شکرالهی: منبع درآمد مردم جنوب کرمان از راه کشاورزی است اما همچنان مظلوم و محروم مانده است

به گزارش سایت جیرفت من: منصور شکرالهی نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در جلسه‌ جمع بندی سفر دو روزه اعضای کمیسیون کشاورزی به جنوب استان کرمان که ١٢ دیماه برگزار شد، گفت: نزدیک به ٨٠ درصد از کشاورزان جنوب کرمان اسناد اراضی کشاورزی ندارند تا بتوانند از این طریق تسهیلاتی دریافت کنند.

یکی دیگر از معضلات منطقه ما پروانه چاه‌های کشاورزی و اسناد مالکیت اراضی کشاورزی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در دیدار با وزرا، نمایندگان مجلس مناطق دیگر همه به دنبال اعتباراتی برای مترو و شاه‌راه های بزرگ هستند اما ما همچنان به دنبال کسب حداقل‌هایی همچون اسناد اراضی کشاورزی مردم هستیم .

وی افزود: در سال گذشته در بحث خرید و فروش محصولات کشاورزی مشکلاتی برای کشاورزان بوجود آمد که همچنان وجود دارد و برای حل و فصل آن نیازمند توجه ویژه مسئولین ذیربط است و منبع در آمد مردم جنوب کرمان از راه کشاورزی است اما همچنان مظلوم و محروم مانده است.

شکرالهی بحث امهال وام های کشاورزی مردم را مهم برشمرد و افزود:
در مصوبات و جلسه جمع بندی کمیسیون کشاورزی به مسائل و مشکلات مردم جنوب کرمان توجه شود.

منصور شکرالهی نماینده مردم پنج شهرستان جنوبي بر راه اندازی صنایع تبدیلی و بسته بندی، راه اندازی سردخانه و جذب سرمایه گذار در پنج شهرستان جنوبی را یکی از ملزومات اساسی پیشرفت منطقه دانست و بر لزوم حمایت بیشتر کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4586

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + شش =