‌ها و باکتری‌ها بعنوان وارثان مکتب امام نام برد و خاطر نشان کرد: امام در واقع به شاه سیلی زد و اگر امام جلوی شاه نایستاده بود، از اسلام چیزی باقی نمی ماند، زیرا ارتش مجهز و ساواک در اوج قدرت بوند.

وی از ویژگی‌های شاخص امام خمینی (ره)، اسلام شناسی و زمان شناس را نام برد و گفت: امام حق طلب بود و بر سر اسلام، با کسی معامله نکرد.

فرمانده سپاه جیرفت، همراهی مردم با امام را مهم دانست و افزود: مردم در تثبیت انقلاب و رفراندوم سال ۱۳۵۸ مشارکت بالایی داشتند.

وی تقدیم جان و جوانان توسط مردم را در زمان تحمیلی، مهم ارزیابی کرد و تصریح کرد: حضور مردم در زمان رحلت ایشان از دیگر مصادیق همراهی مردم با امام است.

وی حضور مردم در سرکوب فتنه ۸۸ را از مصادیق همراهی مردم ارزیابی کرد و تاکید کرد: استقامت در برابر مشکلات اقتصادی امروز نیز درواقع، حرکت مردم پشت سر امام می‌باشد.

ناصر بهروز عبور از فتنه بنزین را نتیجه پیروی مردم از امام ارزیابی کرد و گفت: این انقلاب ماحصل خون شهدا، صبر مادران و زحمات پدران شهدا است که با تمام وجود پای انقلاب ایستادند و باید قدر این انقلاب را بدانیم.

وی مشکلات امروز جامعه را ناکارآمدی یک شخص مسئول دانست و افزود: ساخته شدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس در شرایط تحریم به علت تکیه به توان داخلی بود و اگر در بحث ماشین و روغن مشکل داریم به دلیل نگاه برخی از مدیران به کمک از خارج است.

وی خاطر نشان کرد: مکتب و نگاه ما از امام حسین (ع) است و در حال پیمودن این راه هستیم و اگر ما استقامت کنیم وعده الهی و کمک الهی محقق خواهد شد.

فرمانده سپاه جیرفت در پایان با اشاره به اینکه اگر روزی مسجدی‌ها و انقلابی‌ها بترسند، همه می‌ترسند، تصریح کرد: نگاه ما باید به خدا باشد و نباید نگاه ما به کدخدا باشد، زیرا کدخدا هیچ چیزی ندارد.

برنامه‌ی بعدی این مراسم مولودی خوانی کربلایی شیروانی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره) بود.

پایان بخش این مراسم، اهدای کتاب به ۱۴ نفر از بانوانی که هم‌نام حضرت فاطمه زهرا (س) بودند، اهدای بسته فرهنگی به امیرحسین بیانی که اخیراً به جرگه سربازان امام زمان (عج) در حوزه علمیه سفیران هدایت پیوسته‌اند و همچنین اهدای کمک هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس به روح الله علیدادی فرمانده پایگاه بسیج مصطفی خمینی بود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4561

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =