روز مزرعه مرکبات در شهرستان عنبرآباد برگزار شد

مراسم روز مزرعه مرکبات با حضور دکتر برخوری رییس سازمان، محققین ارشد مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان، مدیر هماهنگی ترویج، مدیر آب و خاک سازمان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عنبرآباد، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار عنبرآباد، کشاورزان و کارشناسان در محل مجتمع اقتصادی باغ امام رضا(ع) شهرستان عنبرآباد برگزار شد.

به گزارش سایت جیرفت من: دکتر سعید برخوری رییس سازمان در مراسم روز مزرعه مرکبات اظهار داشت :با توجه به مصوبات شورای تحقیقات آموزش و ترویج سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان مراسم روز مزرعه مرکبات در شهرستان عنبرآباد برگزار گردید.

دکتر برخوری هدف از برگزاری روز مزرعه مرکبات را ارائه آموزش های نوین در بحث مرکبات برای کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: روز مزرعه یکی از روشهای آموزشی ترویجی میباشد که محققین آخرین یافته‌های تحقیقاتی را به شکل مزرعه تحقیقاتی به صورت علمی و عملی در اختیار کشاورزان و بهره برداران قرار می‌دهند.

وی افزود: مرکبات جنوب کرمان با دارا بودن حدود ۳۳ هزار هکتار سطح کشت و حدود ۵۵۰ هزار تن تولید، رتبه سوم سطح و تولید این محصول را در کشور به خود اختصاص داده که با توجه به شرایط اقلیمی مناسب منطقه و طعم و کیفیت منحصر به فرد و سالم بودن ، پتانسیل صادرات به کشورهای اروپایی را دارد.

رییس سازمان ضمن اشاره به ضرورت تامین زیرساخت های بازرگانی و رفع مشکلات حوزه بازار و بازاریابی محصولات کشاورزی به کشاورزان توصیه کرد: ضمن رعایت توصیه های فنی محققین و تلاش در جهت افزایش تولید و ارتقای کیفیت محصولات، به سمت ایجاد تشکل های صنفی، اتحادیه ها و تعاونی ها گام بردارند تا در بحث فروش و بازرگانی و صادرات محصولات شاهد تحول مثبت و سازنده در منطقه باشیم.

در ادامه این مراسم دکتر احمدپور، دکتر نامور، دکتر عباسی و خانم دکتر رشیدی در خصوص روش های نوین کشت و کار مرکبات ، تهیه نهال سالم و گواهی شده، هرس، معرفی واریته های جدید، نحوه مبارزه با آفات و بیماریها و همچنین تغذیه صحیح مرکبات مطالبی را ارائه نمودند.

منبع: روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4772

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 15 =