دوره آموزش ضابطین دادگستری، ادارات محیط زیست جنوب کرمان برگزار شد

به گزارش سایت جیرفت من: دوره آموزشی قوانین حقوق و جزا ، دستور العمل خدمتی یگان و قانون نحوه بکار گیری سلاح به منظور ارتقاء سطح دانش و آگاهي هاي ضابطین دادگستری ادارات حفاظت محيط زيست شهرستان‌های جنوب کرمان بر گزار شد.

این دوره برای اولین بار در جنوب کرمان به میزبانی شهرستان جیرفت و با حضور حسین سلامی دادستان شهرستان ،مهندس سیدی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان, خانم دکتر سرمست رئیس اداره حقوقی اداره کل ،فرماندهان یگان هفت شهرستان جنوبی ،محیط بانان و کارشناسان با تدریس صباحی دادیار شعبه اجرای احکام و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گرديد.

لازم به توضیح است مطالب این دوره مطابق با سرفصل های تعیین شده در تقویم آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست، شامل موضوعاتی نظیر ضابطین و انواع آن، وظایف ضابطین، آیین دادرسی كیفری، ویژگی های تحقیقاتی مقدماتی، انواع جرائم (مشهود و غیر مشهود)، قرارهای تامین و امور رسیدگی به جرائم، نحوه تشکیل پرونده تخلفات زیست محیطی و قوانین بکارگیری سلاح و مهمات، و همچین در مورد تعقیب و گریز متخلفان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

ضابطین دادگستری، مأمورانی هستند كه تحت نظارت و تعلیمات مقام قضائی در كشف جرم و حفظ آثار جرم، جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم و اجرای تصمیمات قضائی به موجب قانون اقدام می كنند.

در پایان مهندس قریشی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت از همكاری و تعامل دستگاه قضایی، رییس دادگستری, دادستان و قضات شهرستان كه در راستای حفاظت از محیط زیست و اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی حامی این اداره هستند قدردانی كرد.

منبع: روابط عمومی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4617

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =