معرفی ظرفیت‌های کشت و صنعت جیرفت

به گزارش سایت جیرفت من: سید عبدالرضا موسوی مدیر عامل شرکت کشت و صنعت جیرفت گفت: کشت و صنعت جیرفت (سهامی خاص) در سال ۱۳۵۲ تحت شماره ۱۱۲ اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید

وی افزود: اهم فعالیت های آن تولید محصولات کشاورزی شامل محصولات باغی گرمسیری مانند مرکبات (پرتقال، نارنگی و گریپ فروت) با رتبه­ نخست تولید و سطح در میان شرکت­ های مشابه در کشور، خرما و محصولات جالیزی (سیب زمینی و پیاز) می باشد.

مهندس موسوی بیان داشت: این شرکت در سال ۱۳۸۹ از طریق فرابورس طی تشریفات مزایده به بخش خصوصی واگذار شد و سهامداران این شرکت شامل اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران با ۶۰ درصد سهم و صندوق بازنشستگی، وظیفه، از کارافتادگی و پس انداز بانک ها با ۳۵ درصد سهم و همچنین کارکنان شرکت با ۵ درصد می باشند.

مدیرعامل کشت و صنعت عنوان کرد: بعد از اینکه سهام این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد کشت صنعت جیرفت در سطح ملی حائز رتبه اول کشور شد و برای ۳۰۰ نفر شغل ثابت و ۱۴۰ نفر نیروی بیمه ای اشتغال ایجاد شده است و نکته اساسی این است در یکسال زراعی ۲۲۰ هزار نفر روز اشتغال غیر مستقیم داشته است.

مدیر عامل کشت و صنعت جیرفت تصریح کرد: این شرکت در حال حاضر ۴۵۰۰ هکتار اراضی دارد و بزرگترین باغ یکپارچه انواع مرکبات کشور را با ۱۴۱۰ هکتار داراست.

مهندس موسوی ادامه داد: محصولات مرکباتی که در کشت و صنعت جیرفت تولید می‌شود تحت گواهی استاندارد بصورت سالم و با برند شرکت توزیع می‌شود به نحوی اینکه سالانه حدود ۳۰هزار تن انواع مرکبات و بیش از ۱۲۰۰ تن خرما توسط کشت و صنعت تولید که تمامی خرما تولیدی در سال گذشته و جاری با برند شرکت به کشور روسیه صادر شده است

وی بیان کرد: تحریم ها خیلی موثر نبوده و کل محصول خرمای تولیدی بصورت مستقیم و بخشی از محصول مرکبات به کشورهای روسیه، کردستان عراق و قطر صادر شده است.

مهندس موسوی در خاتمه خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، این شرکت در نظر دارد طی سه سال آینده طرحها و پروژه های صنعتی مورد نیاز خود و منطقه کامل نماید به علاوه زنجیره کاملی از تولید، فراوری و توزیع فراورده های گوشتی ایجاد نماید.

منبع: روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی جنوب کرمان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4790

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + ده =