واکنش عضو شورای شهر درب بهشت به مطالبه گاز شهری

به گزارش سایت جیرفت من: از قدیم الایام سرمای شدید، یکی از دغدغه‌های مردم بخش ساردوئیه بوده و همواره متقاضی استفاده از گاز لوله کشی بوده‌اند. در چند سال اخیر با لوله گذاری شهر درب بهشت، نور امید در دل ساکنان شعله ور شد و متاسفانه به بهره‌برداری نرسید و یادداشت محمدرضا واحدی با تیتر (گاز ساردو، پشت گُدار بی‌خیالی) یکی از درخواست های مردمی است و متن زیر درواقع جوابیه به چنین درخواست‌های مردمی و ارائه گزارشکار در این خصوص است، که عیناً ارائه می‌گردد؛

بنام خدا

پیرو متنی که راجع به گازرسانی بخش ساردوئیه نوشته شده چند نکته ای را جهت اطلاع مردم فهیم و عزیز ساردو بعرض میرسانم:

اول اینکه در چند سال اخیر پیگیری گاز لحظه ای رها نشده است، بنده مدیونم که نگویم.

حتی یک روز هم نبوده که امام جمعه محترم و فرماندار محترم و بخشدار عزیز و ریاست محترم دادگاه بخش ساردوئیه دغدغه گاز را نداشته باشند
اما مساله بسیار مهم وضعیت مسیر لوله گاز ساردو هست که عزیزان توجه بفرمائید کاش اول از مسوولین سوال شده بود.

چرا که به دلیل بهم پیوستگی کامل حریم روستاهای مسیر از رابر تا ساردوئیه به محض عبور از یک روستا وارد حریم روستای دیگر می شود (دقیقا بر خلاف مسیر راین به گروه که فقط از کنار حسین آباد رد می شود و هیچ مخالفی ندارد).

همگی هم میدانیم که راضی کردن صاحب آن اراضی مسیر کاری بس دشوار است چرا که در این چند سال نبودید و ندیدید که با چه بدبختی کشاورز را به هر صورت راضی میکردیم اما بادمجان دور قاب چینان را ندیدید که گاها بعضی از آنها اصلا مالکیت هم ندارند ولی کاسه از اش داغتر بودند و امروز توافق را با کشاورزان می نوشتیم فردا با دخالت فرد یا افرادی پاره می‌شد
عزیزان خدا میداند این موضوع که قرارداد امضا شده را پاره میکردند شاید دهها بار اتفاق افتاد.

قراردادی که با حضور امام جمعه محترم و بخشدار های محترم ساردوئیه و هنزا و دیگر معتمدین آن محل می نوشتیم (البته برای نوشتن هر قرارداد خدا میداند در محضر امامزاده بزرگوار عرض میکنم ده بار میبایست بنده و دیگر مسوولین برویم در محل و گفتگو کنیم) روز بعد با دخالت فرد یا افرادی دیگر پاره میشد که ما میبایست از نو شروع کنیم.

ثانیا بزرگترین اشتباه شرکت گاز استان این بود که قبل از اجرای خط لوله گاز مسیر از رابر به ساردوئیه و حل و فصل مشکلات فوق آمدند در شهر درب بهشت لوله گذاری کردند که این کاری بس آسان بود و برعکس برای مردم عزیز درب بهشت بدلیل سرمای استخوان سوز ، این لوله کشی توقع را دوچندان کرد که توقع بسیار بجایی هست و مردم مظلوم را به انتظار گاز گذاشتند.

قابل توجه عزیزان؛

بنده بعنوان یک ساردوئیه از طرف امام جمعه عزیز و بخشدار محترم حتی از چهار سال پیش مامور شدم به کمک مسوولین بخش هنزا مشکلات مسیر لوله را از قنات ملک (که جزئ حوزه ساردوئیه نیست) رفع نمودیم بطوریکه با شهادت بخشدار محترم هنزا و فرماندار رابر شاید دهها بار در روستاهای بخش رابر رفتیم تا رضایت کشاورزان را گرفتیم.

که عبور از روستای قنات ملک (روستای سردار دلها) بدلیل تصرف میزان زیادی از بهترین زمینهای مردم پس از جلسات زیاد که نتیجه به نرسیدیم و نهایتا در شب چهارم روضه فاطمیه، سردار در کرمان وقت گرفتیم خدمت ایشان موضوع را مطرح نمودیم که فرمودند ساردویی ها هم اقوام بنده هستند و با اخوی شان حاج سهراب تماس گرفتند و دستور حل مساله را دادند و ظرف دو ماه لوله گاز از قنات ملک عبور کرد.

عزیزان

کسی نمی‌داند علاوه بر امام جمعه عزیز و بخشدار محترم، ریاست محترم دادگاه عمومی بخش ساردوئیه جناب آقای قیصری در این مساله گاز چه دغدغه ای داشته و دارند و چه رنج هایی کشیدند.

چرا که کمتر کسی از ریز درگیریهای شبانه روزی مردم مسیر با پرسنل شرکت پیمانکار گاز خبر دارند که نهایتا با حضور پرسنل انتظامی بخش (که جا دارد از فرمانده قبلی پاسگاه ساردوئیه جناب سروان امیرمحمودی و فرمانده فعلی جناب سروان بسیج تشکر ویژه نمایم) و دستورات و حتی بارها با حضور شخص جناب آقای قیصری در محل درگیری و جلساتی در دادگاه آن مساله حل و فصل می‌شد.

در طول مسیر چندین بار توسط افرادی که ادعای زمینهای ملی را داشتند پرسنل شرکت و حتی مسوول شرکت را کتک کاری کردند (جالبه توسط افرادی که خیلی ادعای فرهنگ دارند و زمینهای ملی را که درختان وحشی ۲۰۰ تا ۳۰۰ ساله در آنها هست را شخصی میدانستند) که چند مورد حتی بابت این امر از فرمانده پاسگاه و جناب آقای قیصری شکایت کردند.

عزیزان

گازی هم که به هنزا وصل شد از یک ایستگاه خیلی قبل از هنزا از یک لوله فرعی بردند.

گفتنی در این مورد بسیار زیاد هست
اما خلاصه مطلب

تقریبا همه لوله اجرا شده و ۱۵۰۰ متر در دو طرف پل هنزا مانده که در دو سه ماه اخیر بنده با پیگیریهای امام جمعه عزیز و بخشدارهای محترم ساردوئیه و هنزا و تلاشهای بی دریغ جناب آقای حاج احمد امین معتمد و رئیس شورای اسلامی هنزا رضایت مالکین که بیش از ۱۰۰ نفر بودند گرفته شده و قراردادی جهت کارشناسی مجدد مسیر بین مالکین و شرکت گاز استان نوشته و امضای همه گرفته شده و در اواسط اسفند تحویل حقوقی شرکت گاز استان شده و الان توپ در زمین شرکت گاز استان هست و ما با کمک مردم و معتمدین آخرین قرارداد را امضا و تحویل داده ایم و مرتب هر روز در کرمان و حضوری پی گیری میکنیم.

آخرین خبر اینکه مسوول بازرسی شرکت گاز استان حاج آقای موسوی از سادات بزرگوار دیروز با بنده قرار گذاشتند که آخر هفته با مسوول حقوقی و کارشناسان مربوطه در محل پل هنزا حضور پیدا کنیم تا انشالله آخرین مشکل مسیر نیز مرتفع گردد.

با دعای خیر شما مردم عزیز و فهیم ساردوئیه

فراموش کردم از توجهات و تلاشهای امام جمعه محترم کرمان حاج آقای علیدادی تشکر نمایم چرا که پس از سردار ایشان در منطقه دارای احترام خاصی هستند و چندین بار خدمت ایشان رسیدیم و تماسها و سفارشات شان بسیار راه گشا بود.

خصوصا سفارش به مسوولین شرکت گاز استان که بعضی جاها خیلی ما را اذیت میکردند به سفارش این بزرگوار کوتاه می آمدند.

همچنین فرماندار عزیز جیرفت هر دو سه روز یکبار از وضعیت پیشرفت مساله گاز ساردوئیه سوال میکنند و بارها با پیگیریهای ایشان و جلساتی در استان به رفع مشکلات کمک نمودند.

البته خیلی مسوولین در این مسیر کمک کرده اند که نامشان ذکر نشد.

اما به قول برادر عزیزمان
خدا خودش میداند پدر کی را بیامرزد

والعاقبه للمتقین

ناصر امیری پور گور
خادم مردم درب بهشت در شورای اسلامی شهر

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5592

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + هجده =