خادمیاران جیرفتی، پیشتاز خدمت رسانی در روزهای کرونایی بودند

مسئول کانون مرکزی خدمت رضوی جیرفت با تشریح فعالیت های خادمیاران در سال ۹۹ به رشد چشمگیر خدمت رسانی کریمانه برای نیازمندان در این شهرستان همزمان با روزهای کرونایی اشاره کرد.

به گزارش سایت جیرفت من: حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا شهدادی؛ مسئول کانون های خدمت رضوی جیرفت ضمن اشاره به فضیلت های ماه با برکت شعبان و تبریک اعیاد شعبانیه گفت‌: کانون مرکزی خدمت رضوی شهرستان جیرفت در طول سال ۱۳۹۹ نسبت به خدمت رسانی به محرومین و ترویج سیره رضوی اهتمام ویژه‌ای داشت.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌ های خانوار در شرایط اقتصادی و همچنین اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مبنی بر کمک های مومنانه افزود: خادمیاران رضوی با همکاری خیرین در طرح سفره مهربانی۳ ، نان متبرک علی بن موسی الرضا (ع) شرکت کرده و ۹۶ کارت ۴۵۰ هزار تومانی در بین نیازمندان و محرومان به ارزش جمعا ۴۳۲ میلیون ریال توزیع کردند.

شهدادی به درخواست‌های جمعی از مومنین جهت دریافت وام و کمک‌های نقدی اشاره کرد و بیان داشت: پرداخت وام و کمک ‌های نقدی قرض الحسنه در سال ۹۹ به ۵۰ مورد می رسد و مبلغی حدود ۵۰۰ میلیون ریال به نیازمندان و خانواده های آسیب دیده ناشی از کرونا کمک رسانی شده است .

مسئول کانون های خدمت رضوی شهرستان جیرفت، خدمات پزشکی را نیاز مبرم محرومین جامعه دانست و گفت: در همین راستا 100 نفر از محرومین جامعه که توان پرداخت هزینه‌های پزشکی، داروخانه و آزمایشگاه را نداشتند، با کمک ۴۰ نفر از پزشکان، مسئولین داروخانه ‌ها و آزمایشگاه ‌ها به صورت رایگان درمان و مورد حمایت قرار گرفتند.

وی آموزش ‌های حوزه خانواده را در جامعه، لازم و ضروری دانست و بیان داشت: همزمان با چهارشنبه های امام رضایی و سایر مناسبت های مذهبی ۹۰ جلسه مشاوره در حوزه‌ های مختلف از جمله حقوقی خانواده ‌ها، آموزش دانش آموزان و مسائل تربیتی در زمینه های ارتباط والدین با یکدیگر، همسرداری و تربیت فرزند، همچنین برنامه ‌های مختص مسابقات ورزشی و کتابخوانی با اهدای جوایز نقدی و معنوی به برندگان برگزار شده است.

شهدادی ضمن اشاره به اینکه سرکشی به خانواده‌ های محروم جامعه را از دستورات دین مبین اسلام است، خاطرنشان کرد: در طول سال ۱۳۹۹ خادمیاران رضوی به ۱۵۰ خانواده محروم و نیازمند سرکشی، ساماندهی و در حد توان نسبت به رفع نیازهای چون مالی، خرید ویلچر، تخت، بسته های بهداشتی‌، سبدکالا، توزیع گوشت گرم‌، توزیع غذای گرم، تهیه وسایل سرمایشی و گرمایشی، توزیع ۶ هزار بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان نیازمند، پرداخت بدهی تعدادی از نیازمندان در طرح «آقا حساب کردند» آن ها اقدام کرده ‌اند.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل در خصوص احترام و جایگاه مقام شامخ خانواده شهداء ، بیان داشت: خادمیاران با سرکشی به ۳۰ خانواده شهید جهت دلجویی و انجام امور روزانه و اداری و همچنین برگزاری مراسم دو روزه اعیاد شعبانیه در جوار قبور مطهر شهداء به فرمایشات دین اسلام و امام راحل عمل کرده‌ اند. همچنین در جهت گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه خادمیاران رضوی در این سال، اجرای ۱۲ برنامه‌ قرآنی شامل کرسی تلاوت، تواشیح، آموزش قرآن و قرائت مجلسی را با رعایت پروتکل های بهداشتی به انجام رسانده ‌اند.

شهدادی اجرای برنامه ‌های متنوع در مناسبت‌ های ملی و مذهبی را ضروری دانست و افزود: این گونه برنامه ‌ها با اجرای طرح بزرگداشت مناسبت ‌ها و برنامه ‌های تبلیغی محقق شده است و با شیوع ویروس کرونا به عنوان معضل امروز جامعه و با توجه به عدم مجوز اعزام زیارت اولی‌ ها به مشهد مقدس، این مهم با زیارت و تجدید میثاق و گلباران قبور مطهر شهداء و ابراز ارادت قلبی به امام رضا(ع) با حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر از خادمیاران و مردم در برنامه های مختلف و با اجرای شیوه نامه های بهداشتی محقق شده است.

وی به اهمیت برخورداری از مسکن مناسب برای همه مردم به خصوص محرومین اشاره کرد و افزود: خادمیاران رضوی با همکاری و جذب خیرین اقدام به تعمیر ۹ مورد منازل محرومین و احداث سرویس بهداشتی و حمام کرده و ساخت یک باب منزل مسکونی برای خانواده بی بضاعت از جمله خدمات جهادی انجام شده است.

شهدادی به ضرورت برنامه ‌های آموزشی مختص خادمیاران رضوی اشاره کرد و گفت: این برنامه‌های آموزشی به صورت مجازی و حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، آشنایی با سامانه خادمیاری و آزمون‌ های مربوطه، همچنین در زمینه‌ حرم شناسی که به صورت مجازی توسط استاد حرم شناسی سرکار خانم ایران نژاد به مدت دو روز در کانال اطلاع رسانی خادمیاران برگزار شد.

وی با اشاره فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در خصوص مبارزه با بیماری ناشی از شیوع ویروس کرونا و کمک به کادر درمان اشاره کرد و گفت: خادمیاران رضوی با ایفای نقش مستقیم در ۱۰ کارگاه تولید بیش از ۸ هزار ماسک، ۵ هزار دستکش یک بار مصرف‌، گان‌، سمپاشی معابر و مکان ‌های عمومی طی‌۲۰ مرحله، عیادت از بیماران و کادر درمان بخش های کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) و اهداء تبرکی، آبمیوه، نبات و نمک در ۱۰ مرحله و شرکت در طرح شهید سلیمانی به این فرمایش رهبری جامه عمل پوشاندند.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5277

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =