برقراری بیمه درمان تکمیلی قالیبافان جنوب کرمان

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از ثبت نام بیمه درمان تکمیلی برای قالیبافان جنوب کرمان خبر داد.

به گزارش سایت جیرفت من: معاون بازرگانی سازمان صمت جنوب کرمان در تشریح این خبر گفت: طرح «حامی بیمه قالیبافان» یک طرح ملی است که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و مرکز ملی فرش ایران با مشارکت بخش خصوصی شامل شرکت سهامی بیمه ایران و بانک قرض الحسنه مهر ایران راه اندازی شده است.

مشایخی افزود: در این طرح به قالیبافان تا سقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات ۳ ساله با کارمزد ۴ درصد توسط صندوق قرض الحسنه مهرایران برای پوشش بیمه درمان تکمیلی پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شرکت بیمه‌ای طرف قرارداد در این طرح شرکت سهامی بیمه ایران است که هزینه بیمه تکمیلی متقاضی  به صورت مستقیم  از طرف صندوق قرض الحسنه مهر ایران به حساب شرکت بیمه واریز می‌شود.

مشایخی اظهار داشت: ثبت نام در این طرح بصورت هوشمند و از طریق کد دستوری #۳۱۰۰۰۶۶۵۵ انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری قالیبافان نیست.

وی با بیان اینکه 350 نفر از قالیبافان جنوب کرمان تحت پوشش بیمه قالیبافی هستند، گفت: همچنین بیش از 750 قالیباف به صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر معرفی شده اند که در آینده نزدیک و پس از احراز هویت از مزایای این بیمه بهره مند می‌شوند.

شایان ذکر است اکنون 900 نفر بافنده فعال در جنوب کرمان مشغول به کار می باشند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4912

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =