اراضی کشاورزی جنوب کرمان سنددار می‌شوند

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: بر اساس صورتجلسه و دستورالعمل کمیسیون کشاورزی طی یک فرصت ۴ ماهه‌ی کارگروه استانی تشکیل و اراضی فاقد سند که مجوز آب و منابع آبی مشخص دارند، سنددار می شوند.

به گزارش سایت جیرفت من: دکتر سعید برخوری رییس سازمان با اشاره به پیگیری مصوبات سفر اعضای کمیسیون کشاورزی در سال ۹۹ به منطقه جنوب کرمان عنوان کرد: به همین منظور هفته گذشته در کمیسیون کشاورزی با حضور استاندار و نمایندگان جنوب کرمان جلسه‌یی دو روزه برگزار شد که شایسته است از پیگیری‌های نمایندگان جنوب و استاندار کرمان قدردانی نمایم.

وی افزود :روز اول جلسه کمیسیون کشاورزی در خصوص امکانات منطقه و موضوع منطقه آزاد کشاورزی و مبارزه با آفات و بحث مسائل فنی پیگیری شد که مقرر گردید امکانات و تسهیلاتی خصوصاً در بحث تسهیلات سرمایه ای بانک کشاورزی در اختیار منطقه گذاشته شود.

دکتر برخوری با اشاره به ضرورت پیگیری صدور اسناد اراضی کشاورزی منطقه اظهارداشت :در روز دوم جلسه کمیسیون کشاورزی بحث مهم سند دار کردن اراضی جنوب پیگیری شد که این یک معضل تقریباً ۴۰ ساله ای که کشاورزان منطقه با آن مواجه هستند و عملاً نمی‌توانند از بعضی امکانات و تسهیلات دولتی استفاده نمایند.

دکتر برخوری افزود: بحث صدور اسناد اراضی کشاورزان بسیار مهم و حساسی بود و استاندار و نمایندگان جنوب در مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های نظارتی در این جلسه کمیسیون حضور داشتند که مقرر شد در آینده کارگروه استانی تشکیل شود که بر این اساس صورتجلسه ای تنظیم شد که طبق این صورتجلسه تمامی اراضی که منابع آبی مشخص دارند و همچنین دارای مجوز آب هستند سند دار می شوند.

رییس سازمان گفت: این روند طی مراحل و روش های مختلفی که بستگی به منابع آبی و مجوز آبی و نوع اراضی زراعی و باغی و غیره طی یک فرصت چهار ماهه در کل استان کرمان انجام می گردد، که به دلیل اینکه عمده این کار در جنوب استان کرمان هست، دبیری این کارگروه به سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان واگذار گردید.

دکتر برخوری ضمن ابراز امیدواری بیان کرد: بر اساس دستورالعمل و صورتجلسه کمیسیون کشاورزی ،امیدواریم که مشکل تقریباً چهل ساله کشاورزان منطقه برای همیشه حل شود تا کشاورزان بر اساس اسناد اراضی خود بتوانند از امکانات دولتی و مزایا و تسهیلات بانکی و سایر خدمات دولت در جهت توسعه بخش کشاورزی بهره مند گردند.

منبع: روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5420

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 15 =