بالاخره ما شهری هستیم یا روستایی؟

به گزارش سایت جیرفت من: متأسفانه منطقه ی کهوروئیه و کلرود بیش از یک دهه است که جزء شهر محسوب میشه، در حالی که حتی از امکانات اولیه ی شهری نیز محرومه.

متأسفانه مطالبات اهالی هم تاکنون از نامگذاری کوچه ها و گذاشتن 4 تا سطل زباله و این چیزا فراتر نرفته.

این در حالیست که منطقه ی کهوروئیه و کلرود، با دارا بودن جمعیت حدود 30 هزار نفری (که بیش از نصف این جمعیت، جوان یا نوجوان هستند)، هنوز در ملزومات اولیه مانده و با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کند.
از جمله:
– نبود مجموعه ی ورزشی برای فراغت جوانان و نوجوانان.

– نبود یک پارک تفریحی مناسب، برای گذراندن اوقات خانواده ها.

– پل هلیلی که فقط با دارا بودن یک لاین رفت و برگشت، اصلا جوابگوی این جمعیت (که علاوه بر آن جمعیت روستاها و شهرهای پایین دست، از جمله خط بلوک و فاریاب هم به آن اضاف میشه)، نیست و ترافیک آن مشکلات زیادی را برای اهالی بوجود آورده است.

– نبود حتی یک فضای آموزشی و مدرسه ی استاندارد، با وجود تعداد بسیار زیاد دانش آموزان در مقاطع مختلف.

– عدم تجهیز و رعایت استانداردها در مدارس مخروبه ی موجود.

– عدم وجود مجموعه ای فرهنگی و قرآنی، جهت ثبت نام دانش آموزان در اوقات فراغت، و فراگیری در رشته های مختلف فرهنگی و قرآنی.

– هزینه های سرسام آور گرفتن سند و پروانه ی ساخت ساز، آنهم بعضا در مکانهایی که تا کنون هیچ امکاناتی از طرف شهرداری به آنجا گسیل نشده و برای رفتن به آن مکانها نیاز مبرم به ماشین کمک دار می‌باشد.

– عدم برنامه ریزی دقیق و مناسب برای استفاده از ظرفیت گردشگری مسجد 700ساله ی دقیانوس.

با وجود این همه مشکلات، که اینها فقط بخشی از آن است، اما مسئولین (خصوصا کاندیداهای شورا)، متأسفانه بیشتر دنبال جلب رأی جمعیت قابل توجه اهالی این منطقه در انتخابات بوده اند، تا دنبال رفع مشکلات و آباد کردن منطقه.

و همیشه بلافاصله بعد از نشستن بر سکوی قدرت یادشون رفته که اصلا کهوروئیه و کلرود هم جزئی از شهر محسوب می‌شه.

مشکلات و موانع زیادی که موجب کاهش کیفیت زندگی مردم (در کنار مالیات مساوی، بلکه بیشتر از نقاط دیگر شهر) شده است.

اما اینبار وضعیت خیلی فرق میکنه، چراکه جوانان انقلابی و حزب اللهی منطقه ی محروم، ولی بسیار غنیِ کهوروئیه و کلرود پای مطالبات قانونی و بحق مردم ایستاده اند و نخواهند گذاشت تا از رأی مردم استفاده ی ابزاری صورت بگیره و به دنبال افرادی هستند که نه در حرف، بلکه در عمل پای مطالبات مردم منطقه ی کهوروئیه و کلرود بایستند.

بقلم: عبدالرضا اسکندری

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5337

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − یازده =