رفع خصومت‌ها و اختلافات به وسیله مردم در دستور کار دادگستری جیرفت

به گزارش سایت جیرفت من: رئیس دادگستری جیرفت ستایی مختاری: صلح و سازش، داوری و میانجیگری و حل اختلافات و رفع خصومت‌ها با کمک مردم یکی از اهداف حوزه قضایی جیرفت است.

صبح امروز اصغر ستایی مختاری رییس حوزه قضایی شهرستان جیرفت و حسین سلامی دادستان شهرستان و حسین رحیم پور دادیار شعبه اول دادسرای جیرفت پس از حضور در محل پاساژ (پالادیوم) و بازدید از محل اختلاف سهامداران آن، در نشستی با حضور نمایندگان و وکلا طرفین اختلاف، اظهارات انها را از نزدیک شنیدند .

در حاشیه این نشست ستایی مختاری رییس دادگستری با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ صلح و سازش، اظهار کرد: صلح و سازش و حل مسائل اجتماعی با سخن گفتن و گفت و گو توسط مردم و جلوگیری از اینکه مسائل اختلافی به دادگاه کشیده شود، اصل مهمی است که باید آن را در بین مردم نهادینه کنیم.

رئیس دادگستری جیرفت گفت: همچنین اگر در بازار و در حوزه داد و ستد هم اختلافی بین افراد پیش بیاید، باید ریش سفیدان و بزرگان آن صنف ورود کنند و به جای دادگاه، مشکل را با مصالحه و سازش حل کنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مسائل مختلف حقوقی که بین افراد ایجاد می شود با ریش سفیدی و مصالحه قابل حل است.

وی افزود: رسیدگی پرونده دعاوی حقوقی در دادگستری، مشمول پرداخت هزینه‌های زیاد و صرف وقت است؛ در حالیکه در صورت رضایت طرفین بر استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف، این نهاد سازشی، موضوع را با نهایت دقت و با هزینه‌های بسیار کمتر به سامان می‌رساند.

در ادامه این گفتگو حسین سلامی دادستان جیرفت گفت: اختلاف بین سهامداران پاساژ پالادیوم، عدم شفاف سازی در مسایل مالی است و امیدوارم با وفاق و همدلی بین طرفین موضوع حل وفصل شود

منبع: روابط عمومی دادگستری جیرفت

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4597

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =