نظر به ثبت نام چندین باره تشنگان قدرت در انتخابات پارلمان شهری؛ خجالت هم چیز خوبیست…

به گزارش سایت جیرفت من: انتخابات شوراهای اسلامی به‌منظور همفکری، همکاری و حرکت در راستای توسعه زیرساختی شهرها برگزار می‌شود.

در قرآن کریم به اهمیت شورا و مشورت کردن اشاره شده و آنچه در آیه شریفه ۳۸ شورا مبنی بر “وامرهم شورا بینهم” آمده است توجه و اهمیت به این مهم در آموزه های دین مبین اسلام می باشد.

با شکل گیری شوراهای اسلامی شهر و روستا در جمهوری اسلامی اهدافی در راستای توسعه همه‌جانبه در شهرها و مناطق مختلف مورد نظر بود که در هر دوره اعضای شورا با رای مردم به پارلمان های شهری راه یافته اند.

اما آنچه واضح و مبرهن است اینکه شورای کارامد و فعال که اساس کار را مشورت کردن با متخصصان و آحاد مردم در راستای توسعه می‌داند به هر طریقی عملکرد خویش را در معرض دید مردم قرار می‌دهد.

گرچه اگر خدمات این نهاد کارگشا و راهگشا باشد بخوبی قابل لمس است.

نظر به ثبت نام چندین باره برخی اعضای شورای شهر برای راهیابی به پارلمان ششم شهری که بیش از سه دوره عضو آن بوده اند و هم اکنون نیز برای رسیدن به قدرت در تلاش هستند باید گفت که خجالت هم چیز خوبیست.!

آقایانی که بیش از ۱۲ سال عضو شورا بوده اند کدام اقدام مفید را انجام داده اند که دوباره ثبت نام کرده اند؟ آیا این چیزی غیر از تلاش برای ماندن در قدرت است؟

عضو شورایی که در همه این سالها به فکر منافع مادی و سیاسی خود بوده است چرا دوباره ثبت نام کرده است.

باید پاسخ دهند با کدام رو ثبت نام کرده اند.

آنانی که در طول ادوار مختلف شورای شهر فقط منافع مادی و توجه به قومیت گرایی و خویشاوند سالاری را سرلوحه کار خود قرار داده اند باید خجالت بکشند و برای همیشه از شورا خداحافظی کنند.

البته مردم نیز به این نتیجه رسیده اند عضو شورایی که فقط و فقط بدنبال منافع مادی خود و خانواده است دیگر نباید به شورا راه پیدا کند.

استخدام گسترده برادر زن، داماد، خواهر زن، عروس و اقوام درجه یک برخی اعضای شورای شهر در شهرداری، دانشگاه علوم پزشکی، راهداری، راه شهرسازی، بهزیستی و سایر ادارات مشهود است و از طرفی منافع مادی دیگر موجب شده است تا این تشنگان قدرت برای چندمین بار برای ورود به شورا تلاش نمایند.

مردم باید بدانند این افراد در طی این چند دوره در شورای شهر هر فکر، ایده، طرح و خلاقیتی که داشته اند ارائه کرده اند و اکنون باید میدان را به دیگران واگذار کنند.

آنچه امروز در افکار عمومی مردم به وضوح قابل درک است اراده قوی برای تغییر و خانه‌تکانی اساسی افراد ناتوان، خودخواه و خود راضی در شورای شهر است.

امید که با انتخاب اصلح و افراد متخصص در زمینه‌های مختلف شاهد روی کار آمدن افرادی دغدغه مند و توانمند در شورای اسلامی شهر خود باشیم.

بقلم: بهروز محمدی مدیر مسئول نشریه منطقه ای استدلال
(منتشر شده در شماره ۱۷۷ سه‌شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۰)

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5510

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 18 =