سازمان صمت جنوب کرمان، رتبه اول سامانه سیمبا را کسب کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از کسب رتبه اول کشوری در سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی خبر داد.

به گزارش سایت جیرفت من: مسلم مروجی فرد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با اشاره به تلاش و عملکرد خوب بازرسان سازمان گفت: پیش از راه اندازی این سامانه، پرونده های تخلف صنفی که از سوی بازرسان این سازمان تشکیل می شد به صورت دستی به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع می شد که این روش باعث کند شدن روند رسیدگی به پرونده ها بود و مدت زمان زیادی برای رسیدگی به پرونده ها هدر می رفت.

وی تصریح کرد: راه اندازی سامانه سیمبا (سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی) در این سازمان از ابتدای شهریور ماه امسال توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور، سرعت عمل بازرسان سازمان در رسیدگی به شکایات صنفی را بالا برده و روند رسیدگی به تخلف و صدور حکم را تحت نظارت و کنترل دقیق قرار می‌دهد.

مهندس مسلم مروجی فرد تاکید کرد: طبق اطلاعات ثبت شده در این سامانه از تاریخ 15 بهمن ماه تا 15 اسفندماه، این سازمان با ثبت 131 عملیات در شاخص میانگین تعداد عملیات‌های بازرسی به ازای هر بازرس، رتبه اول کشوری را کسب کرده است.

وی گفت: با وجود مشکل کمبود نیروی بازرس در جنوب کرمان، طی یک ماهه قبل 2506 عملیات های بازرسی از صنوف در منطقه انجام شده است.

مهندس مروجی فرد همچنین افزود: در همین زمان، 400 پرونده از طریق سامانه سیمبا به تعزیرات حکومتی ارسال شده که مجموع ارزش ریالی تخلفات کشف شده در آنها، بالغ بر 87 میلیارد ریال می باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، همچنین از مردم خواست: چنانچه در هركدام از واحدهاي صنفي تخلفاتی از قبیل امتناع از فروش، گرانفروشي و يا انبار ذخيره كالا غير متعارف (احتكار كالا) مشاهده كردند، با سامانه ١٢٤ (رسيدگي به تخلفات صنفي سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب كرمان) در تمامی شهرستان ها تماس گرفته و یا از طریق آدرس اینترنتی www.124.ir شکایت خود را ثبت نمایند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=4971

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =