جامعه دانشگاهی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات ورود کنند

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: جامعه دانشگاهی به عنوان قشر تاثیرگذار  برای حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری ورود کنند تا شاهد انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری باشیم.

به گزارش سایت جیرفت من: دکتر سید محمد حسینی در آئین معرفی دبیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه جنوب استان کرمان، بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: مردم با مشارکت خود نقشه های دشمن را خنثی کنند.

استاد دانشگاه تهران به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب اصلح را از جمله مسائل مهم مدنظر مقام معظم رهبری عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مردم پشتوانه انقلاب اسلامی ایران هستند، اظهار داشت: حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات نشان از اعتماد مردم به نظام است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی به فعالیت های کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اشاره کرد و تاریخ شروع فعالیت های این کانون را از سال ۱۳۸۲ اعلام کرد و گفت: مجوز فعالیت رسمی کانون دانشگاهیان در دوره اصلاحات صادر شد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کانون دانشگاهیان، پس از اخذ مجوز رسمی در مقاطع مختلف نقش آفرینی کرده است از برگزاری پنج همایش و برگزاری هر دو سال یک‌کنگره توسط این کانون خبر داد.

وی هدف از ایجاد کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، نقش آفرینی در مقاطع حساس، توسط قشر تاثیرگذار جامعه دانشگاهیان اعلام کرد و افزود: این کانون آخرین ‌وضعیت و تحلیل ها را در نقاط مختلف کشور رصد می کند.

دکتر حسینی خط فکری کانون دانشگاهیان ایران اسلامی را خط فکری رهبری و حفظ ارزش های انقلاب عنوان کرد و گفت: این کانون همچنین در مقاطعی با ارایه کمک فکری نقش آفرینی کرده و خواهد نمود.

وی کانون دانشگاهیان را یک تشکل سیاسی برشمرد و هدف از سیاسی بودن این تشکل را موضع گیری در موارد مختلف مورد نیاز انقلاب عنوان کرد.

استاد دانشگاه تهران ایجاد کانون دانشگاهیان ایران اسلامی را بر پایه تفکر ولایی و انقلابی دانست و گفت: نیاز بود اساتید با ایجاد یک‌ گروه مطالبات رهبری را پیگیری کند.

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی تعداد شورای مرکزی این کانون را ۲۱ نفر اعلام کرد و از فعالیت شورای های استانی این کانون در تمامی ۳۱ استان کشور خبر داد.

وی با بیان اینکه ۲۵ نفر از اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در مجلس شورای اسلامی حضور دارند، از برگزاری نشست شورای مرکزی این کانون در هر دوشنبه خبر داد.

دکتر حسینی ایجاد کانون دانشگاهیان ایران اسلامی را بر اساس نظم و برنامه ریزی دانست و گفت: فعالیت های این کانون منحصر به زمان انتخابات نبوده و پس از انتخابات ها هم با ارایه کمک فکری وغیره ادامه دارد.

وی نقش احزاب را در انقلاب اسلامی ایران بسیار مهم برشمرد و فعالیت های کانون دانشگاهیان ایران اسلامی را به عنوان یک تشکل سیاسی بسیار مهم و تاثیر گذار اعلام کرد.

وی شناسایی نیروهای نخبه و‌توانمند و تاثیرگذار را از دیگر فعالیت های کانون دانشگاهیان ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: با توجه به انتخابات پیش رو تحقق منویات رهبری در زمینه حضور حداکثری و انتخاب اصلح برای شرایط فعلی کانون هدف گذاری شده است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی  تصریح کرد: در این روزها فعالان رسانه ای داخل و خارج در حال فضا سازی برای انتخابات پیش رو هستند از این رو کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با رصد فضای مجازی و نظرسنجی دنبال خنثی کردن این هجمه های دشمن است.

دبیر کل  کانون دانشگاهیان ایران اسلامی از انتخاب دکتر سید فریدون افضلی به عنوان دبیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه جنوب استان  کرمان خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت های خوب نیروی انسانی در جنوب استان کرمان این کانون یک شعبه مستقل از مرکز استان راه اندازی کرده است.

دکتر حسینی خواستار مشارکت بیشتر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه جنوب استان کرمان در فضای مجازی شد و گفت: در بخش فضای مجازی باید در مقابل جوسازی های دشمن پیشگام و پیشواز باشیم.

وی جمع آوری بیش از یکهزار امضاء از اساتید سراسر کشور برای حضور آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو از فعالیت های سیاسی اخیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی عنوان کرد و از ادامه دار بودن فعالیت های سیاسی این کانون پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

دبیر کل  کانون دانشگاهیان ایران اسلامی خواستار فعالیت های سیاسی در کنار فعالیت های علمی توسط جامعه دانشگاهی برای روشنگری اقشار مختلف جامعه شد.

وی شهید سردار سلیمانی را الگویی برای مسئولان و مردم دانست و گفت: انشالله بتوانیم در مسیر شهید سلیمانی گام برداریم و با تلاش همه دلسوزان در اواخر خرداد شاهد انتخاب رئیس جمهوری جهادی و ولایی باشیم.

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در مسیر تحقق منویات رهبری حرکت می کند

دبیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه جنوب استان کرمان هم در ادامه این نشست گفت: این کانون با ماهیتی روشن در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری حرکت می کند.

دکتر سید فریدون افضلی با بیان اینکه ماهیت خود را پنهان نمی کنیم و‌ وضعیت ما روشن است، افزود: حفظ ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی از اهداف مهم کانون دانشگاهیان ایران اسلامی است.

وی به راه ندازی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه جنوب استان کرمان اشاره کرد و گفت: احساس کردیم در منطقه جنوب استان کرمان از ظرفیت  نخبگان و جامعه دانشگاهی استفاده موثر نمی شد و هیچ ‌تشکلی وجود نداشت لذا با کمک جمعی از نخبگان ولایی و دانشگاهی این کانون راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه راه اندازی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه جنوب استان کرمان با نیت خیر انجام شد، افزود: فرمایشات رهبری در زمینه گام دوم انقلاب به صورت ویژه در دستور کار این کانون قرار دارد.

دبیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه جنوب استان کرمان بر مشارکت همه مردم در انتخابات پیش رو تاکید کرد و حضور حداکثری مردم را در صحنه انتخابات را نشان از قدرت نظام دانست.

دکتر افضلی بر جذب حداکثری نیروهای انقلابی تاکید کرد و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را چراغ راهی برای مسئولان برشمرد.

ایشان بر استفاده از جوانان و قشر فرهیخته دانشگاهی در رفع مشکلات جامعه تاکید کرد و گفت: همه باید دست به دست همه در جهت اهداف انقلاب و رهبری گام برداریم.

وی با بیان اینکه در کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه جنوب استان کرمان هیچ محدودیتی نداریم، هدف گذاری این کانون را بر اساس فعالیت های انقلابی در مسیر منویات رهبری برشمرد و گفت: هیچ گونه توقع شخصی از کسی نداریم.

وی فعالیت های کانون را فقط به بازه انتخابات محدود ندانست و از استمرار فعالیت های کانون پس از انتخابات خبر داد.

بصیرت افزایی سبب مشارکت بیشتر مردم در انتخابات می شود

نماینده ولی فقیه در دانشگاه های جیرفت گفت: بصیرت افزایی سبب مشارکت بیشتر مردم در صحنه انتخابات می شود.

حجت الاسلام اصغر شاهرخی افزود: دشمن برای کم رنگ کردن مشارکت مردم در عرصه انتخابات دنبال ایجاد ناامیدی و توطئه است لذا همه هوشیار باشند تا در مسیر دشمن گرفتار نشوند.

وی ادامه داد: بصیرت افزایی سبب خنثی شدن نقشه های دشمن می شود از این رو معظم له به بصیرت افزایی تاکید می کنند.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه های جیرفت بر مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح در انتخابات پیش رو تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری تاکید زیادی در این مورد داشتند لذا باید در این مسیر حرکت کنیم.

در پایان این نشست دکتر سید فریدون افضلی به عنوان دبیر، دکتر ارسلان برازنده جانشین، دکتر مرتضی خزایی مسئول کمیته سیاسی و ارتباطات، دکتر احمد احمد پور مسئول کمیته کشاورزی و منابع طبیعی ، دکتر مسلم بسیج مسئول کمیته فرهنگی و‌اجتماعی و دانشجویی، دکتر میلاد دانشی مسئول کمیته بهداشت و سلامت، دکتر احمد بیدشکی مسئول کمیته جذب و‌تشکیلات، خانم دکتر فاطمه عسکری مسئول کمیته بانوان و دکتر کاوس سلیمانی به عنوان کمیته آموزشی و پژوهشی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه جنوب استان کرمان معرفی شدند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5399

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =