رییس سازمان صنعت معدن و تجارت جنوب کرمان: تعطیلی معدن آسمینون منوجان غیرقانونی است

به گزارش سایت جیرفت من: مسلم مروجی به تعطیلی معدن آسمینون منوجان اشاره کرد و گفت: این تعطیلی را غیرقانونی برشمرد.

وی با بیان اینکه معادن باید تعطیلی واحدهای خود را به سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند، اظهار داشت: بلافاصله پس از اطلاع از تعطیلی معدن آسیمون موضوع را از رئیس هیات مدیره این معدن پیگیری کردیم.

وی ادامه داد: رئیس هیات مدیره معدن آسیمون منوجان مشکلات فنی و کارگری را از جمله مشکلات تعطیلی این معدن اعلام کرده که مشکل حوزه کارگری از طریق اداره کار باید پیگیری شود.

وی ادامه داد: مشکلات فنی معدن آسیمون از طریق سازمان صمت جنوب کرمان پیگیری شد.

رئیس سازمان صمت جنوب کرمان یکی از مشکلات فنی معدن آسیمون منوجان را طبق اعلام هیات مدیره این معدن کمبود سیمان اعلام کرد و گفت: این معدن با توجه به نزدیکی به هرمزگان، سیمان مورد نیاز خود را از این استان تامین می کرد اما با توجه به شرایط، این استان خروج هرگونه سیمان را ممنوع کرده لذا این موضوع سبب ایجاد مشکل برای معدن آسیمون شده است.

وی افزود: با رایزنی های سازمان صمت جنوب کرمان، سیمان مورد نظر از طریق کارخانه های سیمان تامین شده و معدن آسیمون می تواند سیمان مورد نظر خود را تامین کند.

وی از برگزاری نشست با هیات مدیره معدن آسیمون طی هفته آینده خبر داد و گفت: در این نشست تمام مواردی که سبب تعطیلی این معدن شده از نزدیک بررسی با حضور هیات مدیره بررسی می شوند.

مروجی با بیان اینکه معدن آسیمون از ابتدای سال جاری تاکنون به دلیل مشکلات فنی و کارگری تعطیل شده است، از پیگیری رفع مشکلات و فعالیت مجدد این کارخانه بزودی خبر داد.

وی یکی دیگر از مشکلات تعطیلی معدن آسیمون را ارائه اطلاعات نادرست در زمینه حقوق دولتی اعلام و تصریح کرد: با صحبت های تلفنی با هیات مدیره این مشکل نیز برطرف شد.    

وی از تغیر مدیر داخلی معدن آسیمون خبر داد و این تغییر را بر اساس سیاست های هیات مدیره این معدن اعلام کرد و افزود: این تغییر هیچ ربطی به مشکلات معدن ندارد.

شهرستان منوجان با وسعتی معادل هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر در فاصله ۴۳۰ کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.

این شهرستان از جنوب و غرب با شهرستان رودان استان هرمزگان و از شمال و شرق با شهرستان کهنوج همسایه است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5357

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 15 =