ممنوعیت خرید و فروش جانوران وحشی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت از ممنوعیت خرید و فروش، نگهداری و عرضه جانوران وحشی بدون مجوز از اداره حفاظت محیط زیست خبر داد.

به گزارش سایت جیرفت من: قریشی گفت: معمولا در ایام پایانی سال با افزایش تخلفات عرضه ،خرید و فروش و نقل و انتقال، غیر قانونی گونه های گیاهی و جانوری (به ویژه سمندر لرستانی، لاک پشت ،مار آبی ،سنجاب و پرندگانی نظیر کبک و تیهو، مرغ جیرفتی و بعضا برخی گونه های مهاجم غیر بومی) در پرنده فروشی ها، مراکز اکواریوم و حتی اماکن عمومی، میادین تره بار و …مواجه هستیم.

قریشی افزود: شهروندان باید به این نکته توجه داشته باشند که حمل ،عرضه و نگهداری از جانوران وحشی زنده و یا کشته، بدون کسب پروانه و یا مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد و متخلفان مشمول پرداخت جزای نقدی و حبس خواهند شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تصریح کرد: گشت‌های سیار یگان حفاظت محیط زیست شهرستان برای کنترل بیشتر در این زمینه فعال شده و برخورد با متخلفان به صورت جدی صورت خواهد گرفت.

قریشی اظهار داشت: مردم طبیعت دوست شهرستان جیرفت می توانند در صورت برخورد با فروش گونه های جانوری وحشی مراتب را با شماره تلفن 43313310 اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

منبع: روابط عمومی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5211

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 18 =