قصه پر‌غصه بازار روز قدیم

به گزارش سایت جیرفت من: زمانی مرکز تهیه لباس و کفش (به‌خصوص برندهای خارجی) برای خیلی از مردم شهر جیرفت، بازار روز (مشهور به بازار شهرداری) در محدوده میدان امام خمینی (ره) بود.

در بازار وارد که می‌شدی همه‌ی غرفه‌ها پر از اجناس ایرانی و خارجی و فروشندگانی نجیب و مردم دار، رغبت هر انسانی را برای تهیه مایحتاجش دو چندان می کرد.

صفا و صمیمیتی بود که فقط باید دیده باشید …

منظورم را می دانید؟! زمین خالی جنب بانک کشاورزی جنوب استان (حد فاصل میدان امام و چهاراه ژاندارمری قدیم) که اکنون مملو از نخاله های ساختمانی و زباله های انباشته شده است را عرض می‌کنم.

متأسفانه اکنون عده‌ای از مادران و خواهران مان هم در پیاده‌روی همین مکان در شرایط محیطی بسیار بدی در پی کسب روزی حلالند که دیدن این صحنه ها می‌بایست رگ غیرت هر انسان دردمندی (به خصوص مسئولین) را بجنباند.

چند نکته در خصوص این مکان قابل ذکر است:

۱- اگر این زمین در مالکیت شهرداری است، چرا قریب به بیست سال به این وضعیت رها شده و این وضعیت اسفناک را در مرکز شهر رقم زده است؟

۲- اگر مالکیت این زمین با بخش خصوصی است، آیا نمی‌توان با ملزم کردن مالک زمین، به دیوارکشی این مکان، نسبت به زیباسازی شهر، آنهم بدون هزینه برای شهرداری اقدام کرد؟

۳- اگر مالکیت نامشخص یا در حال طی مراحل قضایی است، پس مسولیت مدیران شهری در طی این همه سال در قبال شهروندان کجاست؟!
چرا و با کدام توجیه این مکان به این وضع اسفناک رها شده است؟

۴- آیا نمی شد ساختمان اداره برق قدیم که جنب زمین مورد اشاره واقع و خالی و رها شده است، را طی قراردادی با اداره برق ساماندهی و در اختیار مادران نان آور خانواده، قرار داد؟. یا اینکه مکانی مناسب‌تر از این مکان را برای آنها اختصاص داد؟؟

  بقلم: محمدرضا فاریابی (کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی(استراتژیک))

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5552

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =