شناسایی و دستگیری متخلفین حرفه‌ای زنده‌گیری پرندگان وحشی در شهرستان جیرفت

به گزارش سایت جیرفت من: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پس از تحقیقات و بررسی های به عمل آمده در خصوص زنده گیری و شکار پرندگان وحشی در منطقه میجان سفلی بخش جبالبارز شهرستان جیرفت، پس از کسب اطلاعات از محل اختفای پرندگان وحشی و ابزار و آلات زنده گیری و شکار پرندگان با اخذ نیابت قضایی از دادستان شهرستان ،یک قطعه کبک زنده ،3 قطعه کبک شکار شده ،2 قبضه سلاح شکاری ،انواع تله ها و ابزار زنده گیری و شکار پرندگان کشف و ضبط کردند.

قرشی گفت: مراتب پس از تنظیم صورتجلسه تخلف، جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل گردید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست افزود: بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار هر قطعه کبک، سه میلیون ریال تعیین شده است که این مبلغ صرفا بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست می باشد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر جریمه نقدی، متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانواران وحشی، محاکمه شده و بر اساس ماده 12 قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

قریشی همچنین از شهروندان، طبیعت دوستان و گردشگران خواست تا در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از شکار بی‌رویه و انقراض نسل حیوانات نادر این حوزه، هرگونه اقدام متجاوزانه به حریم این جانداران را به یگان حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت گزارش کنند.

منبع: روابط عمومی محیط زیست

توضیح: عکس از آرشیو انتخاب شده است

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4860

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 11 =